Senator

Wariator - Claas Senator/Mercator

Polecane posty

rafalkom555    13

Mam mercatora 60 i ten wariator kilka razy zdejmowałem(łozysko poszło i mi ta osłona z tyłu nie pasowała bo musiałem nowa dorobić i dopasowywać).

wiec tak: ta śruba co pokazałeś to ona ma lewy gwint(jest w wariatorze i jak nie odkręcisz to nie zdejmiesz wariatora) po odkręceniu śruby załatw sobie dobry ściągacz na 2łapki, złap je za tą cześć wariatora co jest najbliżej obudowy kombajnu, kręć ściągaczem i co jakiś czas pukaj w ta śrubę ściągacza i dalej kręć i pukaj(tylko pukaj ostrożnie żeby wariator nie pękł) jak będziesz ściągał to patrz gdzie poleci klin.

Najlepiej żebyś jeszcze zrzucił pasek jezdny z przedniego koła(obowiązkowo). Jak coś to pytaj bo akurat w środę zdejmowałem wariator i wymieniałem tuleje co idzie przez kombajn bo mi wał się przesuwał.

Pytaj w tym temacie będę go śledził i będzie dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Pas mam już zdjęty przy okazji remontu skrzyni ;)

Powiedz mi kolego jak odkręcić tą śrubę? Bo tam w środku, tam gdzie tłok się opiera jest taka niby nie wiem jak to nazwać dystansówka (widać ją na zdjęciu dookoła łba śruby), i ona jest na równi z łbem tej śruby i nie idzie niej właśnie złapać kluczem. Czy ona powinna wylecieć sama? (być luźna chociaż) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja to odkręcałem takim kluczem jak do kół, taka długa rurka na końcu dziura i w ta dziurę wkładałem sobie jakiegoś druta i kręcimy :o

To jest śruba a pod śruba podkładka.

Co robiłeś w skrzyni? u mnie rozebraliśmy to koło na pół i się okazało ze ta nakrętka była nie dokręcona, jutro kupie drugą bo na jedną nie złapie :o Jak 12lat temu kupowaliśmy kombajn to koleś w skrzyni wymieniał tryb bo 2 wyskakiwała i pewnie nie dokręcił.

edit: śruba wychodzi cała z podkładka przed nawet przymiarkami do ściągania ściągaczem.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

No tak wszystko oki, ale nie mogę tej śruby złapać kluczem. Na zdjęciu zaznaczyłem o co mi chodzi, ten "element" jest na równi ze śrubą. Czy u ciebie też takie coś tam było?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/52/zdjcie0492cfghng.jpg/

 

A ze skrzynią to wymiana łożysk na tym głównym wałku co do skrzyni wchodzi u góry, ten co przekazuje napęd z pasa jezdnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie dało się normalnie odkręcić, klucz od razu wszedł :o

A u mnie w tym kole co na skrzynie idzie wystarczyło dać jedną podkładkę i spowrotem zakręcić i już luzu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Wariator już zdjęty, dało się odkręcić ruskim kluczem (młotek + przecinak) :) Teraz trzeba coś wymyślić żeby kiedyś dało się odkręcić i teraz dokręcić, ale to nie problem :)

 

@rafalkom555 - nie wiesz przypadkiem czy aby wymienić łożysko to na tym wale co jest na nim wariator i z drugiej strony napęd młocarni i reszta tych kół (właśnie z tej strony, nie od strony wariatora) trzeba będzie ściągać wszystkie te koła? I ile tych łożysk tam jest z tamtej strony? Bo tam są chyba jeszcze łożyska od kół młocarni, bo jak chodzi tylko silnik to młocarnia stoi ;) więc łożyska muszą być. Musimy też je wymienić i to na wale już w 'karoserii' kombajnu bo jak się pokręci tym dużym kołem od napędu z lewej strony to chrobota strasznie :mellow:

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie jest 2łożyska po lewej stronie i 1 po prawej czyli tak jak piszesz(ale te typy są podobne a w niektórych może być inaczej np. w skrzyni aby zdjąć to koło pasowe w mercator60 jest dostęp od razu po zdjęciu jednej części a w 50 jest to z drugiej strony) :o

Wszystkie koła musisz zdjąć, bo jest łożysko właśnie przy ostatnim kole(najbliżej obudowy kombajnu).

W karoserii? tam nic nie ma, wał chodzi w tuleji, po prawej masz łożysko które wchodzi w tuleję i jest zabezpieczone oringiem i po lewej też wchodzi troszkę w tuleje, ja jak wymieniałem łożyska to wyciągałem cały wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek234    0

Witam . Mój problem polega na tym ,że chciałbym wymienić uszczelnienia , na przyspieszaczu obrotów młocarni . Olej wycieka spod dużego koła po lewej strony kombajnu " kapelusz Chińczyka " . Co muszę zrobić aby je wymienić ?? Z góry dziękuję za każdą poradę.. :)

 

mój claas to mercator 70 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj