Zaloguj się, aby obserwować  
rafa007

Landini MF Mc Cornick

Polecane posty

rafa007    5

witam serdecznie staram sie wybrać możliwie dobry traktor jako wiodący i pierwszy do swojego gospodarstwa Wybieram pomiędzy Landini (POWERMONDIAL 115) / MF (seria 5400) / McCornick zakres mocy od 100 do 120KM służył będzie w produkcji zboża na ok 30h

Wybór jest ciężki z racji pierwszej takiej maszyny w obejściu i na prawdę potrzeba jakiejś porady:) Z góry dziękuje i czekam na jakieś pomocnicze komentarze

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Wejdź sobie na forum i tam masz setki tematów o tych markach i modelach poczytaj i dowiesz się co ci najbardziej przypadnie do gustu np. ja mc cornicka nike polecam tym bardziej stu konnego bo jest bardzo awaryjny landini o nim dużo nie słyszałem najlepszym wyborem z tych trzech był by chyba MF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

np. ja mc cornicka nike polecam tym bardziej stu konnego bo jest bardzo awaryjny

Może coś wiecej napiszesz??

 

Kolegą a jaką dysponujesz kwotą?? Bo 117 koni ma G-MAX i wydaje mi się że jako główny byłby ok, tylko powiedz co byś chciał w tym ciągniku jeszcze, bo ten model jest ciągnikiem mechanicznym, mało elektroniki.Fotkę masz u mnie w galerii.

Edytowano przez kony111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Interesuje mnie ciągnik do 110 KM.wyposażonego w minimum elektryki (ehr i półbiegi) nie mam za bardzo do czynienia z MS ale jestem bardzo nim zainteresowany, bo słyszałem o nim wiele dobrego. MC cornick interesuje mnie z serii MC, gdyż G-MAIX jest już 6 cylindrowy zaś landini to podobnież tańszy odpowiednik MC cornika.Chciałem wybrać wystarczająco duży i ciężki, jednak cztero- cylindrowy z uwagi na mniejsze spalanie w transporcie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak 4 cylindry to bierz ciągnik McCormick C-MAX 105 o mocy 98 KM lub serii T-MAX 110 o mocy 102 KM , który w opcji posiada skrzynię z elektrohydraulicznym rewersem, masz jeszcze do wyboru tak jak chciałeś serię MC i najmniejszy model dysponuje mocą 100 KM a także serię CX XtraShift na elektrohydraulicznym rewersie to w tym modelu największy ma moc 100 KM(Wszystkie moce podane wg. normy ISO)

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Teraz diler mocno przekonuje mnie do zakupu Landini POWERMONDIAL 115 on ma 110,2KM jest właśnie odpowiednikiem mc cornic MC tyle że prawie 50 tys. tańszy oferuje też dużą ilość dodatków w dość rozsądnej cenie czego nie ma w MC. Szkoda mi tylko że nie mam już czasu zapoznać się z MF skoro był również chwalony. Ból jest taki że muszę go już teraz wybrać żeby wnieść poprawki do PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

czy wiecie może też jakie koła było by najlepiej zastosować??!! skoro ma pracować w produkcji to mi się wydaje że jak najszersze ale może się mylę W standardzie są 440/65R24 tył 540/65R34 za opcją można wybrać

P. 480/rtR24 tył 600/65R34 (za dopłatą 801euro) lub

P. 480/65R24 tył 540/65R38 (za 671euro)

Jak Byście koledzy sądzili jaki opony najlepiej zastosować??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja bym wzial te szesze to w razie mokreko roku to na ugorach i lakach ci sie te szerokie opony zwróca, bo ciagnik mniej gniecie, sam stalem przed taim wyborem przy landinim i wzielem max szerokie buty jakie sie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekzelku2    1

u wujaszka w MC135 po 2miesiacach uzytkowania <byla zima i chodzil tylko z paszowozem> padla skrzynia...naprawili ja na gwarancji i rok pozniej dokladnie ta sama awaria sie przytrafila...

wiec nie polecam MC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

tak właśnie dziś zrobiłem zamówiłem na największych kapciach głównie z racji że głównie będzie służył do pracy w polu.

a odnośnie awaryjności tej skrzyni to słyszałem że to właśnie od startu na zimnym silniku olej jest gęsty to i skrzynie może uszkodzić

Ale mam nadzieje jednak że w landini nie będę miał tego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by na pewno dobrze ze skrzynią jakby każdy operator po uruchomieniu poczekał chwile jak olej się rozgrzeje a nie jak niektórzy odpalą w zimie i od razu gazu i w drogę. A 5 mninut pracy na wolnych obrotach na pewno dobrze wpłynie na żywotność całego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Dodatkowo jako opcja można sobie zamówić właśnie w landini podgrzewanie oleju silnika i skrzyni to było jakieś 180euro a jak na nasz klimat sądzę że może się przydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ,że 50 tys tańszy jest Landini od MC to powiedz za jaką kwotę tobie sprzedawca chce go oddać, bo nie wydaje mi się aby była tak wielka różnica na korzyść Landini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

cena podstawowa wynosi 47 tys euro brutto wyjdzie jakieś 220tys ale to już w pełnej opcji za to MC kosztuje prawie 260tys. tak więc przepraszam bo to będzie 40tys ale to i tak bardzo dużo biorąc pod uwagę że te dwie maszyny są praktycznie identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tobie,że McCormick G-Max 125 o mocy 117 KM kosztuje 184 tys netto i jest to ciągnik mechaniczny natomiast MC o mocy 117 ale silniku 6 cyl, EHR, skrzynie PowerSfift,klima i pneumatyka kosztuje ok 204 tys netto. Czyli MC wchodzi 250 brutto a ty masz taki sam ciagnik za 210 brutto praktycznie w cenie Zetora Forterra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

więc jak również uważasz że to będzie dobry wybór??!! z początku chciałem tego G-MAX ale wole 4-cylindry choć już i 110kM to bardzo dużo jak na moje gospodarstwo:) Wielkim plusem jest również to że Landini oferuje na prawdę sporo niezłych dodatków czego nie ma w Mc Cornick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

A to jak jesteś dilerem McCornick to nie możesz landini sprowadzać??!! Więc znasz chociaż dokładne ceny:) i tak propo to masz może listę i cennik dodatków do wersji MC??!! a maszyny jakich firm oferujecie??!! może mógł byś mi coś ciekawego zaproponować??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Landini nie mamy w ofercie.Maszyny bierzemy bezposrednio od importera czyli od Romanowskich.Klient mówi co chce mieć a my przygotowujemy oferte handlowa. Z maszyn to głównie Kverneland i parę drobniejszych firm i w ofercie dużo maszyn używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

więc za taki ciągnik jaki rachunek Byś mi wystawił??!! Inne maszyny również mnie interesują chodź to już kwestia ceny oczywiście. A macie z tych używanych takie maszyny które na PROW można jeszcze brać??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

zgadza się odpowiednikiem będzie seria MC chodź to tej pory nie wiem czemu MC jest prawie dwie tony lżejszy i o tyle droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj