pawelol111

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

Polecane posty

Badylarz    15

Obstawiam na zwiększone areały wczesnego pod okrycia a tutaj wiadomo jak jest - pogoda może dużo namieszać. U mnie (łódzkie, okolice Wielunia) dużo widać zasianych zbóż ozimych, z ziemniakami raczej nikt szalał nie będzie, każdy robi swoje a dużo osób zrezygnowało z ziemniaka przestali sadzić sprzedali sadzarki kombajny po tych ostatnich dwóch latach i z pewnością do ziemniaka nie wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Podobnie u mnie na wsi tylko ja na handel mam ziemniaki reszta nie sadzi i nie ma zamiaru w tym roku nie zwiększam areału około 4 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jest ruch na sadzeniak wśród tych co w tym roku zaniechali uprawy ziemniaka a sadzili ok 20-30a. Dziś ziemniak inaczej smakuje jak przychodzi zapłacić 20zł za 15kg.

 

Co do nowych odbiorców - pojawili się bo jest problem z towarem. Gdy ceny spadają "stali" odbiorcy przestają być stali i szukają tańszego towaru a bierze się to stąd że jak mamy nadprodukcję to można w jakości i odmianach przebierać do woli...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co do nowych odbiorców - pojawili się bo jest problem z towarem. Gdy ceny spadają "stali" odbiorcy przestają być stali i szukają tańszego towaru a bierze się to stąd że jak mamy nadprodukcję to można w jakości i odmianach przebierać do woli...

 

Dokładnie, a oprócz tego pojawiło się sporo nowych "sezonowych" handlarzy którzy do tej pory handlowali czym innym ale że widzą na ziemniaku zarobek to się za niego chwytają. Najbardziej mnie śmieszą tacy którzy nigdy towaru nie brali a w tym sezonie prawie ze łzami w oczach się proszą żeby im sprzedać a najlepiej jeszcze coś opuścić bo on co roku bierze i za rok też weżmie nawet jak tanie będą.... także panowie nie ma sentymentów jak jest okazja wziać więcej to trzeba korzystać bo za rok może być różnie

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Dzisiaj ładowałem żółtego po 12zł/15kg do gościa, który w tamtym roku handlował wyłącznie kalibrem +5, teraz mówił, że ma być po prostu żółty ziemniak, zero wymagań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dzisiaj ładowałem żółtego po 12zł/15kg do gościa, który w tamtym roku handlował wyłącznie kalibrem +5, teraz mówił, że ma być po prostu żółty ziemniak, zero wymagań ;)

Poszły na kraj czy na export?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Na kraj. W tej chwili to eksport ziemniaka chyba praktycznie nie istnieje, a jeśli tak to w bardzo małych ilościach. Rok temu był przecież szał za ziemniakiem, teraz cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a idzie wogóle jakieś warzywo na export? kapusta np? ktoś coś wie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mamy mizerny eksport na Węgry..cos mi sie wydaje że jak przyjda mrozy to taki handel sie utnie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

albo dopiero zacznie....oby


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na Rumuię ziemniak idzie. I to w dobrej cenie w kalibrze +80. 4-5 tirów dziennie z jedego miejsca które znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Niech sadzi nawet 20ha w przyszlym roku wezmie gruby hajs to mu sie odechce na nastepne 5 lat ziemniakow:-D:-D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na Rumuię ziemniak idzie. I to w dobrej cenie w kalibrze +80. 4-5 tirów dziennie z jedego miejsca które znam.

 

jaka cena za taki kaliber? rozmawiałem z jednym pośrednikiem, to realizuje około 10% zeszłorocznego eksportu ziemniaków do Rumunii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Takie prognozy to jak wrozenie z fusow może przyjść bardzo suchy rok albo ulewnych deszcz jak w tym roku i wszystkie prognozy pójdą do kosza

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jak mogą takie brednie pisać jak nawet nie wiedzą ile będzie posadzone a już wiedzą, że będzie 7.5 mln ton. Może numery totka też znają?


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Sadzeniak drogi-ziemniak tani. Moim zdaniem w 2014r. od lipca cena ziemniaków nie przekroczy 3zł/15kg. Tak jest zawsze, po dobrym roku dwa następne to kiła!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak wielu opowiadało po 2011 roku - marny rok bo nasadzili jak nienormalni. Potem w 2012 cyrk z młodymi ale na jesieni już ziemniak płacił przyzwoicie jednak... wielu postanowiło zmniejszyć areał bądź porzucić czasowo produkcję. Ilu z was dziś pluje sobie w brodę? Wystarczy mokra wiosna bądź suche lato lub problemy ze zbiorem i mamy cenę mimo drogiego sadzeniaka i zwiększonego areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz racje kolego...ale w moim terenie slyszy sie ze kazdy mysli o zwiekszeniu zasadzenia..jeden symbolicznie bo 5 na 6, nast z 20 na 28 a kolejny z 35 na 45...cena kazdego kusi jak widac ale jesli pogoda podczas wegetecji nie zrobi 'psikusa' mozemy miec powtorke z ogloszen 'oddam pole do wykopania z ziemniakami'...miejmy nadzieje tez, ze zima ktora nadciaga nie pokaze pazura i rzepak (ktorego swoja droga jest dosc sporo w kraju) i jeczmien nie wypadna bo wtedy tez trzeba bedzie czyms to obsadzic/obsiac. A takze duza nadzieja beda tez inne kraje i ich plony..a takze media ktore robia szum a pozniej efekty sa znane :/ pozdrawiam wszystkich producentow ;)

Edytowano przez bartoszmajczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Kompletnie nie rozumiem takich dekli co zwiększają areał bo w jednym sezonie udało się trochę więcej zarobić. A już w ogóle szczytem debilizmu jest rzucić się na ziemniaki nie uprawiając ich nigdy w przeszłości, a znam takie przypadki z roku 2011. Polska to chyba jedyny kraj na świecie w którym występuje taka masowa ciemnota w zawodzie rolnika.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

No dokładnie każdy by chciał sie dorobić w rok;D dwa lata temu rzucili sie na ziemniaka w tamtym roku rzepak a skończyło wiadomo jak..... Także powodzenia bezmozgie sezony;D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj