Polecane posty

pawlaki    0

Witam ,proszę o pomoc przy prasie New Holland 841 gdyż brzydkie wychodzą bale z sianokiszonki . Słoma wychodzi super a sianokiszonka bardziej pod suszona dobrze ale taka bardzo matowa już nie a nawet tragiczna od czego to idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaki    0

sąsiad pomyśli że jestem pijany , a tak poważnie te bale są nie kiedy straszne chodzi mi o boki są jak gdyby piorun trzasną w nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaki    0

Jeśli ma ktoś taką prasę lub doświadczenie to proszę się podzielić informacją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

dobrze gadane jezdzij od boku do boku slalomem nie ze cały czas krecisz kierownica w prwo i lewo tylko spokojnie od boku do boku mi sianokiszonka z trawy która lezała dwa dni była super baloty nie siadły przynajmiej nie szło tego zauwazyvc a kładlismy je cyklopem przy niektórych 3011 sie lekko unosił :Dmusisz wiecej materiału na boki dac tak jak kolega pisze a sasiad niech sobie mysli jak ma ochote to niech z flaszka na pole przyjdzie :D: lol: i nie owijaj za blisko przegu tzn nie zaczynaj za blisko bo sznurek będzie spadywał ale to chyba wiesz :)

 

czym ciągasz tą prase??

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaki    0

Ciągne MF6140 . Wysokie wałki mają znaczenie czy tylko żeby na boki jak najwięcej szło materiału? A może wiesz czy da się zamontować siatke i jaki będzie koszt bo mi się wydaje że jakby siatką owijał to bale miałyby lepszy wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

napewni sie da zamontować osprzet do siatki ale nie mam pojecia jaki koszt gdzies było zdjecie samontowania tego osprzetu zy tam urzadzenia, siatka tylko lepiej bedzie trzymac ale jezleli na bokach bedzie mało materiału to i tak boki beda słabe miekkie

wałki rób takie by sie zmiesciły w podbierak ja takie robie i jeszcze próbuje jezdzic slalomem. Pamiętaj ze czym wolniej bedziez jezdził tym mocniej zbijesz belke wiec i wiecej amteriału w nią wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaki    0

Jak będziesz miał namiary na ten osprzęt do siatki to daj znać . Jaką TY masz prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

oki ja tez mam NH 841 ciagam ja c-385 chwilami ciezko a bije baloty tzn ostatnie baloty siana i 60 kiszonki biłem na max zgniocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaki    0

W sobote 12-06.2011 robiłem sianokiszonkę i zastosowałem się do twoich wskazówek i na razie bale wychodziły super . Ja kiedyś pożyczałem ciągnik zetor 6245 i czasami szedł ledwo a teraz MF6140 idzie bez problemu no gdyby u nas gór nie było to i mniejszy szedł by bez problemu. Na max zgniocie jeszcze nie robiłem . Ile robisz kiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w zeszłym roku robiłem pierwszy raz ta rasy bo i tez krótko ja mam skrecięm z 60 pare kólek zadna snie siedła a stały do lutego az sie skonczyły a robiłem we wrzesiu jakoś na poczatku chyba

siana skreciłem cos około 160 słabo taki rok i słomy tez z 160 bel to cała słowa i cała sianokiszonka i połowa siana idzien a max zgniocie najwyzej łancuch peknie w co watpie a jak tak to sie go skróci a pękac nie bedzie to nie jest takie słabe jak sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlaki    0

Dlaczego jak zaczynam prasować to mam bardzo luźny łańcuch aż ociera o rułki od chydrauliki jak podjade pare metrów i wejdzie troche siana to już jest normalny i nie ociera o rułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wyciagnięty:) popusc naciag wejdz na nia i popusc sruby na ramieniu łańcucha i po prawej i po lewej tak zeby całe ramie sie cofneło tzn góra poszło do tyłu a jak to nie pomoze to lańcuch skruć bo z tego co piszesz to jest bardzo wyciągniety ja bym tym dalej nie jechał bo jak ci spadnie to masz pól dnia roboty...przerabialem to teraz pilnuje by nie był zbyt mozcno luzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Ale mocno też nie naciągaj łańcucha bo będzie ci zabezpieczenie na wałku ścinać. Przynajmniej mój kolega tak miał tylko, że w NH 865, bo chciał baloty jeszcze bardziej zbite robić i nie wytrzymywało. I zrobił tak jak było wcześniej żeby troche luźny był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Hej. Mam problem z prasa new holland 841. Mianowicie, mój traktor strasznie się meczy z tą prasą. Przesyłam wam rowniez zdjecia z ustawieniem siły zgniotu (naciagów łancuchów). prase mam od niedawna. Czy tutaj jest wszystko dobrze poustawiane ? czy jak zmniejsze siłe zgniotu czy nie bedzie robiła jajowatych bali, czy sznurki nie beda spadac z beli ?

 

Niektórzy mowią ze prasuja z ustawieniem na 2 lub 3 dziurce. Ale liczac od ktorej strony ?

post-25771-0-45397700-1406063852_thumb.jpg

post-25771-0-74037500-1406063903_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj