Zaloguj się, aby obserwować  
gelzak93

Jaki ciągnik 120-130KM

Polecane posty

gelzak93    0

Proszę o pomoc.Mam 30h,mam dwa ciągniki zetora 10641forterre,7245 i ładowarkę teleskopową Matbro.Myślę nad dzierżawą tak około 20-30ha.prawdopodobnie na jesieni zacznie się nabór na Różnicowanie :rolleyes: i mam problem jaki ciągnik kupić ojciec chcę kupić taki około 120-130km.JD miał by być 6430 lub 6630 a MF 5465 a ja bym wolał 6130 lub MF 5425 i sam nie wiem te mniejsze są zgarbniejsze .Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zgrabniejsze;p ale wiesz ja pracuje na 200 h gosp z chodowla bydła i powiem ci że wiekszym zrobisz wszystko a mniejszym już nie bo cie moc i czasem gabaryt waga ciagnika hamuje chodzi mi o wieszky płóg agregat uprawowo siewny ... Ale to moje zdanie z moich doświadczeń ja uważam że wiekszy mniej spali w całym roku przy wszystkich pracach niz mały meczony w cięzkich pracach. takie moje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Dokładnie zgadzam się z kolego z góry...większy ciągnik będzie do wszystkiego.... Zależy też od tego jakie masz ziemie?? Czy słabsze czy może gliny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Potwierdzam wszystkie komentarze @michael01989 :)

Ja mam 6630 3 sezony 1300MTG i nic.3m gruber to śmiga bez problemu,4 skibowy czeka na 5 lub wał(3-4 klasa ziemi,troszeczke górek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek4011    1

U mnie w okolicy jest mf 5465 i tez sobie chwalą bo mało pali a silnik to prawie to samo co fendt.

Co do JD to słyszałem ze lubią troszke więcej "wypić" ale jakością tez są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jednak, stwierdzam z ogromnym żalem, iż potwierdziły się moje przypuszczenia. Rozmawiałem ostatnio na pokazie pewnych maszyn z kilkoma użytkownikami ciągników JD, tj. 6830 oraz mniejszy 4- letni o mocy ok 125 KM (nie pamiętam oznaczenia). Wspomniani użytkownicy niestety narzekają na te ciągniki. Mówię niestety, ponieważ marka ta była numerem 1 dla mnie (miałem w niedługim czasie taki zamawiać). Narzekają głównie na:

-spalanie !!! Mniejszy w orce spala 20 l, a większy 25 l/ha (pługi mają konkretne, tj oba Kverneland 4- skibowy obrotowy)

-"klepanie" tego samego przez 20 lat, bez żadnych większych modernizacji

 

Z tego co polecają to brać ciągnik, byle nie amerykański. Myślałem również, iż te ciągniki są "twarde". Niejednokrotnie na forum widziałem stwierdzenie, iż "JD to wół roboczy", jednak wg użytkowników również się psuje jak inne ciągniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kolego a nie myslales nad valtra?? seria t by spelniala twoje wymagania a jest napewno oszcedniejsza od jd i od mf tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

(...) ale za to droższa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

mozesz jescze sie rozjezec nad czymc o CNH u nas gosc ma MXU110 i jest to bardzo fajny ciagnik ma go chyba 4 lata i zadnej awarii po za urwanymi szpilkami w tylnim kole nie bylo ale to byla awaria z glupoty kierowcy zabardzo chcial pokazac co jego case potrafi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelzak93    0

wojtas972 nie był bym pewien co do spalania valtry kolega ma t132 czy jakoś tak mówi strasznie mu pali i nie poleca sam teraz kupuje JD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Witam panowie również mam zamiar kupić ciągnik ma być w 6cyl do 120km i do 230tyś brutto

ostatnio byłem oglądać Case maxxum 115 co myślicie o tym ciągniku,jakie ciągniki polecali byście w tej kasie, do niedawna miał być używany ale dowiedziałem się o finansowaniu z BZWBK i 50% wartosci ciągnika pokryję z kredytu,korzystał już ktoś z tego finansowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Nie wierzę że JD tyle pali w orce w 4 skibach chyba że to Żuławy bo ja mam tez 4 skibowego i jezdze 8-9km/h i spali około 16l/ha a to co ci mówili posiadacze to zapewne wynik który wyświetla się na ekranie komputera ale to jest spalanie w danym momencie.Zgodzę się że JD jest w 80% przystosowany do pola.

Kolego@przemek4011 Fendt kupuje silniki od Deutz-Fahra także wole kupic DF za mniejsza kase jak już niż wybuzować kase i mieć ciągnik 115km a wielkością dorównuje 80km zetorowi czy coś podobnego dla mnie to nie jest ciągnik w pole tylko transport opryskiwacz itp a pług i gruber to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

taszarek

Jakie są warunki tego finansowania w BZWBK ?

 

Johny66

Ja niestety potwierdzam wysokie spalanie JD. Niestety dlatego, że chciałem bardzo go kupić... :( Mam porównanie lecz na ciągnikach wersji Comfort, czyli bez żadnego kompa. Model 6830 spalał w orce ok 25 l/ha ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

taszarek

Jakie są warunki tego finansowania w BZWBK ?

 

Johny66

Ja niestety potwierdzam wysokie spalanie JD. Niestety dlatego, że chciałem bardzo go kupić... :( Mam porównanie lecz na ciągnikach wersji Comfort, czyli bez żadnego kompa. Model 6830 spalał w orce ok 25 l/ha ;[

 

 

 

chyba troche przesada z tym spalaniem tego jaska ;/ nie wierze ze tyle pali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

A dlaczego ma tyle nie palić?? Głęboka orka i tyle. Z tymi JD to ludzie pisza nie wiem skad :o Spalanie duże? Trzeba jezdzic normalnie a nie jak trzydziestkami i szescdziesiatkiami, gaz do dechy. Orzac ludzie wkrecaja go na obroty ponad 2000 obr/min i zastanawiam sie po co? Jak ciagnik osiaga moc maksymalna przy 1900,a potem ze pali dużo, wszystkie tak pala, trzeba poczytac testy i tam jest napisane, a nie porownujecie spalanie w roznych stronach polski, rozne plugi, rozne glebokosci pracy, rozni operatorzy...

Wracajac do JD, duzo osob go chwali za niska awaryjnosc, a u mnie wlasnie to jest jak narazie bardzo awaryjny sprzet ;[ ;[ ;[

Posiadam JD 6430P anglik, kupiony z przebiegiem 750h. Zrobilem 1000h i juz raz byl serwis po 400h, a obecnie zabrala go laweta!!! I normalnie krew mnie zalewa ze ciagnik za taka kase sie psuje ;[ ;[ ;[

Podsumowaujac gdyby ciagnik sie nie psul to bylby naprawde bardzo dobry, ale przez te awarie to narazie u mnie jest przecietny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Nie wierze!!!;[Podaj obroty klase ziemi,bieg i predkość no i jaki pług?

 

chyba troche przesada z tym spalaniem tego jaska ;/ nie wierze ze tyle pali ..

 

 

Ja z początku również nie mogłem uwierzyć, że tak nie duży ciągnik ma taki apetyt. Ale niestety, byłem tego świadkiem.

 

Obroty 1700- 1800

Klasa ziemi 3a, 3b dosyć lekka w uprawie.

Prędkość ok 8 km/h

Pług Kverneland 4 obrotowy (szer zmienna- 2 m)

 

Powtarzam, nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem marki John Deere, a raczej wręcz przeciwnie. W mojej okolicy jest sporo "jelonków", o których można usłyszeć pochlebne opinie. Jednak wszyscy narzekają na to nieszczęsne spalanie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

kupiles uzywany ma sie rozumiec?? ile maile lat jak go kupowales??

 

tak uzywany, mial rok. A co do murtek3, nie podales glebokosci orki co jest glownym czynnikiem spalania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

moze nie miales szczescia do niego u nas tez jeden koles ma jd (modelu nie pamietam ale cos z 6 na poczatku) no i podczas orki padly mu dwa wtryski i komputer zalaczyla sie blokada i nawet o domunie mogl go przyciagnac z pola przyjechal serwis i skasowal go na ponad 20tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj