Skocz do zawartości
DrJoint

Belarka metal fach nie działa

Polecane posty

DrJoint    0

Jakies 40 minut temu coś zepsuło mi się w tej belarce, zbierałem siano i nagle przestały kręcić sie walce, podbierak i łańcuchy, po prostu przestała działać. Mam ją dopiero pierwszy rok i nie wiem co i jak. Sąsiad powiedział, że poszło sprzegło(osobiście nie widział tego). wałek mocy podłączony z traktora do belarki obraca się. Na linku poniżej zamieszczam schemat jaki znalazłem w katalogu, wałek oznaczony strzałką koloru niebieskiego obraca się, lecz zębatki oznaczone strzałką zieloną już nie. czyli powód jest gdzieś tam, gdzie zaznaczyłem kolorem czerwonym. od czego mam zacząc rozbieranie, lub gdzie może znajdowac się te sprzegło?

link do schematu: http://imageshack.us/photo/my-images/94/mmamamam.jpg/ oraz jest w załączniku

A ten wałek przed zębatkami się kreci bo jeśli nie to musisz rozebrać ta skrzynie kątową ;)

Edytowano przez farmersNHtd95d

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro30    10

Ten wałek się urwał koszt z łożyskami 500zł miałem to samo w tamtym sezonie .albo coś z przekładnią

DrJoint    0

ona jest na gwarancji jeszcze, ale nie wiem czy gwarancja to obejmuje, bo to sie stało z takiej winy, że chciałem bele mocniej dobić, dobijałem tak, że ciągnik 81 KM zaczał się dusić i nagle staneła.

jak bym powiedział, ze to tak samo z siebie to myslisz, ze gwarancja uzna mi to?

Farmer94    0

witam ponownie!

ja osobiście nic bym nie rozbierał tylko, wałek od napędu ściągnoł i zobaczył bym czy tam nie zerwało zabezpieczenia.

wygląda to tak przy wejściu na wałek (do prasy, na frezy) WOM jest dzielony tak jakby na 2 części zobacz czy nie zerwało nita który te połówki łączy

przepraszam bardzo nie doczytałem dokładnie to co powyżej jest tutaj nie waże! SORY :rolleyes:

Edytowano przez Farmer94

jaro30    10

To jak jest na gwarancji to po sprawie zgłoś że prasa nie działa i tyle .TO materiał słaby a to że chciałeś dobić mocniej nie ma znaczenia tak samo jak ciągnik 80 km .Zgłaszaj i nie tłumacz co i jak po prostu nie działa

No dokąłnie to nie ma znaczenia ze mocniej chciałeś dobić i że ciągnik 80 koni, nie powinno sie to urwać jesli już coś to powinno sprzęgło puścić a nie walnać przekłądnia..

Zgłaszaj na gwarancje niech Ci szybko naprawiają albo dają zastępczą prase!

zetorek5011    0

Czyli sam popsułeś prasę , gwarancja ci tego chyba nie obejmie .Skoro ciągnik 81 zaczął się dusić to już chyba przesadziłeś.

Ursusc385    519

To co ma tą prase c-360 ciągać ? Jak chce dobrze zbite bele to i 80 km dusi, taki urok walcowych...

zetorek5011    0

Zależy jaki ciągnik my proximą 85 dobrze zbite bele wychodzą a ciągnik wcale nie odczuwa , gorzej z 5314 , ale powinniśmy wyczuć moment w którym stanąć a nie na siłę pchać.

Ursusc385    519

Zależy jaki ciągnik my proximą 85 dobrze zbite bele wychodzą a ciągnik wcale nie odczuwa , gorzej z 5314 , ale powinniśmy wyczuć moment w którym stanąć a nie na siłę pchać.

O ile pamiętam to masz prase Warfamy łancuchową, a jakby nie było łancuchowe idą lżej jak walcowe, więc nie dziw się że proxa daje spokojnie rade. U mnie w Metal-fachu c-385 ma troche ciężko

jaro    163

To chyba ja nie mam tej z Metalfachu :D -u mnie bez problemu idzie zdusić 83 konny ciągnik.

DrJoint    0

zgłosiłem na gwarancje, jutro o 16.30 ma serwis wpasc, napisze potem co i jak :)

zeby mi jej tylko do siebie nie zabrali

a co do tego co mówicie tam, to robiłem jeszcze URSUSEM 3512 tą samą prasą i tez mi bele ładne wychodziły

zetorek5011    0

No to nie wiem , my robimy na najwyższym zgniocie i gdy zacznie ,,komputer"

pikać wtedy stajemy , nie wiem jak wasze ciągniki ale proxima nie odczuwa aż tak mocno jak np c-385.

agromatik    182

To jest element konstrukcyjny maszyny i przy sprawnych zabezpieczaniach nie ma prawa się zerwać, ale jeżeli coś jest z plasteliny to i święty nie pomorze. Powinni to wymienić na gwarancji i jeszcze przeprosić za powstałe niedogodności. Powtarzam, nie ma znaczenia przy tej awarii jaki to był ciągnik, przy przeciążeniu powinny zadziałać zabezpieczenia, a wałek powinien być cały.

Ursusc385    519

To chyba ja nie mam tej z Metalfachu :D -u mnie bez problemu idzie zdusić 83 konny ciągnik.

Zgadzam się, mi dzisiaj c-385 2 razy przy belowaniu poprostu zgasła, zadusiło ją :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Przez ceston
      Witam dzisiaj na polu prasa zaczela skrzypiec tam gdzie konczy sie przedluzka przekladni. piszczy gdy bel jest coraz wiekszy. Wiem ze jest tam lozysko tylko teraz niewiem jakie czy 6201 czy 6210 moze ktos wymienial to pamieta. Sprawdzilbym sam ale dzis juz nie zdaze a jutro jade do miasta z rana to bym wzial zeby dwa razy nie jezdzic. Prasa z562
    • Przez rbit
      Wiem, że temat był wałkowany X razy i odpowiecie kupuj używkę zachodnią, ale mimo wszystko chciałbym spróbować w programie który za miesiąc rusza - Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 czyli prasa musi być nowa. Sprzęt pracowałby z Belarusem 820 i tak do 200 bel rocznie tj. 150 kiszonki i 50 siana.Teren trochę górzysty. Moje typy to: Sipma PS 1211 FARMA PLUS,
      Metal -Fach Z562 walcowa bez rotora i noży lub Feraboli Entry 120.  Nie wiem czy Feraboli ma blokadę mechaniczną komory?Jeśli nie przejdę w programie to wtedy w rachubę wchodzi używka zachodnia tylko gdzie takiej szukać, ale na razie podpowiedzcie co do tych typów bo czasu mało a w głowie mętlik ?

• Przez bartekm66
      witam
      mam oto taki problem
      otóż w zeszłym roku kupiłem w/w prasę , prasowała bez zarzutu aż do teraz
      kiedy podnosze podbierak on opada co powoduje z kolei puszczanie zamków komory i odwrotnie jak podniosę komorę to ona opada a za to samoczynnie podnosi sie podbieracz , mam rozdzielacz sterowany za pomocą elektroniczną ,
      regulowałem też dławik na przewodzie ale to nic nie dało
      czy ktoś miał podobny problem
      jaka może byc tego przyczyna
      pozdrawiam
    • Przez MarcinCiesz
      Witam koledzy i proszę o waszą pomoc. Chodzi o tą prasę mianowicie jak beluję siano czy słomę jest ok ale jak sianokiszonkę to się trawa wciąga pod ten gładki walec i tam zapycha że po kilkunastu belach nóż nie odcina siatki a wyrywanie tej trawy to masakra. Proszę o wasze sugestie czy wam też tak się robi czy jak sobie z tym poradzić. Załączam foto.