Zaloguj się, aby obserwować  
wolowik

Szlam z rowu n na łące

Polecane posty

wolowik    23

Nie bardzo wiedziałem gdzie założyć taki temat i padło tutaj. W te sianokosy razem z sąsiadem z ktorym graniczy nas rów doszliśmy do wniosku że jest już tak zamulony że niestety trzeba go odmulić. Zrobimy to po drugim pokosie. Szlam z rowu chcemy wywieźć żeby nie psuć łąki. I teraz pytanie. Czy warto jest wozić go na pole? Czy ma on jakąś wartość próchniczną czy tylko popsuje pole na które będzie wywożony? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii to chętnie bym się dowiedział.

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn szlam ze stawu ma dużą wartość.

wiem sprawdziłem

przy brzegu właśnie obsypałem tym szlamem tzn uzupełniłem dziurę

i przez 3 lata trawa tam rosła jak głupia. wszędzie wyschła a tam po kolana, ale czy z rowu u mnie w rowach to więcej jest piachu co z pół zmyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

szlam z rowu ma wartość(przy najmniej z moich rowów-gdzie woda okresami stoi,i rośnie zielsko)

czyszcząc rowy zawsze złapię trochę torfu+zielska i muł,zastawiam na pryzmie na zimę żeby przemarzło i wiosną na pole(z wapnem).

co 3-5 lat czyszczę ponad kilometr rowów-rów jest w poziomie(prawie)-więc chyba wyobrażacie sobie jak to zamula się-raczej zarasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Ja kiedyś wywoziłem szlam z rowu, na pole to zboże wtedy przez jakieś 2 lata rosło o wiele lepiej.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Szlamy z rowu i szambo na pole pod zboża to coś pięknego.U mnie zboże rosło jak "zbój" w tym miejscu co wywiozłem szambo i ziemie z czyszczenia rowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosz37    0

Szlam i wszelkie tego typu rzeczy mają super wartość,tylko trzeba pamiętać że to co wyciągamy z wody zawsze jest kwaśne, jeśli uzupełnimy wapnowanie to super materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj