Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek6211

wyciek oleju ze skrzyni

Polecane posty

piotrek6211    12

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czego jest to wina że z tyłu ciągnika z pod kabiny cieknie mi olej ze skrzyni ;[ . Dokładnie wylatuje on spod siedzenia kierowcy i zalewa mi cały tył ciągnika. Wcześniej był też wyciek jak to w 20 letnim ciągniku ale tylko był wilgotny ciągnik a teraz jak założyłem w tym roku tura i ciągnik pracuje też w prasie to za 3 dni pracy olej mi prawie ciurkiem leci na ziemię :( i zaczyna go mi brakować we skrzyni :unsure: . Jeden mechanik mówił mi że pod kabina jest jakiś filtr oleju i że uszczelki się powyrabiały. Może ktoś z was wie co tam jest i czemu ten olej mi tak ucieka. I czy trzeba zdejmować kabinę żeby tam zmienić te uszczelki :D ???? Trochę długie to pytanie ale bardzo by mi się przydało wiedzieć co tam jest pod tą kabina z góry dzięki za wszystkie wasze odpowiedzi. :D

Zetor Team

seweryn20    783

Filtr oleju jest i możliwe że to z niego ale myślę że to z rurek hydrauliki zewnętrznej. Są one przez obudowę podnośnika przykręcone do rozdzielacza. Dostają w tyłek przy turze i się rozciekło. Dokręcić i tyle ewentualnie wymienić podkładki miedziane.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Jurek12    1

Tez tak uwazam w moim zetorze tez cieklo jedna rurka byla luzno jak chcialem dokrecic to sruba sie urwala wymienilem na nowo i jest sucho

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    75

filtry są dwa jeden siatkowy do czysczenia a drugi papier wymienny ale oba nie są pod siedzeniem ( w tej serii) A dostęp jest dość dobry wykręcasz ramkę od tylnej dolnej szyby i całą podłogę pod siedzeniem zdejmiesz tylko jeszcze odkręć śrubki na dole (przy blokadzie i zdrugiej strony)

Cezary4514    51

z tą podłogą to nie wiem jak w twoim zetku ale u mnie wyjmujesz siedzenie, odkrecasz tylna scianke i tył podłogi podnosisz w strone kierownicy (bo w inna strone sie nie da) i to napewno któraś rurka przepuszcza, u mnie to samo było, ciagnik chodzi z ładowaczem i jedną rurke dokreciłem to az rurka pękła... ;[ założyłem nową teraz elegancko jest :D . Spróbuj podokręcac te rurki tylko dokręcaj z czuciem :D :D i podłogi nie ma sensu całej zdejmować

piotrek6211    12

czyli zdjąć siedzenie i te osłony i się tak dojedzie bardzo dziękuję za odpowiedzi :D jutro rozbiorę i poprzykręcam bo szkoda mi tego oleju co się na ziemię już wylał (chyba już z 5l poszło)

Zetor Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez tomek14
      Witam wymieniam olej w skrzyni biegów zetor 7211 i mam pytanie jaki olej wlać jaki będzie najlepszy i ile litrów oleju .I przy okazji chciałbym wymienić filtr hydrauliki i magnetyczny i mam pytanie czy oprócz tych dwóch filtrów są jakieś inne ?

• Przez chudy14145
      Witam.mam taki problem z zetorem 7211.w pewnym momencie przy orce zniknely biegi wsteczny 1 2.Mozna wrzucic jeden z tych biegow i po puszczeniu sprzegla ciagnik jest jakby na luzie dalej,na polowych i drogowych jest tak samo.sciagalem pokrywe skrzyni w kabinie i nie widac zeby ktores z ciegien bylo urwane.tryby tez nie wygladaja na zuzyte.nie bylo zadnych oznak awarii wczesniej zadnych zgrzytow itp.Ma ktos pomysl co sie moglo stac?od czego zaczac szukanie przyczyn awarii?
    • Przez Radek000111
      na 3 i 4 biegu przy obciążeniu strasznie w niej wali,co moze byc tego przyczyną??jakie były by koszty i czas naprawy??jest to zetor 6718
    • Przez chucknorris
      Mam prośbę, ktoś posiada wiedzę jak wygląda mechanizm wspomagania sprzęgła, ściślej mówiąc jak wygląda mechanizm siłownika pneumatycznego znajdującego się pod podłogą kabiny z lewej strony. Pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.