pawelol111

Zwiększone uprawy ziemniaka - jak tam w waszych stronach?

Polecane posty

kissmy...    67

Kompletnie nie rozumiem takich dekli co zwiększają areał bo w jednym sezonie udało się trochę więcej zarobić.

 

mamy wolny rynek;] jednak należy zauważyć, iż rekordowe wyniki osiągnęli w tym sezonie również producenci innych gatunków warzyw (cebula, marchew), więc nie koniecznie wszyscy rzucą się na ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

co do cebuli się zgodzę bo ma cenę ,ale marchew? może rekordowe ilości w tonach ale złotówek raczej nie wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokladnie..ale sadzac po tym ze duzo gosp podnosi areal zasadzen ziemniakow bedziemy musieli liczyc na anomalie i rynki poza krajem bo inaczej znowu po d*p** bedzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

mamy wolny rynek;] jednak należy zauważyć, iż rekordowe wyniki osiągnęli w tym sezonie również producenci innych gatunków warzyw (cebula, marchew), więc nie koniecznie wszyscy rzucą się na ziemniaki

ale z ziemniakiem chyba każdy rolnik miał praktykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Brak stabilizacji w handlu rok do roku w dużym stopniu jest wynikiem destabilizacji w produkcji. Systematyczność to doskonałe rozwiązanie. Dlaczego Niemcy mogą mieć w miarę stabilną cenę co roku a u nas skoki raz 80 groszy a raz 20.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko się modle żeby było albo sucho albo mokro bo jak będzie sprzyjająca pogoda dla ziemniaka do będzie klęska urodzaju i będziemy oddawać ziemniaka po 10 gr ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

susza nic nie da, jedynie deszcze mogą zrobic czystke..

 

 

 

saszeta włacz PW bo mam do ciebie sprawe

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Da, tylko żeby to była taka prawdziwa susza a nie 2 tygodnie trochę większego ciepła w czerwcu a potem deszcz potem znowu ciepło, i wydajności po 50 ton a samochody na zjazdowej się łamią :wacko: Jakby tak grzało od początku maja przez całe lato to na pewno cene zrobi. No i oczywiście na zachodzie też żeby tym dziadom dało popalić bo tak to nawet jak u nas nie będzie towaru to przywloką byznesmeni barachło z zachodu i klops


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Taa wykończcie suszą tych co uprawiają pozostałe warzywa i owoce miękkie.

Ci którzy sadzą i maja rynek zbytu dadzą sobie radę, ci którzy tylko handlują a nie mają zaplecza produkcyjnego i tak będą żerować na tych"jakoś się sprzeda".

Stworzy to mylny pogląd że cena ma być właśnie taka.Czasy zmieniły się na tyle że łatwiej dogadać się z marketami niż z grupką oszołomów na danej giełdzie

Cwaniaczki podpisywali umowy latem z odbiorcami po 0.8PLN a teraz nie mogą kupić towaru żeby coś z tego zostało. Są więc podchody aby zatowarować odbiorcę, refakturować itp , ale tylko do wiosny. A takiego ! Przejmuję odbiorcę albo wcale.

I jak tu nie sadzić więcej skoro rynek powiększa się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

zam takiego co zwiększa w tym roku areał ziemniaka jadalnego o 100ha

 

Wszystko zalezy ile wczesniej sadził przy takim areale trzeba mieć sprzęt by to zebrac i przygotować do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

susza nic nie da, jedynie deszcze mogą zrobic czystke..

 

 

 

saszeta włacz PW bo mam do ciebie sprawe

chyba już.

 

Ja się zastanawiam czy nie podpisać jakiejś umowy z kilkoma rolnikami ze stabilną ceną. Sam wysadzę 3 ha czyli bardziej z przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Ja co roku konsekwentnie sadzę stałą ilość czyli od 1ha do 1,5ha nie ważne na cenę. Jak jest to sprzedaje jak nie to bydło się nimi zajmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ja się zastanawiam czy nie podpisać jakiejś umowy z kilkoma rolnikami ze stabilną ceną. Sam wysadzę 3 ha czyli bardziej z przyzwyczajenia

 

chcesz zabezpieczyć cenę czy ilość? w jaki sposób chcesz określić cenę? odnosząc ją do jakiejś bazy czy też wyrazić ją w sztywnej wartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Od kilkunastu lat odstawiam ziemniaki do pewnej firmy na przetwórstwo(nie mąka, nie krochmal), kto śledzi forum dłuzszy czas ten wie ale to nie istotne. Dzisiaj podpisywalem umowe na zbliżajacy sie sezon i w siedzibie firmy spotkałem innych rolników ktorzy przybyli w tej samej sprawie. Po rozmowie z nimi bylem w szoku: jeden wraca do uprawy ziemniaka po 3 latach, drugi po 10 latach.. nastepny po 8, kolejny nie posiada kilograma sadzeniaka a przyjechał z zamiarem zakontraktowania kilkudziesieciu hektarów.

Odchodząc mialem ochote zyczyc im kleski urodzaju


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Sie przewiozą w tym roku to znowu bedą mieli dłuższa pauzę od ziemniakow..... Cóż to było do przewidzenia ze dużo sie rzuci na ziemniaka , jeszcze jak nie daj Boże dojdą jakieś wymarzniecia to jeszcze ziemniaka przybedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Odchodząc mialem ochote zyczyc im kleski urodzaju

 

to chyba prawidłowa i godna naśladowania postawa, iż wracają do rozbudowanego płodozmianu i zabezpieczają jednocześnie zbyt, czy też się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jeżeli cena w kontraktacji jest ustalona to się nie przejadą. Chyba że im nic nie urośnie i dostaną kary

co do płodozmianu to są inne rośliny mniej pracochłonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A tam przeżywać za wczasu jeszcze nie wsadzone, może jakoś to wszystko pójdzie...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@kissmy...glownym czynnikiem determinujacych ich do powrotu sa $

@ saszeta w umowie nie ma ceny gwarantowanej, zapewniaja sobie rynek zbytu i moim zdaniem ok. Wydaje mi sie ze jest to wierzcholek gory lodowej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czasy się zmieniają, dzisiaj trudno jest przeżyć na samej satysfakcji z ciężkiej pracy, więc liczy się również wynik finansowy i tutaj pojawia się bardzo istotne pytanie: czy ktoś z Was należy do grupy producentów ziemniaków jadalnych/przemysłowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

ja naleze tylko ze nie do oficjalnej... jest na 3 i nasza grupa wyglada tak ze nawóz SOR materiał kwalifikowany bierzemy raem wtedy możemy negocjować cene bo jest ilość... a jezeli chodzi o zbyt to dogadujemy sia tak ze który ma towar naszykowany to zawozi... albo łdujemy tira kazdy po 500 woreczków... wszyscy moga wystawic F-wat... a i co najważniejsze jak pijemy to kazdy stawia 0,7 :D

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no tak, to już jest jakaś forma współpracy;] a produkujecie jednorodny towar (te same odmiany)? i dlaczego nie sformalizujecie tej grupy, rozszerzając ją jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Grupa w polskich realiach nie ma prawa bytu, zbyt zawistne społeczeństwo. Oczywiście pojawiają się mniejsze lub większe grupki i coś tam próbują ale tylko do czasu jak wszyscy ciągną w miarę jednakowo, jak tylko komuś się polepszy to zaczyna zgrzytać i wszystko się sypie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj