Gość Profil usunięty

Talerzowanie mf 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam talerzowke 2m wazy ok. 500kg , czy moge na 3 biegu talerzowac i nic sie nie stanie , czy lepiej na 2 biegu talerzowac,? bo duzo osob mi mowi ze moge go zatrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 3 biegu to przesada, lepiej na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja robie pierwszym biegiem i 3512 ma co robić z talerzówką ... A jak Tobie się udaje jeżdzić 3 biegiem to nie mam pojęcia. Chyba że mówisz o biegach polowych albo talerzówke ciągniesz tylko po wierzchu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

wooo... 3 bieg? całe swoje życie pracowałem na MF 255 i nigdy nie używałem w polu nawet 2 biegu (oj może czasem gdzieś na chwileczkę) a co dopiero o 3 mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

witam!

ja osobiście 2 robiłem na ok 1800obr/min. i miał co robić :)

jak byś ją tak rozkręcił i niezbyt głęboko to na 3 możesz spróbować! przecież czuć czy ciągnik ma ciężko - spróbować zawsze można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No na 3 biegu jak robie to chlopy , talerzuje zajefajnie , talerzowalem akurat zyto skoszone na kiszonke to idealnie obraca i gleboko idzie ;) efekt taki sam jak na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh dobre, chyba sam nie wiesz na jakim biegu jeździsz. Ja puszcze lekko w ziemie kultywator 2.5m i na 2 zdycha a co dopiero na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie orzą 4x30 mf 255, wiec talerzowka 2m jak najbardziej 2/3 biegiem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Ja mam talerzówkę 1,8 z dorobionymi obciążnikami o wadze 550 kg., to robię na 1, obroty 1800, 1900,a pod górki to i 2000tyś i nie ma lekko, a o 2 to można zapomniec, a 3 to nie używam do pracy w polu i tobie też nie radze, chyba że planujesz szybko robic remont to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wyobrażam sobie mf255 z pługiem 4x30, biorąc pod uwagę 47KM, mała masę i te wąskie opony :P Chyba że w podorywce na 5 cm :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja tego nie robie. widze co i czym ludzie robią.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

cały ten temat to wielka bzdura. Zdarzało się, że w pługu 3 skibowym w podorywce na 1 miał ciężko a tu jakies herezje o 3 biegu. Albo traktory pomyliłeś albo to temat o niespełnionych marzeniach. 3 bieg to jakies 18 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam w mf 255 troche wieksze opony niz normalne i mam jeszcze obiazniki z tylu na kolach , Teraz mam akurat wal pekniety , to jak dotre go to cos ztalerzuje albo sciarniska bede talerzowal to filmik niedowiarki zrobie ;)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kapera i znowu wał pęknie. Powodzenia w zajerzdżaniu ciągnika. I dziwicie się że 2000mtg i remont. U nas gość t25 podorywkę robi na 6 biegu i remont silnika co 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Nie wyobrażam sobie mf255 z pługiem 4x30, biorąc pod uwagę 47KM, mała masę i te wąskie opony :P Chyba że w podorywce na 5 cm :P

 

Dokładnie. Zwłaszcza, że 360-3P ma ten sam silnik i zalecają pług dwu skibowy na cięższych ziemiach. na piachach to w 3 skibach chodzi.. Ale 4??


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kapera i znowu wał pęknie. Powodzenia w zajerzdżaniu ciągnika. I dziwicie się że 2000mtg i remont. U nas gość t25 podorywkę robi na 6 biegu i remont silnika co 2 lata.

 

 

Co znowu pekl ogarnij sie chlopie pekl mi juz dawno tylko niedawno dalem do mechanika i nie dwa razy tylko raz pekl :::) jakie 2000? jak ja mam swoim 6600 mtg zrobionych . Po co wogole piszesz co badz jak nic nie wnosisz do mojego tematu pytam sie czy mozna mf 255 na 3 biegu talerzowac a co mnie obchodzi jakis t25?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Kapera jak da rade ciągać na trójce to ciągaj nie ma problemu,ale nie szukaj potwierdzenia u ludzi że nic się nie stanie,ponieważ jak by się zatarł ciągnik nawet z innego powodu będziesz miał pretensję że tak ci podpowiedzieli


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj