Leo

Jaki wóz wybrać do niskiej obory?

Polecane posty

Leo    0

Stoję przed problemem wyboru wozu paszowego do niskiej obory (243 cm). Teoretycznie w tym wypadku najlepszy byłby wóz z poziomym ślimakiem. Jednak dziś coraz więcej producentów oweruje wozy z pionowym ślimakiem o obniżonym zawieszeniu lub skróconym koszu.

Wiem że wóz z poziomym ślimakiem potrzebuje więcej mocy. Słyszałem ,że poziome wozy za bardzo rozdrabniają pasze przez co pogarsza się kondycja krów. Dowiedziałem się też od znajomych że poziome wozy kiepsko sobie radzą z rozdrabnianiem bel.

Ile w tym wszystkim jest prawdy??Pomocne dla mnie i innych rolników były by opinie użytkowników wozów paszowych, które pokazały by co jest mitem a co prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrew32    0

Trochę za późno piszę do takiej niskiej obory polecam wozy paszowe z Siedlec od p. Dąbrowskiego T-011, robi na zamówienie i nie jest zdziercą jak z Sano i innych przede wszystkim są to solidne maszyny. Poszukaj na stronach internetowych Auto-Agro Danuta Dąbrowska. U mojego brata już trzy lata pracuje taki wóz, obsługuje 40 krów i C-360 sobie nieźle radzi. Polecam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

Daj namiar do tego gościa z Siedlec co robi te wozy paszowe. Nie wiesz czy on robi różne wielkości? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmmm mam namiart na firme z siedlec ona produkuje wozy paszowe na zamówienie...odezwj sie do mnie to Ci podam kontakt.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

ale zdaje sie tylko 15cm-także i to sie może okazać za mało.A no i jak obniżona wersja to tylko można po asfalcie(tzn gruncie utwardzonym)jeździc :(


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz wozu paszowego do nisikiej obory to wybierz kuhna oni produkuja na twoje zamówienie jakie chcesz jaką(szerokość,wysokość,na która strone ma byćwygarniacz paszy ;)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Tylko jak na zamówienie to i cena wyzsza. Ja mam wóz Faresin Rambo 7m3 ma on 237cm wysokosci, tez obory nie mam wysokiej, bo po przeróbkach (tj. Wybuzenie nadprozy i wstawienie metalowych belek) ma 250cm.

Tu masz te wozy na stronie firmy:

http://www.faresin.pl/wozy/rambo.php

 

A tu jest mój:

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-F...mage103077.html


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Witam. Mamy zamiar kupić jakiś wóz paszowy 8m3 tylko jakiej firmy? Wysokość 2.50m kapitał na wóz 70.000zł gdyby ktoś podał cennik był bym wdzięczny. Pozdrawiam :rolleyes:


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Ja polecam Ci wóz WP-8 z Metal-Techu. Sam takowy posiadam i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wysoki jest 2.57 i daliśmy za niego niecałe 46000 netto. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Ja bym polecał wóz paszowy z Siedlec. Robione są na zamówienie pod wymiar obory. Do Twojej obory (2.5m) spokojnie wejdzie 10m3 będzie Ci łatwiej i szybciej mieszać w większym wozie. Ja za taki wóz mam zapłacić 57 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

@Markus a jakiej pojemności zamówiłeś :rolleyes:


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

ja wybierałem między italmixem a storti. wybór padł na italmix bo storti wchodził mi tylko ten o pojemności 8m3 (a to troche za mało) za 68tys brutto będziesz miał 8m3 z dwoma wysypami i wagą. jesli chodzi o ten przedział cenowy to polecam storti. phu gama w wysokim maz sprzedaje te wozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Zamówiłem 10m3 (obniżony) 2.5 m wysokości, dwa wysypu po bokach z tyłu. Będzie chodził z C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

pronar bez nadstawy poj. 8,5 metra wysokość 2,37 cena niecałe 60 tys i c 360 spokojnie radzi. W standardzie 2 wysypy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak brać to już z taśmą i przekładnią, też mieliśmy brać Pronara, ale wyszło na Orkelkę, ja Pronara nie chciałem. Bierz RMH albo Storti, przekładnie 2biegowe mają standardowo, Storti ma jeszcze w standardzie taśmę, w RMH chyba trzeba dopłacić.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan222    0

Witam, mam mały korytarz paszowy 2,20m. Pewna firma ze Środy Wielkopolskiej chce zrobić mi paszowóz 1,97m. A cena to 82,000brutto.

 

Jak myślicie da rade dobrze mieszać?

A może znacie jakieś inne firmy które mogął zrobić podobny paszowóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj