Euromasz

Fendt 716 Vario czy JD 7430 ?? pilne

Polecane posty

John6930P    0

o dechy nie wiem ile masz lat ale jesteś niezły :lol:, na awarie nie ma reguły czy to jest Fendt czy JD znam taki przypadek gdzie to właśnie JD chodził ja szwajcarski zegarek a fendt się psuł i na odwrót, nie wiem jak wy ale ja ostatnio zauważyłem ze Niemcy zaczynają coraz więcej sprzedawać ciągniki nafaszerowane elektronika a kupować te co mają ich jak najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

NIe odpowiem bo nie mam czas una dziecinne pytania. Elektronika jest fajna i wygodna ale im więcej elektroniki tym większe gó*no coś siadnie i siedzisz czekasz na serwis. Co do new holanda właśnie o kombajny mi chodziło. Założe się że zwykły zetor więcej by wytrzymał niż te wszytkie fendy JD case DF NH. A KAżdy kupić co będzie chciał tak wam powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Nie odpowiesz bo nie masz pojęcia, niezłe bzdety wypisujesz, tu można lepiej się pośmiać niż w temacie "HUMOR" :P

 

Zależy jak trafisz, jak Ci się trafi trefny egzemplarz i nie ważne jaka marka, a będzie się psuć. Tak jak Farmer użytkownika @FarmerF(coś tam cyferki) sory nie pamiętam nick'a :D

Chyba każdy na forum zna jego historię :lol:

 

 

Byłeś już dealerów wypytać o ofertę. Kurdę jakbym miał kupować maszynę za tak dla mnie ogromną kasę to bym walczył o to by dostać na testy, a dopiero potem bym się zastanawiał ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Koles jest smieszny, a zarazem zalosny... Ktos stoi przed trudnym wyborem, a on wypisuje opowiesci wyssane z palca. Wkurza mnie takie cos... Wracajac do tematu, zalozyciel niech zastanowi sie przede wszystkim do czego ma sluzyc ciagnik, co jest potrzebne w ciagniku (jaka skrzynia, ciagnik lekki, zwrotny itp) i wtedy pyta. A dyskusje o spalaniu i niezawdnosci obu ciagnikow lepiej nie wnosic, bo i tak z niej nic nie wyjdzie, kazdy ma odmienne zdanie :)

popieram samczyk1991 z testami:) takby bylo najlepiej:)

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

no jakby nie patrzeć to przy Fendzie masz bardzo mały wybór odnośnie skrzyni ;) ograniczony do Vario :lol:

co do tego dzieciaka to sam sobie przeczy :lol: poleca fendta a pisze, że lepszy bez elektroniki której jd ma mniej ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Tak samo pisze ze zwykly zetor lepszy od zachodnich ciagnikow, sam majac przy tym case:) wniosek nasuwa sie sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

Na tego case nie patrz jest potrzebny na tartak zwrotny duży udźwig tura i mało pali wybór był prosty. A z tego co wiem Jg nie pali mało

 

A co do tego zetora to doczytaj chodziło mi że więcej wytrzyma pozdro

 

A co do tego zetora to doczytaj chodziło mi że więcej wytrzyma pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jak można wypowiadać się na temat czegoś z czym się nie miało nigdy do czynienia , czy ktoś mi to wytłumaczy ? ;)

Dobra ja kończę OT ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ja pierdziele, a ja chciałem wydać 40 zł na bilet na kabaret a tu mam za darmo :D

nie mało znaczy ile? bo jak jd nie lubię to uważam że to bardzo oszczędne silniki w rękach dobrego operatora :P

Jakby nie patrzeć proxy też spełnia te kryteria :P zwrotna i mało pali B)

u nas "prosty" zetor wytrzymał bez remontu 1/3 tego co "skomplikowany" valmet ;)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Wnioskujac, Twoj case pali malo, a JD pali nie malo:) a ile to jest malo, a ile nie malo??:)

A z tego co wiem Jg nie pali mało
- skad wiesz?? Ktos kiedys cos powiedzial??:) czy sam mierzyles??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

"u nas "prosty" zetor wytrzymał bez remontu 1/3 tego co "skomplikowany" valmet ;)" To widać kierowca Pi*zda

 

Od rolników co mają case i Jd o podobnej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12
Od rolników co mają case i Jd o podobnej mocy

PODOBNA MOC... rolnikÓW...

różne ciągniki + różni kierowcy = różne spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

twoja wiedza poraża :lol: ale cie uświadomię, żebyś za jakiś czas mógł znowu szpanować wiedzą :D bo o masie wytłumaczył ci JJ :P

seria ciężka ur II i III były projektowane na na 6 tyś mtg bez remontu i w sumie zetor tyle wytrzymał, co ciekawe ursus niby bliźniak a 4 nie dał rady <_<, Valmety mają bliżej 20 koła obecnie ;), no ale dzieciak wie lepiej jak się jeździ ciągnikami :lol:

 

dobra panowie trzeba olać trolla i nie nabijać sobie postów robiąc OT

pośmialiśmy się starczy na dziś :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

A orientuje sie ktoś z Was ile można u Korbanków utargować, do jakiej ceny minimalnej może zejść na Fendt'a 716 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

co to jest 6 tyś mtg to jest nic. Znam ludzi co klepią po 20 tyś w case ursusachi zetorach i kompresja w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

napisz co ciągnik ma robić i jakie wyposażenie ma JD ;)

Fendt 716 97 tyś w luźnej rozmowie z handlowcem, ale te 3-4 koła jeszcze by zszedł z racji sporych zakupów w przeszłości

ogólnie u korbanka nie liczyłbym na jakieś mega promocje :P

kwestia co ciągnik robi ;), 6 tyś to założenie kontrukcyjne dlaczego tyle pytaj w ursusie, w sumie chciałbym zobaczyć UR III z 20 tyś mgt bez remontu, czy w ogóle takowe istnieją :lol:

na ile ci wycenili jd i fendta?

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euromasz    0

Fendta wycenili na 108, ale jak byłem u Korbanka to nie było mojego przedstawiciela i inny nam pokazywał, a JD na 104 ale Euro liczone po 3.55. JD ma powiększoną kabine z siedzeniem ( z podłokietnikiem który ma przełączniki), Stałe felgi, przekładnie AutoPower, przedni podnosnik. Traktor miałby lecieć do orki ( 5 skib, 4 klasa ziemi) i inne prace polowe, no i oczywiście transport tez( ale to w mniejszym stopniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case4230lp    0

A może case 340 magnum . Ostatnio pokazywali w sobote na tvn turbo uciąg fajny 170 ton ciągnął 4 ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeczytałem całą rozmowę i co do użytkownika case4230lp nie powiem dużo bo szkoda klawiatury. Ale jedno powiem, nie masz nie gadaj ! Jeździłeś ? Jak nie to nie wypowiadaj się. A i Case i NH to od długiego czasu jest to samo, więc nie pisz że Case jest lepszy od NH (pisałeś coś o porównaniu do zetora, bo to tak jakby zetor był lepszy od case'a). No i kojarz trochę i nie czepiaj się o wszystko bo cena 97 tyś to jest w euro (tak żebyś na przyszłość wiedział). Tyle młody do Ciebie....

 

Do tematu, jak ma iść do orki i do uprawy to patrz na masę i rozstaw osi :) który lepszy nie wiem, jeździłem i tym i tym i JD zrobił na mnie lepsze wrażenie ;)

Edytowano przez ray93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

97 koła to cena katalogowa plun nasz upust, a te ciągniki można jeszcze doposażyć ;)

A tak z innej mańki, a Claas Axion ? za 104 koła masz 225KM :blink:, albo kup 810/820 i za resztę dobry pług do niego :P

Jest jeszcze Valtra Direct/Versu ;)

W sumie jeśli brać tylko te dwa to jeśli ten ciągnik nie będzie dzielił narzędzi z innym (chodzi mi o hydraulikę) to wybrałbym JD bo jakby nie patrzeć 62 koła piechotą nie chodzi :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

hah, zawsze jest 820 na C-matic za ok 320 koła to zostaje jeszcze na pług do niego ;) a czy 150 czy 180km to już nie wielka różnica

ale kupujta Fendta i JD przecież nic lepszego nie ma :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ale się zęście uparli na te JD. Miałem okazje testowac JD i MF, a Fendtem pracowałem nieco na pokazie. Jeśli chodzi o JD, przekładnia ok , ale silnik mało elastyczny i nie był zbyt oszczędny w paliwie. Fendt już miał mniejsze spalanie, przekładnia naprawde świetna, jednakże widocznosć mogłaby być lepsza. MF widocznośc świetna, spalanie najmniejsze z tych trzech i przekładnia Dyna bardzo przyjemna w obsłudze i wgl wszystko pod ręką. Mysle że MF mógłby być kolejnym ciągnikiem nad którym warto byłoby sie zastanowić. A wracając do JD to nie mówie, że to złe ciągniki, jednakże nie ma się co zapatrywac na nie jako ideały, bo inne firmy w ostanich latach tworzą dlla JD sporą konkurencje i myśle, że warto rozejrzec się także za innymi markami, tym bardziej ze ciągnik to inwestycja kosztowna i na lata.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj