radzikus

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kryssr    52

a słyszałem że agromix ma dobre ceny na johna.

piotrb14 trochę bym się nie zgodził z Tobą bo jednak ta elektronika "troche" ułatwia życie. Przykład elktrohydrauliczny rewers :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jeśli miałaby być to maszyna głównie do ciężkich prac polowych, wół roboczy brałbym Valtrę. Jest najcięższa, największa gabarytowo no i ma największą moc. A w polu z ciężkimi maszynami jest to ważne. Co do braku CR. Są tego wady i zalety. Zaletą jest to, że naprawa będzie tańsza i nie będziesz musiał tak dbać o jakość paliwa.

Jeśli ma być to traktor główny jak i pomocniczy to brałbym JD. Ciągnik średniej wielkości, dobry do tura, siewnika czy pługa. Panuje opinia, że w lżejszych pracach spala więcej niż konkurencja ale za to przy odpowiednio dobranym sprzęcie w polu pali podobnie. Jest także najtańszy z konkurencji więc zostanie trochę i na paliwo.

A jeśli miałby to być traktor pomocniczy to wziąłbym Deutza. Lekki, zwinny traktor z najmniejszym spalaniem. Do prac wokół gospodarstwa czy opryskiwaczem będzie idealny.

Awaryjność wszystkich marek jest na podobnym poziomie, koszty eksploatacji pewnie także więc zostaje Ci wybrać ten który bardziej będzie nadawał się do twojego profilu gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@StasiekS Wg danych technicznych DF waży 4500kg a JD 3700kg :)

Więc Agrofarm PL bardzo lekki nie jest ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a według faktycznych ważą prawie tyle samo DF ( z konsola do ładowacza 4840 kg) a JD 4525 kg ( też z konsolą, z tym że konsola do jd waży dużo mniej, co za tym różnica wagi wynosi jakieś 150kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

DF i JD są bardzo podobnej wielkości. A nie lepiej zakręcić się za TTV ? W cenie raczej się powineneś zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja się pytałem o taka wersje z skrzynia PQ przedni tuz (bez wom) laczki standard nie pamiętam rozmiaru, 3 pary wyjść hydrauliki, pare pierdół jak skrzynka, osłona zbiornika, grzałka, siedzenie pasażera oczywiście klima i chyba wsio...i to za 195 netto, a 6130 około 5-7 tyś taniej... dodatkowo powiedzieli mi około 30 kafli za tura i 15 za komplet wąskich kół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Chyba nie wiesz ile ttv kosztuje.

Mi diler mówił 230000 brutto za automata.

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Szanowni analizując wypowiedzi:

 

*Na DF Agrofarm TTV nie mam zamiaru wydawać takiej kabongi- szczerze tak jak napisałem w topicu gdyby nie chodziło o kasę brałbym Fendt'a Vario "300".

*Jak na posiadane dane DF prawie w takiej samej wadze co JD "R" z tym, że "R" z uwagi chociażby na pełna ramę mozna nieźle dociażyć i nic mu sie nie stanie

*Ciągnik ma być raczej jako główny ale nie do ładowacza ponieważ mam na podwórku ładowarke teleskopową (PS; Panowie spróbujcie porobić na ładowarce to zdacie dopiero sobie sprawę jakie to za***iste urządzenie ;) ). Ładowaczy czołowych do ciągników w ogóle nie trawie, nie ta zwrotność i możliwości co ładowarka.

*Nie biorę innych marek pod uwagę ponieważ do Dealer'a Claasa mam daleko a właściwie najdalej ponadto pracownicy Pana Dariusza Sobola z Zambrowa to stado chamów włącznie z "dyrektorem" sprzedaży- łaskę Ci zrobią, że otworzą kabinę maszyny....

*MF'a nie biorę takze pod uwage ponieważ piszac szczerze obawiam się tej marki a raczej jej skrzyni biegów, ponadto zwrotność mizerna.

 

Obecnie sprzęt w gospodarstwie to:

 

*Ładowarka teleskopowa Claas

*Fendt 310

*3P

*C330

 

I jeszcze jedna sprawa- DF Agrofarma Profiline nie ma w ogóle w okolicy i nie ma jak go sprawdzić....


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

DF Agrofarm PL to jeszcze nowość, nie ruszyło jeszcze podpisywanie umów z agencją, dlatego go nie ma. Jeśli chcesz sprawdzić jak to wygląda w realu to zapraszam na wycieczkę do dilera DF, JD i Valtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Sęk w tym, że właśnie u dealer'ów nie ma a żaden z okolicznych nie sprzedał Agrofarma w wersji Profiline ponieważ jak to za cyt wypowiedź jednego z nich: "dodajemy kilkanaście tysięcy więcej i mamy agrotrona"... jednym słowem nie sprzedali nawet jednej sztuki (a przynajmniej ten z węgrowa).

 

PS; co do obawy o elektronikę- mam 19 letniego Fendta w którym jedyne co sie zepsuło z elektroniki to zardzewiały 2 przyciski EHR na błotnikach ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Według tego co pisałeś radzikus to chyba Valtra zasługuje na największą uwagę. JD dla Ciebie byłby dobry ale z serii 6000. Takie moje zdanie.

Mi w polu R-ka chodzi ładnie bo ma na sobie ładowacz który waży chyba ok 600 kg. A jak brak to łyżka i piach :P.

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Nie do konca mam swojego faworyta stąd moja prosba o sugestie/ocenę wymienionych w temacie.

 

Pytasz dlaczego seria "R" a nie "6"- "R" w mniejszej kasie będzie zdecydowanie bardziej wyposażona włącznie z 4 trybami pracy WOM itp.

Ponadto lochę do ciężkiego pługa juz raczej mam (Fendt). Co prawda nie od "Kapeli" z modrzewia, ale zawsze ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad claasem, ale jeżeli juz to arionem z tym, że do Krasnegostawu w pyte kilosów.... :(


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no to sam nie wiem co bym zrobił :)

To spróbuj wziąć na próbę czy u kogoś pojeździć tymi ciągnikami. Może w tedy dopasujesz sobie.

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie do konca mam swojego faworyta stąd moja prosba o sugestie/ocenę wymienionych w temacie.

 

Pytasz dlaczego seria "R" a nie "6"- "R" w mniejszej kasie będzie zdecydowanie bardziej wyposażona włącznie z 4 trybami pracy WOM itp.

Ponadto lochę do ciężkiego pługa juz raczej mam (Fendt). Co prawda nie od "Kapeli" z modrzewia, ale zawsze ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad claasem, ale jeżeli juz to arionem z tym, że do Krasnegostawu w pyte kilosów.... :(

skoro odrzucasz MF-a to Claas też odpada, bo mu się na pewno ;) skrzynia zepsuje... są takie same jak w MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Temacik ciekawy ,milo sie czyta ;].

DF agrofarm profi to gowno male widzialem go na opolagrze z tuz i wom przednim . PADAKA jak bym takiego kupil w profi to bym sie jedynie osmieszyl. Jeśli by byl to agrotron TTV to bym kupil ale nie agrofarm .

Jeden profi smiga kolo sycowa

JD 5080R jest w dobrej cenie ja takiego na full(wszystko co bylo) mam za 205 Netto z ladowaczem 633 w cenie.

Myslalem jeszcze nad 6130 z tls, ale koles ze wzgledu na moc z agro-efektu mi odradzil.


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no claas arion np to bardzo poczciwa maszyna. Silnik podobno ze stajni john deere POWER TECH . Maszynka naprawde mocna, komfortowa i co może niektórych dziwić oszczędny silnik. Kupowałem ostatnio bele sianokiszonki i gościu ma ariona cebisa i deutza 1160 ttv bodajże. Gdy spytałem który jest godzien uwagi bez wahania wskazał ariona. Jak mówi są tej samej mocy ( 160 km) ale moc mocy nierówna. Mają ciężkie gleby i ponoć deutz ma co robić z 4 kuhna multimaster a claasik elegancko śmiga. To samo moge powiedzieć o moim 6330 janku. Polecam te dwie marki szczególnie ( claas i john deere).

 

 

 

Pozdrawiam i życze trafnego wyboru ciągnika ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziedzio92-Dlaczego sądzisz że agrofarm to padaka?Sam biore DF Profiline,mam 2 ciągnik z SDF i nie nażekam,bardzo mało palo, nie psujo się a JD będzie palił bardzo dużo wiem bo mój sąsiad ma 80konnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

mam podobny problem tylko ja wybieram pomiedzy 5080r a mf 5425 ew 5435 ze sciętą maską

class axos odpadł jak posłuchałem opinii z sąsiedniej miejscowosci ( ciagnik ma 2 mies i juz serwis był 2 razy )dla mnie to dalej Renault - chociaż wieksze modele mają dosyć dobrą opinię

ciągnik ma słuzyc jako pomocnik do opryskiwacza 2500l rozsiewacza i transport siew ( nie przewiduję ładowacza do niego)

i tu jest mały problem bo na jd trzeba trochę czekać ale mogę wziąść teraz w specyfikacji takiej jak jest u dealera i troche lipa z kołami bo są 480 70 r34 a chciałem węższe

ciagnik w wersji comfort i dodatkowo zaczep automatyczny teleskopowe lusterka i 700 kg obciazników 155 tys netto jeszcze do małej negocjacji z korbankiem bedę rozmawiał jutro na temat mf

opinie ze jd duzo pali mnie akurat nie odstraszją i jezeli konkurencyjny ciągnik spali mniej o 500 - 1000l w ciągu roku na 100 ha to po odliczeniu vatu i akcyzy to nie jest az tak wielka kwota i wydaje mi sie ze jd nadrobi to niezawodnością i komfortem

jd jest na CR i jak braknie mocy to zawsze po gwarancji mozna go podkręcic do 100 km co oferuje nawet sam dealer za ok 1500-2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj