witek

Urzadzenie do pomiaru

Polecane posty

witek    2

witam was mam zamiar kupic sobie odbiornik GPS...jakie sa ceny jakie polecacie a jakich unikac??...:)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

ża około 1100zł  możesz kupić garmina 60 tyle,że nie ma on możliwości wgrania mapek czyli zero nawigacji w samochodzie.Ja zastanawiam się nad kupnem palmtopa np.http://allegro.pl/item135636896_nawigacja_nowka_mio_p550_mapa_gratis_fa_vat.html i do tego program  MapSource Trip and Waypoint Manager ,który policzy powierzchnię pola (jak się uda  ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

moj faworyt to garmin gps map 60, jest kilka jego odmian ale ogolnie to ciekawy sprzecik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
Dobrym rozwiązaniem jest palmtop z GPS-em. U nas pomiary dokonują goście z agencji właśnie na palmtopach (są to chyba HP). Takiego palmtopa można np. wyposażyć w dodatkowe programy (mój wuja co jeździ na taksówce ma palmtopa z nawigacją- mapą miasta ;D).

może kogoś kto ma palmtopa zainteresuje nowy program do pomiaru powierzchni upraw w bardzo dobrej cenie (chwilowo)...http://sklep.agropower.pl/index.php?p=productsList&iCategory=8&sName=Promocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm Garmin to taki trochę wyrób masowy-jeżeli chodzi o dokładność to o wiele lepsze są produkty firmy Trimble-i właśnie często używają ich ludzie z ARiMR (ale kosztują ok.20 tys)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

Miałem okzaję pracować w te wakacje z garminem przy kontroli w agencji. Nie polecam tego sprzętu, jego pomiary pozostawiają wiele do życzenia, potrafił czesto gubić sygnał, a zmierzyłem nim ok 3tyś ha węic troche z nim sie zapoznałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@bpiotr- jak to wygląda(dokładność)w przypadku Trimble-pytam się praktyka ;D-u mnie mierzono sprzętem właśnie tej firmy i parę osób twierdzi ,że sprzęt jest naprawdę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

Każdy tak mówi jak mierzy. Przecież z tego jest niezła kasa. Zdarzały sie takie pomiary że mapka pola nie była podobna do kształtu pola, gubił punkty, albo wyrzucał zupelnie gdzieś indziej. Ale to żadko sie zdarzało. Najgorsze było to, że trzeba było długo czekać jak sie zaczynało bo długo lokalizował 1 punkt po właczenieu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a co powiesz o uzadzeniach typu pda z wbudowanym gpsem albo gpsem jako modul? mysle czy by sobie czasem takiego czegos w wersji z telefonem nie sprawic pod choinke:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

moj laptop juz nie lyknie wiecej ramu:( kupilem taka zabawke co moze miec tylko 1gb:(

a coraz powazniej mysle o jakims pda z gpsem:) troche teraz pojezdzilem po europie z takim gadzetem i jest zacnie:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hej zakupiłem PocketPC (COMPAQ iPAQ) plus nadajnik GPS HAiCOM plus program Farm Site Mate całosc uzupełnia karta 1GB SD super sprawa


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Do czego w przyblizeniu złuży Farm Site Mate ? Jeśli chodzi o dokdlanosc to zalezy to w najwkiekszej mierze od odbiornika GPS, wiec kupując go trzeba sie troche porozglądac;]


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy mam prośbę właśnie przymierzam się do zakupu GPS. Wybór padł na GARMIN GPSMAP 60 ale przeczytałem krytyczne opinie o tym urządzeniu. Nie mam dużych obszarów max kilka ha w jednym kawałku więc nie wiem czy ten model się sprawdzi. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Najlepij kupic Traktor Case bo mają wbudowany :] i mierzą pola :] dlatego ja nie potrzebuje gps:]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laniec    0

Witku! skoro juz stales sie szczesliwym posiadaczem tego jakze wspanialego programu to moze zechcialbys sie nim z nami podzielic oczywiscie do celow edukacyjnych.

pozdrawiam w imieniu swoim i reszty kolegow z forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

TumoK bez urazy wiem że CASE to fajna maszyna ale z tego co wiem a myślę że się nie mylę to żaden ciągnik nie ma w ofercie takiego systemu mierzenia pola. Systemy do jazdy równoległej w CASE IH EZ-Guide oraz mierzenie wydajności i ha na podstawie szerokości maszyny tak ale nie mierzenie powierzchni pola. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

eh no tak Zapędzilem sie troche jest takjak mówisz MCKYLO .ale pola mam zmierzone.. i mnie czy wiecej to wiem ile w praktyce obrabiam


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino    0

:rolleyes: Cóz garminy nie są najlepszym rozwiązaniem ( szczególnie te najtańsze) aczkolwiek część kontrolerów ich używa i się sprawdzają na własny użytek w sumie może być ale do usług już bym raczej nie polecał, znacznie lepszy jest Thalles ale i znacznie droższy wiem bo już od 3 lat tym sie zajmuję i na różnych sprzętach pracowałem oczywiście np Trimble to już jest wyższa klasa ale cena w jego przypadku jest zbyt wysoka aby sobie pozwolic tylko na własny użytek, tak naprawde można kupić już niezły odbiornik za około 2 - 3 tys tylko czy jest sens nie lepiej jest skożystac z usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

ja mam garmina 60 kupiłem go 2 lata temu dałem około 200tys zł no ale teaz to bym sobie kupił jakiegoś palmtopa albo coś co można równie dobrze używać w aucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

pioruńsko drogi ten garmin

ja mam garmina 60 kupiłem go 2 lata temu dałem około 200tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zapewne chodzi mu o cenę 2 000 zł bo po tyle one są (zależy od wersji)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

w tej chwili można garmina gps 60 kupić za 1000 zł. Ale ogólnie go nie polecam. Pracowałem na nim w kontroli gruntów i czasami niezłe powierzchnie wychodziły nie wiadomo czemu. Czasami 2 razy pole przeszedłem w taki sam sposób i na polu o powierzchni ok. 5 ha była rozbierzność około 30 arów, czyli przy 1 km obwodu to nawet w tolerancję się nie mieściło.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjacek    0

Panowie polecam Palmtopa to funkcjonalne urządzenie nie leży w szafie przez cały rok jak np.Garmin.

Nowy palmtop 800 zł + program 400 zł.

Wiecej na mojej stronie www.wjacek.pl lub na www.agrofoto.pl, w razie pytań chętnie odpowiem pomoge i doradzę.

wjacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj