Polecane posty

karol    34

Posiadam MF-a 6160, spisuje się wzorowo. Jeśli ktoś chce mogę się podzielić doświadczeniem z tym ciągnikiem. Posiadam kilka filmików z nim chętnie prześle (niestety nie mogę ich wrzucić do galeri ponieważ są za duże).

Pozdrawiam

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gr4nt    0

Witam . Chciałbym się dowiedzieć ile KM ma twój Ferguson i czy poradzi sobie z obrotówka 4 skibową? A czy moglbyś mi wysłać jakieś inne fotki lub filmy? Z góry dziękuję! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ma 101KM i poradzi sobie z 4 skibową obrotówką tylko bez zabezpieczeń. Ja nie mam 4 obrotowej bo planuje kupić 5 zagonową z zabezpieczeniami bo mam dużo komieni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

100km da rade tylko to max 4x40cm bez zabezpieczen i w dodatku z mala odkladnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

jak możesz to prześlij mi filmiki. Chce kupic podobnego lecz z troche mocniejszym silnikiem 6180 lub 6190. jak wyglądasprawa z serwisem i awaryjnościa MF-a?? at_horses@interia.pl


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Czy ktos z forumowiczow posiada mf-a 6120 lub 6130?? Na co zwrocic szczegolna uwage przy zakupie,co najczesciej szwankuje w tym modelu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Interesuje mnie jak Ci sie sprawuje ten model? Spalanie w lekkich pracach? Zwrotność? Potrzebuję cięgnika do opryskiwacza 2700 l rozsiewacza 1.2 t i żeby polatał w agragacie uprawowo siewnym biernym 3 m z wałem na przednim tuzie i do tego byłby dobry ale czy nie jest za duży do opryskiwacza i siewnika? Mam okazję kupić 6180 z 99 z przednim tuzem za 70 tyś. ale myślę ze lepiej będzie kupić 6150 - czwórka będzie poręczniejsza, jak uważasz? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Witam

Mam już ponad rok tego MF-a 6160 i muszę przyznać że jestem z niego zadowolony. pracuje z pługiem 4 skibowym obrotowym 4*42 oraz z agregatem uprawowo siewnym 3m rabeweg czynnym. Pracował także z pompą do deszczowni. To ma silnik 6 cylindrowy bez turbiny(101KM) jest bardzo oszczędny przy pompie do deszczowni spalił 8l/h a normalnie to od 8-12 litrów tylko przy orce spalił ok 15 l/h ale to ile wykonał pracy jest nieporównywalne z ursusem 1224 on wymięka... <_<. powiem tak 99 rok za 70 tys. to trochę mało jak za niego coś podejrzane...(to jest tylko moja ocena). Ja polecam 6160 bo masz do dyspozycji 100 koników a spali Ci tyle co 4 cylindry z turbo...

Poadrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

spoko że twój jest lepszy od 1224 jeśli chodzi o wykonaną prace bo mój więcej nie zaorze jak 1234 znajomego a ma 110 km , pożyczałem od niego ibisa xxl 4x48 i 1234 nawet spoko z nim chodzi mój jako tako ale nie wiem jakby z nim chodził 101 km mój w tamtym roku spalił 11,7 litry / mth średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bo masz nogę za cieżką! :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

jak orze to podkładam listewke pod gaz i tylko do 2000 obr mogę przycisnąć :( , a faktycznie nogę mam ciężką ale staram sie tak ok 1800 obr jeździć :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
:( ja myślałem żeby mu rurkę na stałe zrobic i tylko do 2000 jeździć :huh:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

karol mam wielka prośbe do Ciebie opisz mi jesli mozesz srzynie biegów tzn ile biegów, grupy biegów, biegi pod obciązeniem itp. W starszych modelach w seri 30.. narzekano na skrzynie wlasnie oraz EHR. Jak to funkcjonuje u Ciebie? Czy to jest ta sama skrzynia co w starszych modelach czy zmieniona?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

A co myślicie na temat 6170? 6 cylindrów bez turbo. Kabina jest fajna, gięte szyby, skrzynia dyna 32/32. Rocznik 96' kosztuje 75 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

sprowadzony z Francji, 6800 mth. , ogumienie ok.60%,

jak ogólnie seria 6100 się sprawuje? troche strach z tym EHR i dynashift, fajne to, ale jak się sypnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Ja na swojego 6160 nie mogę złego słowa powiedzieć. Mam go od pierwszego właściciela z Niemiec chodził przy opryskiwaczu i w transporcie. Ma 3250 mtg. Wszystko zależy od tego jak się go użytkuje. Jeśli nie jeździsz traktorem tak jak Kubica to o sprzęt możesz być spokojny... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert4    0

Mam takie pytanie

 

czy w tych najnowszych modelach MF te skrzynie sa takie awaryjne cz morze cos sie zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta535    5

powinie sobie poradzić ja ma 6140 i radzi sobie z 4 skibowym zwykłym ale ma duże odwalnice


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

Ja posiadam MF 6130 i też sprawuje się super >Tylko trzeba pamiętać o jednym nie można mieszać olei ale tak to traktor jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Możecie coś powiedzieć na temat MF 6120? Jak się sprawuje? Zastanawiam się nad zakupem jako główny ciągnik na gospodarstwo 13ha. Co powiecie na jego temat? Mam siewnik 2,5m, pociągnie zestaw uprawowo-siewny 2,5m? Miejscami mam górzyste tereny lekko. Pługi zagonowe 4? Jaki jest w uciągu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jeśli elektrohydrauliczny rewers to na pewno na to jak działa. Czy nie pika, płynnie przełącza itd. 

 

Najlepiej byłoby pomierzyc ciśnienia. Chociaż i to nie daje 100% pewności. 

Czy biegi płynnie chodzą, bo remont skrzyni kosztowny.

 

Kolejna ważna rzecz, stan instalacji elektrycznej. Jest już to ciągnik wiekowy i na pewno kable nie są już w najlepszej formie. 

Kupiłem 6190 i miał pęknięta obudowę mostu i kilka wad ukrytych. Ważne jest żebyś dobrze obejrzał ten ciągnik.  Najlepiej z kimś kto to użytkuje. 

 

No I żebyś miał jakiegoś mechanika do niego w okolicy, bo nie wszyscy chcą je robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
góralek    0

Cześć wszystkim. Jestem na kupnie masseya serii 6100 4 cylindrowe. Oglądałem dwa egzemplarze 6120 i 6140 i w obydwu po włączeniu WOMu jest lekkie stukanie/grzechotanie na wolnych obrotach, po dodaniu gazu wszystko ok. Gdzieś czytałem ze te modele tak mają ale jeszcze chciałbym się upewnić. Czy w waszych tez jest cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fergaj6140    7

mam MF 6140 i tak ma że na wolnych obrotach lekko wom stuka ten typ tak ma

Edytowano przez Fergaj6140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj