pawelol111

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

Polecane posty

pawelol111    1337

Jestem ciekaw jak tam w waszych stronach? U mnie w powiecie siedleckim widać wyraźny wzrost liczby hektarów obsadzonych ziemniakami... Rok temu mało kto miał ziemniaki, fakt że sporo zgniło ale i zasadzonych było mało. W tym roku gdzie bym nie pojechał to tu hektar tam dwa... Sam posadziłem trochę więcej ale jeśli się urodzą wszędzie i kraje byłego ZSRR nie będą miały zapotrzebowania to czarno widzę przyszłe zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jeśli dalej się będzie utrzymywać taka susza na Dolnym śląsku po części w Wielkopolsce i Łódzkim to mimo zwiększonego areału ziemniaka handlowego może być mało..... bo jak wiadomo czerwiec lipiec to dla ziemniaka krytyczny moment jeśli nie ma opadu bo nawiązuje bulwy, no a jeśli przyjdą deszcze to będzie jak 2 lata temu ,że każdy przydrożny rów będzie zasypany ziemniakami , ja osobiście się nie martwię mam mało 2 ha więc jak coś przechować do wiosny...

dodam jeszcze ,że u mnie wschodnia część Dolnego śląska to zawsze jest dużo ziemniaka nie zależnie od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Na północy wielkopolski też zaczęli trochę dosadzać. Nie są to jakieś wielkie hektary ale widać że już się sadzi tego więcej. Nawet sąsiad miał za garażami 10a ugoru to przeorał, uprawił i nasadził ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie nie zauważyłem zwiększonej powierzchni. A zbiory raczej będą gorsze jak w zeszłym roku. Już 30 dni praktycznie bez deszczu i dalej nie zapowiadają.

Ostatnio w agrobiznesie mówili że pomimo zwiększonej powierzchni plony powinny być na podobnym poziomie jak w zeszłym roku. Czyli cena powinna być wysoka. Chyba że w ubiegłym sezonie była tylko propaganda że nie ma ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a w mojej wsi nikt nie sadził w tym roku większych ilości tylko po 10-20 arów. Nie było sadzeniakow wszystkie zgniły w kopcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

W mojej okolicy obsadzony dużo mniejszy areał. Mało sadzeniaków a ich cena była za wysoka na zwiększanie zasadzeń. Dużo więcej posadzono warzyw ( kapusta, ogórki). A rzepaku jest dużoooo więcej niż w poprzednich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie na pgrze wlasnie posadzili jakos 160ha ziamniakow zwykle sadzom okolo 100 tak samo buraczki ćwiklowe sadzili po 5ha a w tym roku z 70ha maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

sądzę, że jak juz sie ustabilizuje cena, to w tym roku nie przekroczy 0,5zł/kg.

w mojej okolicy nasadzeń jest mniej więcej tyle samo co rok temu.

pogoda o wiele bardziej sprzyjająca niż rok temu. (narazie)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

prawda w siedleckim przybyło ziemniaków, sam zasadziłem więcej, ale jak cena będzie słaba to pójdą w pasze dla kur i się nie zmarnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Tak czytam te posty z 2011 i widze ze jednak ziemniak dal popalic...eh bez obrazy chlopaki ale jednak widze ze nadal Polskie rolnictwo jest 'głupie', wszyscy ida jak cmy do swiatła, zero specjalizacji, zero kreatywnosci...ja specjalizuje sie w uprawie ziemniaka lecz nie sugerowalem sie cena 1.2 tylko zasadzilem tyle co zawsze aby nie miec problemu ze sprzedażą...a jak zobaczylem 2011 r wiosne ile sadzarek wyjechalo w pole to od razu wiedzialem co sie dzieje:P powodzenia zycze tym ktorzy sie tak napalili i zapal stracili:P

P.S. znam przypadek gdzie gosc dal 30ha pola w dzierz od kilku lat, zajmowal sie transportem po czym odebral na 2011r dzierzawcowi pole i obsadzil je cale ziem bez wiekszych maszyn,wiekszosc usługi itd

szkoda gadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a sprzedałeś wszystko? ja tez posadziłem tyle samo a zeszło mi 30%; tak się teraz zastanawiam nad zejściem z tym na pasze i to barterem 1t ziemniaków za 6t obornika bydło/trzoda chlewna (taką proporcję uzyskałem z obliczenia wartości nawozowej obornika i wartości paszowej ziemniaków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No i sprawdziły się moje obawy... Sezon w plecy. A wszystkiemu winna nasza głupota. Mieliśmy zapaść na rynku mleka, teraz warzywa, świnie cały czas pod psem, czekam kiedy rynek żywca wołowego pieprznie. Zobaczymy co pokaże ten rok, kto pierwszy wyceni 1kg? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja w tym tyle samo bo prawie wszystko zejdzie, od początku roku się ruszyło i idzie dość ładnie. tylko nie mam co zrobić z odpadami jakieś 5ton. ale czym tu się martwić jak na wsi słychać to kiepsko z pyrkami, na razie nie którzy mniej sadzą a inni więcej a pewnie jak wymarznie zboże, bo u nas bez śniegu zamarzło to i będą nowe nasadzenia. także wszystko pokarze wiosna. na razie nikt nie wie ile będzie tego szaleństwa ale pewne jest to że cena będzie ciut lepsza ale nadal kiepska i to wszyscy mówią. ja prognozuje cenę na poziomie 20 -25gr za kg za ziemniak za rok o tej porze. a czy to się sprawdzi to sam nie wiem.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Za wcześnie na takie prognozy wg mnie, jeszcze nawet w pole nie wyjechane więc nie ma o czym mówić. Wystarczy kilka dni ulewnej pogody albo kilka tygodni suszy i ceny mogą być wysokie a nawet bardzo wysokie, wpływ na ceny będzie też miała sytuacja w reszcie europy i w rosji (przede wszystkim) , więc tak jak mówię na razie te prognozy to tylko gdybanie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

No jak na razie cena bez zmian czyli kiepsko, ale lepiej niż rok temu.Te 20-25 gr chyba się sprawdziło bo jak na razie to cały czas 25 gr/kg w big bag-ach u nas płacą a w 15kg 4zł= 0,26zł


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wróżki :lol: http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/w-nowym-sezonie-mniej-ziemniakow,39588.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

I kto wierzy, że w przyszłym roku będzie dobra cena na ziemniaka, skoro obecnie wszędzie w Europie są drogie, a tylko u nas tanie, to jeśli w przyszłym roku (a tak z reguły jest, że po drogim roku przychodzi tani rok) w Europie będą tanie, to jak będzie u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Tak samo!!!! czyli tanio, Bo pójdzie import, i po cenie. a jak będzie to nikt nie wie, Wszystko zależy od pogody.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U nas są tanie bo trudno papiery zrobić na eksport. Rosjan już dawno u nas nie było, na Rumunię idzie ale papiery robią w Czechach. Nasz rząd wprowadził restrykcyjne przepisy - nigdzie w Europie takich nie ma i oto efekty. Ktoś wziął w łapę a my tyramy za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Widać że rząd nas ma w du..ie, już dawno powinniśmy coś z tym zrobić tylko się nam po prostu nie chce. a przepisy typu fito to bat na nas. w innych krajach unii jak chcesz wywieźć i masz kupca za granica to dajesz tira i jada pyry. Ale u nas nie, Po co.?Po to aby ktoś brał za to kasę i to grubą, Bo wiadomo nic w tym kraju nie dzieje się bez powodu. A powód to kasa którą można łatwo wyciągnąć od ciemnego,niezorganizowanego i skłóconego rolnika.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Wystarczy fakt że produkcja ziemniaka w Polsce w 2012 r w porównaniu z latami 2001-2005 spadła o 54%. Mimo to ciągle tego ziemniaka za dużo. Mamy swobodny przepływ towarów a nam nasi takie ograniczenia wprowadzają.... kogoś mądrego trzeba to może w Trybunale sprawa by się znalazła. Naszą produkcję wyniszczą a zachód będzie kasiorę kosił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

"Widać że rząd nas ma w du..ie"

 

Amerykę to już dawno temu odkryli.

 

Czy ja wiem czy mają nas w d*pie, hmm raczej na talerzu, gówna chyba nie żrą, chociaż jakby im przypieczone zaserwował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

już nas dawno zjedli przetrawili a teraz wiadomo wychodzimy.... Jeszcze tylko opłukną żeby nie śmierdziało i koniec. A co najlepsze chłop nawet na ulice nie wyszedł, a jeszcze 15-20 lat temu jakoś wychodzili. Co się stało????, Czy rolnik ma aż tak dużo kasy, i mu się nie chce, czy nie ma już siły walczyć o swoje, a może brak organizacji i zawiść jeden na drugiego. ????. Może coś w tym jest .


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja zboże będzie po 300 to wyjdą. I wtedy najbardziej zapłaczą PROW-cy. Polska ma być płucami Europy a nie producentem żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj