radzikus

----->Ostateczna decyzja w wyborze ciagnika<------

Polecane posty

stolarczyk    1

Wszyscy piszą,że john deer dużo pali i porównują do innych marek. A ja przypomne o jd premium który spala do 8% mniej wedlug producenta, dlaczego wiec w rzadnych testach a nawet postach nikt o tym nie wspomni?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Bo dla nie których JD musi dużo palić, szczególnie dla tych którzy w ogóle nim nie jeździli. :lol:


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Według mnie JD wcale więcej nie spali. Przynajmniej w JD moc podawana jest rzetelnie według ECE r24, a nie jak w DF, który w porównaniu do JD o tej samej mocy (według prospektu) ma 8 KM mniej według tej samej normy.

Może z tego biorą się takie bajki na temat spalania? Słabszy ciągnik pali mniej, mocniejszy więcej.

 

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, narzekał, na forterrę, że pali jak smok. powiedział, że z pługiem stara się nie wchodzić obrotami na żółte pole. :blink: oznacza to, że jeździł na obrotach około 2200 (chyba). To tłumaczy paliwożerność. Dałem mu kilka rad, za jakiś czas się okaże, czy udało mu się oszczędzić trochę paliwa.

 

Może ci wszyscy bajkopisarze, twierdzący, że JD pali więcej niż inne właśnie tak nim jeżdżą?

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Oj nie wiem czy taki tańszy.

 

Tani w naprawach, a niezawodny i komfortowy to coś zupełnie innego, z drugiej strony na czy na pewno tani w naprawach?

 

Perkins 4 cyl. w Ursusach, to chyba ten sam co w małych MF-ach? Raczej nie popsuje się za szybko, ale czy remont tego silnika będzie tańszy niż tego samego silnika w MF? Nie sądzę.

Osprzęt to już inna bajka, to on z reguły się psuje w tanich ciągnikach, w zachodnich - rzadko.

 

Policz sobie kiedyś za co płacisz w ursusie i innych markach z niższej półki a za co w topowej zachodniej marce, porzykładowo:

-Opony np. w zetorze mitasy - komplet to jakieś 8 tysięcy (ceny orientacyjne nie znam dokładnych), w JD czy MF mogą być Continentale, Good Yeary itp. za co najmniej 20 tysięcy/komplet

- fotel w zachodnich sprzętach to koszt ok. 5 tysięcy i więcej. Pneumatyczny, komfortowy grammer najczęściej

- kabina z reguły ok. 71 dB, bardzo komfortowa w zachodnich, a w ursusie czy zetorze nie da się słuchać radia, bo jest za głośno, poza tym pozycja za kierownicą w proximie, strasznie niewygodna dla mnie, mam 186 cm.

- większość dilerów wyposaża standardowo ciągniki w drogie zaczepy automatyczne na szynie, wygodne, ale winduje ceny. Zobaczcie jakie zaczepy mają ciągniki sprowadzone.

- oświetlenie jak choinka - większości się nie przyda ale fajnie wygląda, ale jest jedno ale, lampy w zetorach nie nadają się do niczego, świecą punktowo, w dobrych lampach np. w MF-ie światło jest ładnie rozproszone.

- sprzęgła mokre wielotarczowe, skrzynie z kilkoma biegami pod obciążeniem, bardzo wygodne, właściwie użytkowane nie mają prawa się popsuć. W ursusach często standardowo chyba są te same skrzynie biegów co 15 lat temu,

Podałem przykłady z własnego doświadczenia, można by tak wymieniać dużo więcej.

Według mnie, gdyby Ursus czy zetor był wyposażony jak typowy JD czy MF, czy jakakolwiek inna marka z wyższego segmentu sprzedawana w Polsce, to gwarantuję, że kosztowałby tyle samo albo więcej.

 

Czy rzeczywiście tanie marki są takie tanie?

Ale ja napisałem

Dlatego twoim zdaniem najlepszy w tym przypadku jest Ursus. (nie chcę tu obrazić użytkowników) Mało pali i tani w naprawach :)

EDIT:

No i tańszy od JD.

Czyli ja osobiście tak nie twierdzę bo to każdy wie że pomiędzy Ursusem a JD jest przepaść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie uważam, że jest najlepszy, jest tani, nie będzie według mnie tani w naprawach, i komfortu też nie zapewnia. Napisałem, że w zachodnich markach nie płacimy tylko za znaczek, ale za pewne rzeczy, których słabsi producenci po prostu nie oferują.

Ursus według mnie mógłby być dużo lepszy, ale cena jest nieadekwatna do jakości i większość rolników słusznie woli dołożyć trochę i kupić ciągnik z wyższej półki. Przynajmniej wiadomo wtedy za co płacimy.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tak właśnie mu powiedziałem, w większości przypadków to operator jest winny spalania a nie maszyna.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nawet jak dla mtz dasz gaz w podłogę to będzie paliwożerny :D A jak kiedyś jeszcze nim orałem to chodził gładko przy 1500 obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
A ja przypomne o jd premium który spala do 8% mniej wedlug producenta,

:lol: tow wierz dalej w bajki producentów :D PS NH w Tier IV spala do17% mnie paliwa niż w Tier III więc sprzedawaj JD i kupuj NH jeszcze więcej zaoszczędzisz :P

Co do spalania to Vatra N w testach DLG różniła się wersją HT i Advance, a spalanie różniło się o 10g/kWh więc to także zależy od warunków te wszystkie testy ;)

Osobiście z tej grupy wybrał bym Finkę, z wiadomych przyczyn :P

Jakby nie patrzeć ma największy udźwig na hakach bo 4t, JD niby ma 4,2 kN ale to na siłowniku, DF te 6,2t ale na haku zostaje? około 4t byle że jest mniejsza masa więc ciężko będzie wykorzystać podnośnik ( nie wiem czemu ale to norma w DF <_< )

Finka ma najmocniejszą pompę

w porównaniu do JD to jej masa max z balastem wyniesie praktycznie tyle co JD masa max :blink:

Jeśli ciągnik miałby być głównym w gospodarstwie to kupiłbym finkę, jednak jeśli byłby pomocniczy to JD/DF styknie. Bo przy tych mocach PT nie odstaje przy małym obciążeniu silnika od konkurencji :)

Nasza (Stryja) N91 ma ponad 7 tyś godzin i jesteśmy z niej zadowoleni :)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Według mnie JD wcale więcej nie spali. Przynajmniej w JD moc podawana jest rzetelnie według ECE r24, a nie jak w DF, który w porównaniu do JD o tej samej mocy (według prospektu) ma 8 KM mniej według tej samej normy.

Może z tego biorą się takie bajki na temat spalania? Słabszy ciągnik pali mniej, mocniejszy więcej.

 

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, narzekał, na forterrę, że pali jak smok. powiedział, że z pługiem stara się nie wchodzić obrotami na żółte pole. :blink: oznacza to, że jeździł na obrotach około 2200 (chyba). To tłumaczy paliwożerność. Dałem mu kilka rad, za jakiś czas się okaże, czy udało mu się oszczędzić trochę paliwa.

 

Może ci wszyscy bajkopisarze, twierdzący, że JD pali więcej niż inne właśnie tak nim jeżdżą?

nie zgodzę się z tym ze każdy df ma zawyżoną moc...... zawyżoną moc ma seria agrotron k bo m czy też starsze agrotrony utrzymują w normie swą moc.... poza tym znajomy ma agrotrona k i serwisanci mieli odgórny nakaz podwyższania mocy o 10 km w tychże modelach, to była taka akcja serwisowa po tych testach... więc skoro jedna seria modeli miała zaniżoną moc to wszyscy od razu uważają że cała gama tych ciągników. spójrzcie może dokładnie na tą tabele 1 i 2 http://img197.imageshack.us/img197/19/p1000904c.jpg w 1 są moce podawane przez produceta a w drugiej moc pociągowa i df nie ma tutaj najwyższego spadku powiem więcej że ma mniejszy spadek niż fendt a tam jest to wszystko opisane.....

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawyżona moc wynika z podawania w prospektach mocy maksymalnej, a nie znamionową, dodatkowo mierzonej według innej normy. smile.gif W teście podali moc znamionową, a w prospektach jej nie podają. ;)

 

Jak serwisanci podnosili moc tych ciągników konkretnie o 10KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

to komputerem robili ale nie wiem jak dokładnie, wydaje mi się że może coś na rodzaj chipa robili albo po prostu sdf oprogramowanie zmienił i rozesłał po dealerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Panowie nie wiem jak w DF ale JD w serii "R" spokojnie można podnieść konie do modelu wyższego. Tzn: z 5080R do 5090R można spokojnie podnieść ilość kucyków do wersji 5090R ponieważ te dwie wersje różnią się....programem mapujacym common rail'e. Z 5080R też sie da ale nie jest zalecane ponieważ już w tym modelu zastosowano inny intercooler niż w dwóch nizszych opacjach. Skad wiem - ponieważ takie rozwiazanie mi zaproponowano po 1 roku gwarancji ;)

 

 

W JD z tego co mi wiadomo nie das ie odblokować skrzyni biegów na 50Km/h ale już w DF jak najbardziej sie da...


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

To samo pewnie i w 6230 możesz zrobić. Ja tam bym wolał większą moc niż szybszą skrzynię bo Forterrą nie mam nawet gdzie się dobrze rozpędzić. Sam wiesz jakie u nas drogi (nie mówiąc o betonówce Ostoje-Błażeje-powiatowej drodze :lol: )

To zaczynasz już jeżdżenie po dilerach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

To samo pewnie i w 6230 możesz zrobić. Ja tam bym wolał większą moc niż szybszą skrzynię bo Forterrą nie mam nawet gdzie się dobrze rozpędzić. Sam wiesz jakie u nas drogi (nie mówiąc o betonówce Ostoje-Błażeje-powiatowej drodze :lol: )

To zaczynasz już jeżdżenie po dilerach? ;)

 

Tak, tak- pamiętam ta drogę. Mogliby wreszcie pociagnąć kawałek asfaltu od kapeli do piór to byłoby sie gdzie rozpędzić ;)

 

Po dealerach powoli zaczynam jeździć a raczej sami przyjeżdzają- tak jak w reklamie banku ing: "przyjeżdżają, doradzają a pieniędzy nie pobierają" ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśłi chcesz wersję mocniejszą może lepiej kup taki odrazu. W przypadku tuningu zapłacisz kilka tys a po drugie w przypadku zakupu nowego połowę wyższej ceny pokryje ci zwrot z ue jeśli z takiego kozystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja nie widze przeciwskazań żeby podnieść moc komputerowo skoro ciągniki z takimi samymi silnikami wymiarami różni tylko standardowa szerokość ogumienia i oprogramowanie silnika... przecież producenci z tych samych jednostek napędowych osiągają nieraz kilkadziesiąt koni więcej....

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Chwila- mapowanie cpu to koszt 1 tys brutto a wersja wyższa około 2 ty euro wiecej. Co taniej ???


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

1 tys? tanio... Dealer jakiej marki tylko tyle żąda? Znajomy robił w JD 6630 zapłacił 2tys w Claasie powiedzieli mi 3tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czytałem na tym forum pod opisem w galerii, że ktoś zapłacił 6 tys za tuning jd. Więc nie wiem jak to jest z cenami. A swoją drogą na jd dają tylko rok gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

yyyy pop...ły mi się waluty.. radzikus chyba podał cenę 1tys ale w euro, ja podałem obie ceny w PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2

Mi diler JD też zaproponował za 1tys. ale @radzikus- gwarancja jest na 2 lata albo 3.

@hubertus- to zależy gdzie z tym poszedł. I jeśli jest możliwość zwiększenia mocy to bez względu na to jaka marka tyle samo zapłacisz więc i w mf (nie wiem czy tam jet taka możliwość. Nie znam się na tych ciągnikach bo nikt żadnego mf nie kupuje w okolicy) jeśli jest taka możliwość to też możesz zapłacić 6tys. albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

O to mi chodziło, że ceny tuningu ciągników wahają się w tych granicach. O 6 tys zł pisał akurat właściciel jd. Więc dla tego tak podałem. Co do mf a w tych z cr pewnie się da. A cen z rynku tuningowego osobówek nie ma co porównywać, tam ceny bardzo spadły. Jeżeli cena będzie 2 czy 3 tys zł wyższa po odliczeniu połowy zwrotu z ue to i tak zdecydował bym się na model fabrycznie mocniejszy. Przy ewentualnej odsprzedaży za kilka lat ludzie unikaja tuningów jak ognia przynajmniej większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
Chwila- mapowanie cpu to koszt 1 tys brutto a wersja wyższa około 2 ty euro wiecej. Co taniej ???

@hubertuss, Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś ale pierwsza cena w zacytowanym poście jest w PLN a druga w €. Czyli na chłopski rozum tuning kosztuje 1000zł a seria wyższa ok. 2000 ale €. A @radzikus ma określoną moc którą może wziąć więc jeśli przykładowo jak ma max 100KM to nie może wziąć 110KM. A tak weźmie ciągnik 100KM i jak mu będzie za mało to podniesie tą moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj