Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maciek

akumulatory do 12stki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek    27

Witam musze kupić nowe akumulatory są tam dwie 12stki bo ma palenie na 24volty tylko nie wiem jakiej powinny być pojemności wydaje mi się że coś między 120-170Ah ale pewności nie mam, jak ktoś ma ursusa z rozruchem na 24 niech napisze jakie powinny być albo w instrukcjii co piszą, za informacje z góry dzięki.

zts    1

Większe jak 12 V 140 Ah chyba nie wejdą w te skrzynki więc takich szukaj.

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

Im będa miały większe napięcie rozruchowe tym lepiej (będą dawać lepszego kopa na rozrusznik). Po prosty wymierz skrzynki i potem dobierz do nich aku o odpowiednich wymiarach.

maciek    27

wiem juz jakie tam akumulatory maja być :120 Ah, ale przy tych wymiarach mogą też 170ah bo mam tam włozone 2 rózne tzn jeden 95 a dugi 110 samochodowe, a dlaczego muszą być takie same rozładowuje sie jeden? bo mam takie odczucie jakby wyczerpywało tego większego a ładowało mniejszego, ciągnik pali dobrze jak są dobrze naładowne a jak słabsze to musze przełącznikowi 12/24 pomóc palcem bo robi brrrrrrr i tyle poprostu prądu nie daje na rozrusznik.

maciek    27

poprostu przełącznik 12/24 cały czas mam luzem włozony w swojej skrzynce jak chce uruchomic ciągnik to wyciągam go delikatnie przykucam w kabinie prawą ręką trzymam przełacznik naciskam start i elektromagnes jak skacze to go dosiskam delikatnie do góry i wtedy załacza 24v i pali <_<

Wojtek    3

a moze jest spalony bezpiecznik w spinaczu (taka blaszka cienka) albo juz sie styk wypalił i juz nie łaczy a jak palcem dociniesz to łaczy, 140ah to najwiekrzy akumulator jaki ci wejdzie do skrzynki

umnie tez tak było jak byl zwalony ten spinacz to ładowało mi jeden akumulator (lewy)a prawy co pewien czas musiałem ładowac, teraz mam dwa akumulatory 140ah i nowy spinacz i jest ok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez radek5314
      po wlaczeniu swiatel drogowych w c360 pali mi bezpiecznik 2 od gory, zalozylem nowy i znowu to samopozostale swieca bez problemu i z tymi nie mialem do tej pory problemu, dzis mnie noc juz zlapala i nie mialem kiedy zajrzec, od czego zaczyna przy szukaniu usterki jakies zwarcie gdzies zapewne, przerabial juz to ktos kiedys?
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez zubr91
      witam mam problem mianowicie tydzien temu padłmi przełącznik wymieniłem go na nowy i było wszystko ok aż do dzisiaj przy uruchamianiu przełącznik nie łapał tylko włączał sie i wyłączał tak szybko i po drugie rozładowało mi akumulatory nie wiem czy nie podłączyłem źlei ich nie wyczerpało z mojej winy gdy podładowałem to przy rozruszniku podczas startowania robi takie trrrr i raz po raz załapie czy to moze byc wina rozrusznika jak długo startuje to przełącznik 12/24 robi sie gorący pomoże ktos?
    • Przez krystianr
      Witam wszystkich.
      Mam taki problem, otóż kupiłem nowy alternator z regulatorem i teraz jak go podłączyć?
      W załączniku daje zdjęcia nowego i starego alternator.
      Ja to tak widzę w tym nowym : czerwony B+ czarny B- zielony D+
      brązowy to masa

Z góry dziękuję za pomoc

• Przez dareq1994
      witma. mam problem z tylnim gniazdem elektrycznym. na 1 rządku tych "złączek" mam hamulce, i lewy kiedunek. ale po włączeniu swiateł załaczają mi sie rowniez światła. czy w instalacji jest jakieś rozgałęzienie na lewą i prawą strone oraz te gniazdo? jesli tak to gdzie? lub miacie inne sposoby na zrobie nie tego gniazda.

Prosze bardzo o pomoc. pozdrawiam