witek

Urzadzenie do pomiaru

Polecane posty

S-Piotr    58
Hmm Garmin to taki trochę wyrób masowy-jeżeli chodzi o dokładność to o wiele lepsze są produkty firmy Trimble-i właśnie często używają ich ludzie z ARiMR (ale kosztują ok.20 tys)

 

TU znajdziesz produkty Trimble. To nie sprzęt dla rolnika. :angry:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja kupiłem MIO 701A to palptop z telefonem idealne rozwiązanie nie leży wogóle w szafie bo jest używany przez cały czas do pomiaru pól kupiłem program DeltaArea ,przy okazji idealnie działa jako nawigacja Destinator i Automapa a na codzień jest wykorzystywany jako telefon ten sprzęt mam już prawie 2 lata i działa idealnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0
a co powiesz o uzadzeniach typu pda z wbudowanym gpsem albo gpsem jako modul? mysle czy by sobie czasem takiego czegos w wersji z telefonem nie sprawic pod choinke:)

 

Smartphone, PDA, Palmtopy z wbudowanym GPS do precyzyjnych pomiarów się nie nadają.

Mam Nokie E90 z GPS i nawigacją na symbianie s60 3d, ale działa to dobrze dopiero w otwartym terenie.

Do dokładniejszych pomiarów to tylko z dodatkową anteną zewnętrzną.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0
Smartphone, PDA, Palmtopy z wbudowanym GPS do precyzyjnych pomiarów się nie nadają.

Mam Nokie E90 z GPS i nawigacją na symbianie s60 3d, ale działa to dobrze dopiero w otwartym terenie.

Do dokładniejszych pomiarów to tylko z dodatkową anteną zewnętrzną.

Co ty za brednie opowiadasz mierzę pola od kilku lat takimi urządzeniami kilka krotnie na moich pomiarach była kontrola z ARiMR i zawsze było OK! Naprawdę polecam Palmtopy są funkcjonalne i dokładne z dobrym oprogramowaniem.

Mam do sprzedania Eten X600 + AgroPomiar GPS (legalna wersja) zainteresowanych proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

nie znam się na urządzeniach gps i mam parę pytań . szukam takie urządzenie co mógłbym zmierzyć długość rowów na łące , wpisać miejscowość gdzie mieszka klient u którego mam czyścić rowy i czasem zmierzyć powierzchnie pola . nie wiem czy za dużo nie wymagam no i żeby cena nie była zbyt wysoka tak około 1,5tyś zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

no wiec mam pytanie do was drodzy agrofotowicze czy mogli byscie i polecic jakieś dobre i nie drogie urządzenie do pomiaru areau czyli pola i w jakich sklepach mugłbym to zanlezc i czy morze ktoś wie czy jest taki sklep w województwie kójawsko pomorskim i w jakiej miejscowosci bo szukałem na internecie i nie mogłe znalezc nic z tym związane z góry dzięki za sugestie do tego tematu pozdro dla wszystkich agrofotowiczów !! i jak coś to moje gg to 9540064 pisać jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

wjacek to palmptopa polecasz a te urządzenie co ty masz na sprzedasz to ter do mierzenia jest pola czy jak napisz mi na pw ok albo na gg mój numer 9540064 i ile za to cenisz i z kont jesteś z jakiego województwa!! pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaco    0

wypróbowany sprzęt - ASUS P535 + wgrany program AGRO POMIAR GPS + AUTO MAPA wszystko chodzi bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

a ja mam garmina gps 76 i jest ok nie narzekam z dodatkową antenka i sprzyjających warunkach dokładność 1 -2 metry a tak przeciętnie 4-5 takim samym mierzyli panowie z kontroli i dziwili sie że wychodzi im identycznie jak we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Ja mierze usługowo Garminem gpsmap 60csx. Dokładność max 3m. Przy pomiarze powierzchni uwzględnia różnice wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rovley    0

Do pomiarów długości i powierzchni bardzo dobrze się spisuje Samsung Omnia z programem GPS Tuner Geo 5.4. Cena telefonu to ok1300zl. A pogram kosztuje 250zl(polska wersja językowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jak jest z dokładnością zestawu palmtop+program bo taki gościu mówił że pokazuje mu dobrze powierzchnie powyżej 1,5ha a niższe to różnie bywa :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0
A jak jest z dokładnością zestawu palmtop+program bo taki gościu mówił że pokazuje mu dobrze powierzchnie powyżej 1,5ha a niższe to różnie bywa :P

Powiem tak robiłem testy na małych powierzchniach wytyczając kwadrat 20mX20m i pomiar był idealny więc chyba pole 1,5 ha czy 1 ha jest jeszcze dokładniejszy. Po drugie jeśli program za 700 zł netto by miał mierzyć niedokładnie to nie został by dopuszczony do sprzedaży. A jeśli chodzi o palmtop + program do pomiaru pól to nie ustępuje Garminowi a zarazem go przewyższa swoją funkcjonalnością.

Jako ciekawostka powiem Wam, że nawet można robić pomiar pól Nawigacją z Biedronki za 170 zł (po wgraniu odpowiedniego oprogramowania).

Jeśli chodzi o program GPS Tuner to owszem można nim mierzyć powierzchnię i polska wersja jest ogólnie dostępna w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Jako ciekawostka powiem Wam, że nawet można robić pomiar pól Nawigacją z Biedronki za 170 zł (po wgraniu odpowiedniego oprogramowania)

Wtajemniczysz troche nas w to?

 

 

To jakie oprogramowanie trzeba wgrać/kupić?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0
Wtajemniczysz troche nas w to?

 

 

To jakie oprogramowanie trzeba wgrać/kupić?

Tak za kilka dni kończe testy zrobie opis co i jak i wrzuce na forum po świętach powinienem się wyrobić.

 

Niestety testy zakończyły się niepowodzeniem zwykła nawigacja jest oparta na systemie Windows CE a wszystkie softy dostępne do pomiaru pól są pod windows mobile 5,6 . Jeśli uda się wgrać win 5 lub 6 do nawi to problem zostanie rozwiązany no chyba że ktoś znajdzie odpowiedni soft pod windows CE lub potrafi go zmodyfikować.

Testuję dalej zachęcam do współpracy.

20:20 po dzisiejszych testach udało mi się wgrać do nawigacji LARK program do pomiaru pól Delta Area wszystko by było ok mierzy itd. ale nie mogę poradzić sobie z rozdzielczością wyświetlania programy poprostu nie widać na ekranie wszystkich funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

wjacek@ czy prowadzone testy wypadły pozytywnie?.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Czy na TEJ

nawigacji będzie można zainstalować jakiś program do pomiaru pola

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Nie bardzo, ma win CE, szukaj czegos raczej z win mobile.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidN    0

Witam.

Sprzedam Mio p350 wraz ze świetnym polskim programem do pomiaru pól AgroPomiarGPS (legalnym). Zainteresowanych proszę o kontakt na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

A co z nowoczesnymi telefonami ,może jest taki co mierzy i może działać jak nawigacja samochodowa?.Będzie wykorzystany na maksa ,a nie tylko do pomiaru pola i potem do szafy!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj