Zaloguj się, aby obserwować  
dziku

Kiedy odstawa i kiedy zaczynacie kopac?

Polecane posty

dziku    2

no możę i tak ale biorąc pod uwage ze sam obrabiam całą gospodarke no to troche wolno idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja już prawie wykopałem. Kopie na pryźme :angry: :angry: później cylkop i na przyczepy odstawiłem juz 5 razy po 2 przyczepy!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

4 lata temu mielismy limit ponad 120 ton na rok obecny zostało ...49 ton :angry: szkoda słów a do cukrowni mam 7 km

aha a odstawe dali mi na ....12 grudnia zaczynamy kopac przed spadnieciem sniegu :P o ile bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
4 lata temu mielismy limit ponad 120 ton na rok obecny zostało ...49 ton :angry: szkoda słów a do cukrowni mam 7 km

aha a odstawe dali mi na ....12 grudnia zaczynamy kopac przed spadnieciem sniegu :P o ile bedzie

ja miałem do cukrowni 4 km... a teraz odbierają mi buraki i do Kruszwicy wożą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja miałem 17km a teraz ok 40km i całę szczęscie że wożą bo komu by się chciało jeździć...za transport wytłoków płace 2zł za 1t wić taniej nie przywiozę...

 

@piootr 7ha na jednorzędowy kombajn to jest nic... o ile ładnie idzie :P u mnie kopali neptunem 1ha w ok 7h. ale w okolicy koleś ma 24ha burków to na dwa neptuny nie wykopali w 13 dni i czyszczarka musiała ich ominąć.... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja gdzies koło środy zaczne pomału buraki. narozniki powycinam przycze a po niedzieli juz chyba będe kopał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
ja miałem 17km a teraz ok 40km i całę szczęscie że wożą bo komu by się chciało jeździć...za transport wytłoków płace 2zł za 1t wić taniej nie przywiozę...

 

@piootr 7ha na jednorzędowy kombajn to jest nic... o ile ładnie idzie :) u mnie kopali neptunem 1ha w ok 7h. ale w okolicy koleś ma 24ha burków to na dwa neptuny nie wykopali w 13 dni i czyszczarka musiała ich ominąć.... :)

 

Jak się kombajn przed sezonem przejży to powinno iść :)  ja   mam  na 12 listopada wykopać a jeszcze nic nie ruszyłem   w następnym tygodniu bede zaczynał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja zaczynam kopać od jutra ale mam na 28 listopada lepiej u mnie wcześnie wykopać niż później sie utopić na polu dużo nie mam 4 hektary Posejdonem sie wykopie mam do Kruszwicy a jak ja miałem do glinojecka to tiry z cukrowni przyjechali 170 km w jedna strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Doczytałem ostatnio że w danej cukrowni plantatorzy mogą zrzec się maksymalnie 10% limitu tej że cukrowni. Jeżeli wykorzystają to w tym roku to za rok nawet nie będą przyjmować wniosków. Więc chyba jednak w tym roku się buraków pozbędziemy.

 

 

Dzwoniłem dzisiaj do ARR. Powiedzieli mi że pierwsze płatności za zrzeknięto limity będą najprędzej na początku 2009r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mam pytanie trochę związane z tematem trochę nie. Czy na ziemiach 3-4 klasa miejscami druga warto by było posadzić buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Posadzić to nie wiem :P ale zasiać to na pewno dało by radę.

No to posiać czy nie warto bo sie na tym nie znam a chciał bym coś spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Doczytałem ostatnio że w danej cukrowni plantatorzy mogą zrzec się maksymalnie 10% limitu tej że cukrowni. Jeżeli wykorzystają to w tym roku to za rok nawet nie będą przyjmować wniosków. Więc chyba jednak w tym roku się buraków pozbędziemy.

 

 

Dzwoniłem dzisiaj do ARR. Powiedzieli mi że pierwsze płatności za zrzeknięto limity będą najprędzej na początku 2009r

U mnie buraki odebrali wczoraj i podobnie jak ty rezygnuje z uprawy.Mam do Kruszwicy i jak będzie powyżej 10% to cukrownia zablokuje upłynnianie.Podobno pozwolą zrezygnować tym którzy mają najdalej od cukrowni i najmniej.Liczy się też kto pierwszy ten... :P

PS.Wniosek mam już prawie wypełniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No cóż, ja już dzisiaj miałem kopać, ale jak to powiedział mój usługodawca- jest awaria i nie da rady przyjechać dzisiaj :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja miałem pierwszy termin na 1 pażdziernika 1200 ton a następny mam na 18 listopada 3780 ton z 65ha

do Cukrowni Ropczyce ^_^:D kopie swoim holmerem terra dosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja dzisiaj zawiozłem reszte buraków bo był nie pełny samochód i debil wysypał mi przed domem :angry:

 

Plon ponad 60 ton , polaryzacja od 17,1- 17,9 % , zanieczyszczenie od 7,5 do 10,8 % (100 ton buraków za dużo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

wczoraj w nocy odstawiałem moje buraki. wreszcie:) było 19% cukru :lol: i o 120 ton buraków za duzo miałem. a podobno to co ponad limit ma byc po 18 zł za tone. :P od 18 do 3 w nocy brali buraki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja cos slyszalem ze w cukrowni w malborku (nie wiem czy to jest odgornie ustalane, czy dla kazdej osobno) ma nie byc w tym roku ceny C, a zamiast tego ma byc zmiejszony limit w roku nastepnym, jednak nie wiem czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

a w Opalenicy ma byc albo tak ze po 18złza tone albo to co było ponad plan to przeniosą na drugi rok czyli tak jakby to ponadplanowe było ddane juz na przyszły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a ja tam jeszcze kopie -pewnie jutro jeszcze nie skończę

ale w sobote polerka maszyny i pod dach :lol:

burak zabierany miałem 15 litopada od rana :)

plon mialem około 45t/ha mimo to i tak 25t za duzo :P

9% miałem zanieczyszczen


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

a mi brali 22 listopada w nocy od 22 do 3. polaryzacja wyniosła prawie 20% średnio,no i ok. 50 ton więcej a przeliczając na tono cukry to wyniesie dużo więcej,niewiem ile będą płacić poza limit w P&L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

dziku po ile wyszły ci buraki,bo mi po 144,25zł,więcej niż rok temu(bo wtym roku płacą 112,23 przy 16% cukru a w zeszłym roku płacili po 125zł),jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj