mf6245

Problem z półbiegami Power Control 6265

Polecane posty

mf6245    0

Witam, Panowie

jest problem z półbiegami w MF 6265, po pierwszym odpaleniu i kilku - kilkunastu minutach jazdy wszystkie 4-ry półbiegi są, lecz przy dłuższej jeździe, pracy są już tylko dwa, lub tez przy pracy na turze. Jaka moze byc przyczyna? Moze ktos miał podobny problem? Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hm trudno powiedzieć tych ciągników jest mało w polsce. Więc nie wiem czy na takiego użytkownika z takim problemem trafisz. Kiedy byl wymieniany olej i filtry. Może zacznij od tego. Jakich półbiegów nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6245    0

Olej i flitr byl wymieniany, moze to jakis czujnik. Z polbiegow jest A i D a nie ma B i C. Moze ma ktos ksiazke do tego podelu tylko PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Książka nie wiele ci da. Sprawa wygląda jak by były problemy z ciśnieniem oleju gdy ten zrobi się żadszy pod wpływem temperatury. To się działo od początku , po wymianie oleju czy od niedawna? jakieś kontrolki się palą coś miga? Instrukcji do tego modelu po polsku chyba nie znajdziesz możesz ściągnąc ze strony korbanka instrukcje do modelu 64xx dynaschift top praktycznie ta sama skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Masz zwykła skrzynię dynashift i zacinają Ci się elektrozawory które przerzucają półbiegi albo nie dochodzi do nich prąd. Książkę to weź i poczytaj co to ten Twój powercontol jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy przepływ prądu ma coś wspólnego z rozgrzewaniem się ciagnika. zacinanie zaworów może ale też wątpie. Gdyby prąd nie dochodził wogóle by nie działały na zimnym czy ciepłym. Power control to jest rewers eh z możliwością zmiany półbiegów i nazywa się to tak samo w skrzyni 16x16 i 32x32 bez różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czy przed wymianą oleju w skrzyni też tak było? Czy dopiero problemy wystąpiły po wymianie oleju?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6245    0

Problemu nie bylo przed wymianą oleju i filtrów, w tej chwili dalej jest to samo. Ostatnio przy wozeniu gnojowicy polbiegi raz byly raz niebyly. Dziwne bo chwile sa, a za jakis czas sa tylko te dwa i znowu sa wszystkie. Przy pracy na turze sa tylko dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Może zalałeś zły olej do skrzyni.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zły olej lub filtr o zbyt małej przepustowości. Napisz jaki olej wlałeś, jakie są jego parametry? Jaki filtr orginał czy zamiennik?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj