Jakub5080

rozpoczęcie działalności

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jakub5080    3

wiem że to może nie jest temat do przedziału ''jaki cignik wybrać '' ale to pilna sprawa. Niedługo bo za 10 dni kończe technikum rolnicze i będę się starał o "młodego rolnika" 75 tys. , z tym to se poradze ale gorzej będzie z kredytem preferencyjnym bez którego się nie obędzie i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko przebiega, a ten kredyt to ma byc ogromna suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Cześć jestem w podobnej sytuacji co Ty. ile chcesz tego kredytu? ja potrzebuje około 200 tyś zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

ja jestem chyba w gorszej sytuacji bo kredytu chciałbym z 800 tys.

 

muszę kupić ciągniki trochę maszyn wyremontować oborę i jeszcze dostawić kawałek obory a i jeszcze kupić 80 krów na mleko i co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Kolega widze ma wielkie plany, a jak duże masz zamiar przejąć gospodarstwo? Bo wysokość zastawu pod kredyt musi coś pokryć. Sądząc po tym, że chcesz naraz kupić 80 krów to widać, że nie masz zbyt rozwiniętego gospodartswa. Kupowanie wszystkiego naraz i to na kredyt nie jest mądrym pomysłem, chyba że masz dużo ziemi żeby zapewnić pasze dla stada i masz rodziców z pokażnymi oszczędnosćiami :D Mam znajomego co podobnie jak Ty wziął wszystko naraz na kredyt. Kupowanie dobrze mu szło, ale teraz zaczyna sie spałacanie i z tego co wiem to już brakuje funduszy, bo z zakupionych 30 krów już kilka poszło nam mięso, a kupę gratów na podwórku które kupił też trzeba utrzymać. Na początku tego roku u mnie w okolicy już zlicytowano 5 gospodartsw po 30 ha i więcej bo na odsetki zabrakło, a nie były to słabe godpodarstwa mleczne,ale odbudowane już, tylko za bardzo chcieli sąsiadom pokazać jacy są bogaci i zrobili za duże zakupy :lol:


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

ja jestem chyba w gorszej sytuacji bo kredytu chciałbym z 800 tys.

 

muszę kupić ciągniki trochę maszyn wyremontować oborę i jeszcze dostawić kawałek obory a i jeszcze kupić 80 krów na mleko i co wy na to

w co ty chcesz się pchać? :blink: gdybym miał 0.8mln to postawił bym skromny hangar kupił bym kilka maszyn cnc, zaprogramowałbym, postawił bym przy nich byle kołka, później liczyłbym kase i wyjechałbym na ibize :rolleyes: a nie piątek, świątek i niedziela upierdzielać się w osranym bydle, ale to tylko moje skromne zdanie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

ludzie co wy gadacie u mnie we wsi jest jeden co kupił 3 ciągniki: john deere 5080, fendt 125km i new holland razem jakieś 650 tys. oprocz tego prasa rolująca welger lely 138 tys. kilka maszyn i obore wybudował . ma 100 sztuk bydła i 50 ha ziemi i ze spłacaniem daje sobie rade a jest tago prawie 2 mln i co wy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zapraszam Jakub do moich okolic to pokaże Ci ludzi którzy mają nie gorszy sprzęt i to bez kredytów. I co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

bo im rodzice na wszystko wypracowali wiec i maja napewno nie bylo tak ze ktos mial 10ha i nagle nie wiadomo z kad nabral maszyn i pola

wiec jesli ktos chce sie szybko rozwijac to bez kredytu ani rusz i teraz prawie kazdy rolnik ma jakis kredyt

ale 800tys to troche duzo ja bym sie mocno zastanowil nad tym bo to nie male pieniadze i nie latwo je oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0

Moim zdaniem na remont obory maszyny i krowy 800 tyś. zł to w miarę jeśli masz głowę na karku i dobrze rozporządzisz tą sumą to w ciągu około 2 lat wyjdziesz na plusie a może i szybciej . Musisz tylko wszystko dobrze trzymać w "kupie". Bo z większego stada krów można spokojnie się utrzymywać , takie jest moje zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

10 tys. zł na jedną krowę. Średnia wydajność to 7-8 tys. litrów czyli 560-640 tys. litrów mleka rocznie. Czyli w ciągu 2 lat na jeden litr mleka przypadnie 62-71 groszy kredytu bez odsetek. Do tego jeszcze koszty utrzymania krów, wyprodukowania mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

i prezesa banku również-czasy dosyć niespokojne-jednego roku lepiej a trzy do tyłu+aura nieciekawa i można się utopić w długu.ja jestem zdania rozwijać się ale powoli,bez dużych kredytów,dopomóc sobie kredytem owszem,a nie prawie cała gospodarka na kredyt-wtedy spółka z.O.o,ale tak dobrze nie ma-a niech choroba stado lub co gorsza kogoś z rodziny dopadnie-strach myśleć.nic na czarną godzinę nie odłożysz-bank wszystko z konta wyczyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

tak sobie wczoraj myślałem że mogę wziąć 500tys kredytu i chyba mi wystarczy.Kupię jakiś nowy ciągnik za 150tys (poradźcie mi jaki, na 40ha 90km) za 150tys kapię jakieś potrzebne maszyny , a reszta na wyremontowanie obory i kupno krów , co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Case bym polecił xD nie żadnych farmatraców pierdół albo zetora jakiegoś nowego. A co do tych gospodarstw z dobrym sprzętem i bez kredytów to przecież unia daje jak coś u mnie jeden ma DF 2 160 koni i 100 koni nowe wszystkie maszyny sprzedał kupił nowe teraz kupuje kombajn DF nowa obora wszystko nowe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj