blazej3512

Przechowywanie zbóż

Polecane posty

blazej3512    0

Witam.

 

Czy ktoś z was przechowuje zboże w bigbagach?? Czy suszycie je przed wsypaniem??

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, mam tura (niestety tylko przy c-330) więc można by je przewozić ew zrobić lej do opróżniania. Co o tym myślicie?? Jedyny minus to to ze trudno dostać te małe big bagi (300-500 kg) póki co mam troche 1000kg ale jeśli chciałbym podnosić turem to zabraknie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Ja tak przechowuje i to całkiem spore ilości. Więc tak nie musisz koniecznie dosuszac - musisz miec tylko zebrane naprawde uczciwie suche i wtedy nie ma problemu.

Do big baga 1000 kg wchodzi ok 700 kg owsa i nawet 1000 kg dobrej pszenicy czy jęczmienia. Zyta ok 850 kg. Wszytko zalezy od tego jak duzo bedziesz do niego wciskał. Jeśli obawiasz sie zagrzewania to nie zasypuj worka do pełna i nie zawiązuj na górze ( nie stawiaj tez jednego na drugim ) i bedzie ok. Worki zasypuję żmijką a wysyp to taku mały kosz zasypowy a'la lej z tego żmijka prosto na tira i gotowe :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja też przetrzymuje zboże w bigbagach i zgadzam się w 100% z moim przedmówcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

mnie tez nie:) te worki sa dość grube - pozatym jak są odwiazane na wierzchu to wyżerają od góry:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

JA stosuję tą metodę dopiero rok i jestem pod zaskoczeniem. Nasypałem rok temu big bagi stały i żadnej dziurki przez gryzonie. Kupiłem ich 50 za 400zł no i zostało 48 bo kochany tatuś machał nożem i przerżnął jednego:). A myszy i szczury tego nie ruszają myślę że albo za grube albo nie przechodzi przez to zapach. A co do jakości to takie jakie było rok temu miałem kilka ton mokrzejszego to do big bagów powkładałem deski suche które wyciągnęły wilgoć. Więc jeśli masz sprzęt a nie masz bina jest to bardzo dobry sposób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej3512    0

Wiec ten sezon stawiam na big bagi. Nie orientuje się ktoś czy można gdzieś używane małe (500 kg) bigbagi kupic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja również przechowuje swoje plony w bigbagach; a że nie posiadam ładowacza czołowego ani nic w tym stylu, posiadam widły do palet, i od razu za kombajnem stawiam paletę a na nią bigbaga i sypiemy. A co do suszenia, to ja po zbiorach wystawiam na słońce i jest ok.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej3512    0

Szukaj tam gdzie nawozami handlują,na Allegro też pełno jest http://allegro.pl/listing.php/search?string=big+bag&order=p&change_view=1

 

Na allegro są 1000 kg ja wolałbym 500 kg bo prościej i wyżej to podniesiesz a 1000 nasypiesz do pół ale zwisa na dół więc ładowaczem wysoko tego nie dasz

 

 

Ja również przechowuje swoje plony w bigbagach; a że nie posiadam ładowacza czołowego ani nic w tym stylu, posiadam widły do palet, i od razu za kombajnem stawiam paletę a na nią bigbaga i sypiemy. A co do suszenia, to ja po zbiorach wystawiam na słońce i jest ok.

 

Sypiesz prosto z kombajnu do bigbaga?? Nie pleśnieje Ci jak tylko dosuszasz w bigbagu na słońcu??

Edytowano przez blazej3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Ja też sypie prosto z kombajnu do bigbagów. Zakładam widły do palet i podjeżdżam ładowaczem bezpośrednio pod rurę od Bizona. Pózniej układam w magazynie pod 2 lub 3 big bagi na siebie i nic się nigdy nie działo. Robimy tak już z 5 lat. Tylko oczywiście taki warunek że zboże musi być suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

A my ładujemy zwykłą żmijką z przyczepy prosto w bb ,turem tylko podtrzymuje ładowanie prosto z kombajnu spowalnia zbiory :P .

Edytowano przez pawel6485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Jak jest słońce to wystawiam bigbagi na słońce i sobie stoją i się odgrzewają 2 razy na dzień troszkę przemagluję zboże i jest ok. A co do pleśni, to nie pojawia się w niewiadomych ilościach, po prostu jak nie mam miejsca pod dachem to stawiam na podwójnych paletach i przykrywam grubą plandeką i sobie czekają do czasu aż pójdą na ospę. Jeśli stoją tak dłużej to na spodzie przy otworze bardzo na prawdę bardzo małą ilość pleśni, jedynie na fałdach. Więc jest to o wiele lepszy sposób niż jakby zboże wysypać na klepisko. Bigbagiem podjadę sobie pod sam śrutownik i aby wiadrem pomacham trochę i po sprawie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie a co myslicie aby takie big bagi wstawić do tunelu foliowego i przykryć plandeką jeszcze bo wiadomo ze w tunelu czasem coś sie skropli zwłąszcza w lato ?? Nie będzie to pleśniało czy coś? mam tunel 35m x 8 wiec sporo bym tego nastawiał. Co myslicie o moim pomyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Big bag pod plandeką na paletach na dworze stało mi z 15 ton pszenżyta do lutego i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Podłączę się do tematu.

Czy przed zasypaniem big baga wyciągacie te worki foliowe ze środka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem big bag bez żadnego worka. Ale i tak bym wyciągnął, na co ci ta folia w środku, a big baga i tak musisz przykryć czy schować, więc ta folia na niewiele się zda tylko przeszkadzać będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Właśnie chciałem powycinać te worki ze środka tylko nie bylem pewien słuszności tego działania. Mam 20 big bagow i chce w nich składować na próbę trochę mieszanki bo nie mieści mi się w silosie i magazynie. Trzeba tylko pomyśleć gdzie to złożyć bo nie chcę inwestować w plandeke. A większość garaży mam zbyt niskich aby wjechac tam ładowaczem i postawić dwie warstwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wstawiam turem  do niskich pomieszczeń a dalej przepycham paleciakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie stawiam bo nie dał bym rady ręcznie przepchać paleciakiem. Ale jak by postawił to nic by się nie stało.

Na dworze jak trzymałem na paletach pod plandeką to stały dwie i na środku trzy warstwy.

Szkopuł taki że big bagi muszą być zawiązane u góry, bo jak są bez ,,sufitu,, a nasypane pełno i kolejny postawisz na niego to może się rozsypywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Mój sąsiad od 8 lat sypie w big bagi, skoro tak robi, to znaczy ze chyba jest zadowolony z tego typu przechwywania plonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj