Zaloguj się, aby obserwować  
leszek

JD 550-Jak odpowietrzyć układ owijania sznurkiem

Polecane posty

leszek    5

Mam pytanie czy ktoś już odpowietrzał układ podawanie sznurka w prasie JD 550 i jakie były objawy zapowietrzenia. Jeśli tak to proszę o jakieś podpowiedzi jak to zrobić by było dobrze, ewentualnie pomysły jak do tego się zabrać by jeszcze bardziej nie zapowietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Przyłanczam sie do pytania kolegi. Objaw mam taki ze zawiesza mi sie ramie podawania sznurka przy max wychyleniu i nie chce powrocic przy gestym sznurku.Przy rzadkim dziala normalnie ale za slabo owija balota i musze to jakos zwalczyc.Czy owe ramie ma "wypadac z zebatki" silownika i powoli do niej wracac?

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Pomyśl trochę jak morze wypaść z zębatki jak wyjdzie poza, to co ramie ma napędzać nie wróci cofnij ten odboijnik ,bolec do tylu prasy tylko nie za mocno tak żeby wracało i sznurek z belki żeby nie spadywał. A co do zapowietrzania to mi nigdy się nie zapowietrzył układ odkręcałem filtr i przewód przy siłowniku co napędza ramie i nic działa pokręćcie tym zaworem od gęstości sznurka podnoście klapę naduł i do góry to będziesz widział czy wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

otóż kolego gregor6 chyba się mylisz ta zębatka ma wypadać poza zęby siłownika napędzającego bo z tego co zauważyłem to czas w którym wraca siłownik aby od nowa zazębić się z ramieniem podającym sznurek jest to czas potrzebny do tego aby sznurek owinął się kilka razy na brzegu bo siłownik wraca od razu po uderzeniu w ten pręt przestawiający ustawienie rozdzielacza w prasie na inny obieg. Jeżeli siłownik nie wraca to prawdopodobnie jest to wina tego że siłownik nie uderza w ten pręt który przestawia tą zapadkę przy rozdzielaczu aby zmienić obieg oleju w odwrotną stronę. U mnie wszystko działa dobrze tylko nie chce ucinać sznurka po owinięciu. wszystko jest ostre i dobrze ustawione tylko siłownik nie chowa się całkowicie do środka czasami utnie sznurek ale jest to rzadkość lepiej działa przy niższych obrotach ale nie jest to regułą . Mógłbym przestawić na ramieniu podającym sznurek przy podłużnej śrubie i wtedy na pewno będzie ucinać ale wtedy sznurek od brzegu beli będzie troszkę za daleko a to źle wygląda i według mnie jest to wina powietrza znajdującego się w układzie siłownika na powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Jak rozumiem po owinjeciu belki sznurka nie ucina i nadal owija to nie wina zapowietrzenia na tym silowniku masz nakretke popusc ią i wkrec troche siłownik i dokręć nakrętkę i sprawdź czy ucina .

Edytowano przez gregor6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Temat stary ale napiszę jakby ktoś miał jeszcze z tym problem bo znam ten ból jak się zapowietrzy układ owijania. Przede wszystkim pompka powinna być zalana tym czerwonym olejem od układów kierowniczych bo jest on rzadki znacznie zmniejsza ryzyko zapowietrzenia układu zwłaszcza po zimie. Ale jak już mamy zapowietrzony układ to proponuje nie odkręcać pompki bo ten sposób z wiertarką na kole przy najmniej u mnie się nie sprawdził. Osobiście zrobiłem to tak odkręciłem węże wydmuchałem stary olej z siłownika zbiorniczka sprężarką (w moim przypadku olej był pomieszany z gęstszym), ale jeśli masz dobry olej to spuść go. Następnie podgrzej nowy lub stary olej jakimś piecykiem, farelką. Olej musi być jak woda bo inaczej ciężko odpowietrzyć. Następnie odkręć siłownik od ramienia i zassij olej do niego( odkręć redukcję przy siłowniku , wkręć siłownik w imadło i jedna osoba niech zalewa olej przez dziurkę a druga niech pociąga siłownik tak aby nie było powietrza ). Następnie poskręcaj wszystko zalej zbiornik ciepłym olejem. Popuść przewody przy pompie i ręcznie wypchnij siłownik który zalałeś olejem żeby wyrzucić powietrze z przewodów i zakręć przewody z powrotem. Odpal prasę najlepiej na 1000 obr. i poruszaj breszką do góry i na dół taki tłoczek którym rusza sznurek przy ręcznym owijaniu najlepiej Powinna ruszyć. Podstawowa rada nie dolewać innych olei niż ten czerwony bo rurki mają wąski przekrój i się zapowietrza przy niższych temp . Mam nadzieją że komuś się przyda

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj