pawelol111

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

Polecane posty

saszeta    164

u mnie jest jedna grupa ale z innej brańży. Rządzi jeden, sprzęt na grupę kupuje pod siebie, budynki także. Zebrania członków grupy są ale nik nic do powiedzenia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

no tak, to już jest jakaś forma współpracy;] a produkujecie jednorodny towar (te same odmiany)? i dlaczego nie sformalizujecie tej grupy, rozszerzając ją jednocześnie?

główne odmiany produkujemy takie same te same nawozy i środki... a co do założenia oficjalnej grupy to jeszcze trochę to potrwa.... mamy znajomych co mają grupę tylko na jarzyny i nie zakladali grupy przez unię ( dofinansowania ) tylko między sobą tłumaczyli się że kontrolę są im nie potrzebne i nie chcą żadnych pieniędzy od uni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Wydaje mi się ,że jest to duży błędem takie myślenie, to tak jakby ktoś jedno osobowy gospodarz nie chciał wsparcia (dofinansowania ) na ciągnik lub inne maszyny lub co gorsze nie chciałby żadnych dopłat bo żadna kontrola jest mu nie potrzebna ,mamy takie realia ,że jeśli ludzie są dogadani i jest ku temu okazja to trzeba ją łapać

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

spółdzielnie to już były w poprzedniej epoce ale że eurokomuna ciągle na topie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Stwierdziłem że ograniczam jednak areał. Zbyt wysokie koszty aby ryzykować uprawę na słabszym stanowisku, Miało być 0,6ha więcej ale zakładając że urodzi mi się 20 ton dużych po 350zł/tona daje to ok 7 tys zł - wszelkie koszty wychodzi że nie ma sensu ryzykować tym bardziej że trudno niezmiernie wyciągnąć z tej ziemi plon 40t handlowego z ha. Tak więc 20 t z 0,6ha to wariant optymistyczny. Lepiej sprzedać 1,5t sadzeniaka po 1000zł/tona, wziąć wyższą dopłatę i mieć czyste ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

0,6 ha :blink: za dużo żeby zjeść, za mało aby sprzedać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zależy jak dla kogo nie wiesz ,że jednemu podobają się ogórki a drugiemu ogrodnika córki? ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sadzę koło 3ha - dla jednych mało dla innych dużo. Chciałem zaryzykować na innej działce kawałek ale nie ma co i to taka kalkulacja dla tych którzy liczą na kokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

ja sadziłem1ha.Kiedys bywało więcej .Zal mi starych klientów by ich puścić .Klienci się co rok wykruszają i dlatego 1 ha.Ale w tym roku ograniczam do 0,75ha bo widzę co się dzieje z sadzeniakami-praktycznie na wszystkie lepsze odmiany były zapisy.Jest ssanie na sadzonki co równa się tanie pyry.Chłopy nie ma co się oszukiwać-w tym roku pieniędzy z tego nie będzie.A żeby co niektóry się ze mnie nie wyśmiewał -to miałem w mijajacym sezonie 50 t/ha (Winety) jadalnego.Jak dla mnie to sporo roboty i problemu ze sprzedaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Panowie to, że sadzeniak jest tak brany nie znaczy, że biorą ja tak bo są nowi napaleńcy. Ja podam wam przykład znajomego gdzie posadził ziemniaczki na sadzeniaka i pech bo wszystko co posadził poszło pod talerzówke (sadzone kwalifkowanym materiałem) i niestety prawie na cała gospodarke musi kupić sadzeniaka a pewnie nie jeden taki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Panowie to, że sadzeniak jest tak brany nie znaczy, że biorą ja tak bo są nowi napaleńcy. Ja podam wam przykład znajomego gdzie posadził ziemniaczki na sadzeniaka i pech bo wszystko co posadził poszło pod talerzówke (sadzone kwalifkowanym materiałem) i niestety prawie na cała gospodarke musi kupić sadzeniaka a pewnie nie jeden taki był.

tez w tym trochę prawdy jest, bo znam dwie takie osoby którym sadzeniaki wypadły całkowicie i musieli kupić na cały swój areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W mojej okolicy nie slyszalem jeszcze glosow zeby ktos mial zamiar sadzic mniej..najlepsze jest ze kazdy gada ze bedzie kleska klapa itd a jak pytasz ile sadzi (wiedzac ile mial w ub.r.) to o conajmniej pare ha wiecej :P nie rozumiem tego toku myslenia :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy liczy że sąsiada przestraszy i sąsiad posadzi mniej :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Czytałem poprzednie posty i wyczytałem że coponiektórzy to zmniejszają uprawę o 50%...

Ja natomiast zaczynam ziemniaka sadzić, chce zasadzić hektar vinety, kupić sadzarke i obsypnik, zobaczymy czy się uda coś zebrac z pola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sadze 40ha i nie zwiększa ani nie zmniejszam produkcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy liczy że jak zaleje bądź wysuszy to nie jego uprawę a inny rejon.

Ja tam wole zeby u nikogo nie bylo urodzaju a kopac po 40gr/kg a nie miec tony i je przerzucac za 15gr/kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Ja w tym roku 4 ha wiecej jak w zeszłym czyli 12 ha :D Ale jadalnego 50 % mniej, tylko jedną sadzarke;) pół hektara dla nas i dla ludzi co na kombajn przychodzą starczy :D

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Nasadzone ziemniaków jest opór jak nie przyjdzie jakiś mróz albo deszcz to może być nieciekawie. U nas (okolice sieradza) na górkach ziemniaki już po 10-15 cm mają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

sadzcie, sadzcie a nalepiej to sobie za wczasu porezerwujcie jakieś krzaki ,laski, rowy gdzie będziecie to potem wywozić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Dlatego my jadalnego na handel nie sadzimy :D Wole mieć troche mniej dochodu ale pewną cene ;) na ten rok przy skrobi 20% ok 32 gr/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

  Jak tam ze zwiększaniem areału w tym roku o ile planujecie? Ja planuje tak około 4ha w zeszłym roku było 3,5ha odmiana Irga. W tym roku już sprzedane dawno zobaczymy jak będzie w następnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj