Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tom31

potrzebuje porady!!!

Polecane posty

zetores    15

Jak ja miałem kiedyś świnie to im takie pozakładałem(sam smoczek) http://allegro.pl/poidlo-smoczkowe-dla-swin-holemderskie-okazja-i1639311944.html

jak dotąd 0 takto wad. , czasami mi sie jakoś zapchało i musiałem wymienić na nowe, i druga to ze dóżo im ta woda wylatywała spyska. U mnie to teraz z nich piją cielaki. 5 lat chyba, i nie miały żadnej awari

prometeusz    2

jak założysz sam smoczek jak w linku kolegi Zetorasa to świnie będą pływać w kojcu :lol:

bierz takie jak w swoim linku z miską to napiją się i z miseczki

Wiadomość z agroFakt.pl

zetores    15

z tą miseczką też będzie się rozlewało tylko że troche mniej, wiadomo jak jest u świń. a po drugie co do tych smoczków to lepszy obornik będzie miał :D zresztą to też zależy gdzie się je umieści, najlepiej przy wyciągu.

Daro20    9

Popieram wypowiedz kolegi Prometeusza.

Ja mam te z miseczką tylko niebieskie i jak się trafi jakaś menda to się bawi i też wody napuści.

Co do poideł to smoczek co jakiś czas w którymś siądzie i trzeba wymieniać ;)

zetores    15

zależy też od ilości kojców ile się ma, do 4 gora 5 bym kupowal z miska, reszta smoki. czasami się zapcha smok i niestedy trzeba wymienić, ale i tak jest potem przydatny, jak nie ma czym rury zaślepić to biore smoka i przykręcam :D

blacha    26

Poidła miseczkowe jeśli chodzi o tucz są świetnym rozwiązaniem, ale też nie pozbawionym wad. Dużym plusem na pewno jest to, że świnie mniej wody rozlewają przez co ściółka jest dłużej sucha. Minusem jest to natomiast, że trudniej dba się o czystość takich poideł, szczególnie w hodowli na ściółce (często ląduje ona w poidle, nieraz wręcz po brzegi wypełniając miskę, no a zza smoczka to trzeba ręcznie wybierać). Kolejny problem jakie stwarza takie rozwiązanie to w przypadku większych sztuk problem z solidnym mocowaniem - świnie zdarza się, że z czasem wyrywają poidła wraz z kołkami.

Poidła smoczkowe są na pewno tańsze, raczej trudno je zapchać, no i w przypadku awarii smoczka naprawa jest szybsza. Dużym minusem jest wszechobecny bałagan w miejscu założenia poidła. No i istnieje też problem mocowania - trzeba je tak dobrać aby poidło było założone sztywno i nie służyło świnią jako drapaczka. Generalnie to ten typ poideł polecany jest dla loch, gdyż mają one już tak naturalnie zakodowaną tendencję do rozlewania wody.

Nie mniej jednak ze wszystkimi typami poideł wiąże się jeden problem - wysokość mocowania. Trzeba ją tak dobrać, aby poidło nie było za wysoko(wtedy świnia musi zadzierać głowę przy smoczku lub się wspinać przy poidle i mniej pije, co może być np. źródłem stresu). Poidło nie może też być za nisko gdyż świnia nie powinna się "w poidło", a w przypadku większych sztuk zbyt niskie mocowanie poidła też stwarza problemy z przełykaniem podczas picia.

zetores    15

u mnie ne służyły jaka drapaczka bo miałem koło konału, jeszcze nigdy nie urwały smoka mi świnie..

lukaczmarek    265

Zdecydowanie bierz z miska. Ja miałem takie na całej chlewni (ściółka) i nigdy nie pchały do nich słomy i raz jedno się zacięło (dodam że miałem 20 takich poideł używanych przez 5 lat).

tylko jak będziesz wybierał to nie takie jak na zdjęciu. bierz takie aby zawór był wkręcany od dołu wtedy w razie awarii wymieniasz zam zawór. te na zdjęciu przechodzą przez całe i są zakrecane na górze nakrętką i na to przykręcasz holender i rure więc kiedy się uszkodzi to musisz rozkręcać rury żeby go wymienić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.