Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek6211

wyciek oleju ze skrzyni

Polecane posty

piotrek6211    12

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czego jest to wina że z tyłu ciągnika z pod kabiny cieknie mi olej ze skrzyni ;[ . Dokładnie wylatuje on spod siedzenia kierowcy i zalewa mi cały tył ciągnika. Wcześniej był też wyciek jak to w 20 letnim ciągniku ale tylko był wilgotny ciągnik a teraz jak założyłem w tym roku tura i ciągnik pracuje też w prasie to za 3 dni pracy olej mi prawie ciurkiem leci na ziemię :( i zaczyna go mi brakować we skrzyni :unsure: . Jeden mechanik mówił mi że pod kabina jest jakiś filtr oleju i że uszczelki się powyrabiały. Może ktoś z was wie co tam jest i czemu ten olej mi tak ucieka. I czy trzeba zdejmować kabinę żeby tam zmienić te uszczelki :D ???? Trochę długie to pytanie ale bardzo by mi się przydało wiedzieć co tam jest pod tą kabina z góry dzięki za wszystkie wasze odpowiedzi. :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Filtr oleju jest i możliwe że to z niego ale myślę że to z rurek hydrauliki zewnętrznej. Są one przez obudowę podnośnika przykręcone do rozdzielacza. Dostają w tyłek przy turze i się rozciekło. Dokręcić i tyle ewentualnie wymienić podkładki miedziane.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek12    1

Tez tak uwazam w moim zetorze tez cieklo jedna rurka byla luzno jak chcialem dokrecic to sruba sie urwala wymienilem na nowo i jest sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

filtry są dwa jeden siatkowy do czysczenia a drugi papier wymienny ale oba nie są pod siedzeniem ( w tej serii) A dostęp jest dość dobry wykręcasz ramkę od tylnej dolnej szyby i całą podłogę pod siedzeniem zdejmiesz tylko jeszcze odkręć śrubki na dole (przy blokadzie i zdrugiej strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

z tą podłogą to nie wiem jak w twoim zetku ale u mnie wyjmujesz siedzenie, odkrecasz tylna scianke i tył podłogi podnosisz w strone kierownicy (bo w inna strone sie nie da) i to napewno któraś rurka przepuszcza, u mnie to samo było, ciagnik chodzi z ładowaczem i jedną rurke dokreciłem to az rurka pękła... ;[ założyłem nową teraz elegancko jest :D . Spróbuj podokręcac te rurki tylko dokręcaj z czuciem :D :D i podłogi nie ma sensu całej zdejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

czyli zdjąć siedzenie i te osłony i się tak dojedzie bardzo dziękuję za odpowiedzi :D jutro rozbiorę i poprzykręcam bo szkoda mi tego oleju co się na ziemię już wylał (chyba już z 5l poszło)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Przyczyną był przetarty przewód i uszczelki koszt 200zł :P z robotą i wycieku nawet z lupa nie znajdziesz :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez centier
      Dzień dobry,
      Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj