bynio

Czym pokryć dach na oborze

Polecane posty

bynio    0

Witam.

Mam zamiar budować obore wolnostanowiskowa na rusztach i zastanawiam się co położyć na dach blachę a pod nią ocieplenie i folia czy płyty warstwowe z pianką w srodku. prosze o podpowiedzi i opis jak to wygląda w rzeczywistości od strony praktycznej, funkcjonalnej i finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

Witam,wlasnie koncze budowe obory uwieziowej,dach mam pokryty blacha trapezowa,a na ocieplenie poszla pianka,wymiary obory to 34x14,koszt pianki jesli dobrz pamietam to 24 netto.Kuzyni maja obore wolnostanowiskowa i tez stosowali pianke,jest ona u nich 9 lat sa zadowoleni,jesli chodzi o pianke to tez zalezy kto ci ja robi bo niektorzy to patalachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli stać cię na płytę warstwową, to jest najlepsze rozwiązanie. U nas założyliśmy trapezówkę, a pod nią styropian 8cm, od obu stron pokryty siatką i klejem do styropianu. Jak na razie jest wszystko dobrze.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Mój wujek ma zrobione identycznie jak kolega wyżej czyli @MichalR i złego słowa na ten dach jeszcze nie powiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

mperson chodzi ci o tą piankę natryskową co teraz chwalą? Ciekawi mnie jak jest z myciem takiej pianki, podobno jest o wiele lepsza od płyt warstwowych. wypowie się ktoś może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

Tak chodzi mi o pianke natryskowa,jesli chodzi o mycie to nie wiem,musialbym sie kuzyna zapytac.Sam bede mogl sie wypowiedziec za jakies kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam płytę warstwową z pianki co prawda na chlewni ale jestem bardo zadowolony. nic się nie skrapla nie przemarza ani nic z tych rzecz. Sąsiad ma wolnostanowiskową na ściółce i też płyte tyle ze ze styropianem i jak narazie nic się złgo nie dzieje. Z kolei kolega ma blachę, pod to dał 5 cm styropiany i na to natrysk pianki i nawet w mrozy w zimę miał +5 stopni na obiekcje. także Cieżko jest tu wybrać najkorzystniejszą opcję. Płyta wyjdzie cię pewnie około 100 zł/m2 z obróbką natryskiem wyjdzie taniej z tym że mniej estetycznie to wygląda i nie wiem jak bedzie się zachowywać pianka po paru latach

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

na pianke jest gwarancja jesli mnie pamiec nie myli to daja 10 lat.ale gdy robisz pianka musisz po upychac szczeliny,cgyba ze bedziesz ja ocieplal.Jesli sie nie pozatyka szczelin to wroble moga drazyc tunele w piance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. Mam taki problem, a mianowicie nie wiem jaką blachą pokryć oborę wolnostanowiskową? mam do wyboru ocynk, alucynk, blachę malowaną połysk i mat. Ceny kształtują się od 19 do 24,50 zł za m2. Jaka byłaby najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stać cię na płytę warstwową, to jest najlepsze rozwiązanie. U nas założyliśmy trapezówkę, a pod nią styropian 8cm, od obu stron pokryty siatką i klejem do styropianu. Jak na razie jest wszystko dobrze.

 

W jaki sposób przykleiliscie styropian do blachy na piance? i na jakim etapie budowy jak juz była zamontowana blacha na dachu.

Mam około 360m2 dachu do pokrycie po byłej oborze, kupiłem blache trapezówke grubosci 0,8mm po okazyjnej cenie ale niestety nie ma ona filcu więc jeśli pokryje samą blacha to od skraplania zgnije mi więźba - w tej chwili są 2 rozwiazania: papowanie i deskowanie lub foliowanie - dodam ze była obora posiada wylewke strop - czyli na dole kiedys były zwierzęta a na górze sianko/słomę sie trzymało. W przypadku foliowania mam pewne obawy czy czasem myszy nie pogryzą folii, deskowanie + papa jest pewniejsze ale podnosi koszty a to stary budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Mam zamiar dostawić budynek na bydło miesne i na jałówki mleczne. Czym ocieplic dach ? Przeszło by to jakby tak blachę trapezowa i między kozliny wełnę mineralną a pod kozlinami panele pcv aby zabezpieczyć kozliny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj