Zaloguj się, aby obserwować  
Michu7

Jaki wałek do przyczepy

Polecane posty

Michu7    7

Hej koledzy mam zamiar kupić przyczepę Strautman 8 tonową z 32 nożami docinającymi. Ta którą mam na oku nie ma wałka. Jak myślicie jaki wałek, jakiej mocy, czy ze sprzęgłem i czy koniecznie szerokokątny jest potrzebny do takiej przyczepy?

 

Jakie macie przy swoich przyczepach? aha... i ile może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Zapytaj sprzedawcę jaki wałek potrzebny jest. Jeśli masz jakiś mocny o odpowiedzniej długości z innej maszyny to możesz ten wykorzystać. Ze sprzęgłem i szerokokątny zawsze lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Koniecznie szerokokątny bo na zakrętach nie będziesz w stanie zbierać i najlepiej ze sprzęgłem przeciążeniowy ale na ile Nm to nie jestem w stanie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

tylko szerokokatny i ze sprzeglem jak niechcesz nic urwac przy przyczepie, widzialem na allegro kiedys to cena takiego uzywanego ok 2000-3000zl a nowy ok5-6tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Hej skąd takie ceny? Naprawdę są tak drogie? Rozmawiałem dziś z sąsiadem i mówił, że kupił używany za 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja do zbieraczki kupiłem nowy za 300 coś zł. ale bez sprzęgła.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Hej skąd takie ceny? Naprawdę są tak drogie? Rozmawiałem dziś z sąsiadem i mówił, że kupił używany za 800 zł.

 

no ja podaje ceny z zeszlego roku z agromixu no moze uzywane to w granicach 1000 zl mozna kupic, no ale nowe to mysle ze sie nie pomylilem duzo, bo same widelki do walka szerokokątnego kosztuja 480 zl.

Edytowano przez rino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

koniecznie ze sprzęgłem zawsze ono puści a nie coś w przyczepie sprzęgło powinno mieć 4 tarczki a ile to Nm :huh:

 

Co do przegubu szerokokątnego to jego nie musisz brać ale jak wyżej będziesz jeździł tylko prosto (sam kompletny nowy przegub to 2 tyś )

 

no i rura musi być porządna tzn dość gruba

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

a ja mysle ze przegub szerokokatny to podstawa bo nawet na pryzmie konieczny gdy sie mocno ,,lamie'' dyszel przy wjazdach i wyjazdach, u mnie raz sie rozsypal szerokokatny krzyzak i zalozylemn zwykly no i czym predzej kupowalem szerokokatny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Zawsze można regulować działanie sprzęgła przeciążeniowego tylko że jednym przypadku jest to banalnie proste a w innym trzeba rozbierać obudowę sprzęgła i tam dopiero jest możliwość regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Powinien być przynajmniej jeden szerokokątny przegub od strony ciągnika, bo na zakrętach właśnie tutaj najbardziej wałek pracuje pod na mocnym zgięciu.

U mnie jest szerokokątny z obu stron, ze sprzęgłem, i na grubszej rurze wałka mam założoną, i wspawaną, jeszcze jedną większą od niej. Po prostu wałek jest przez to mocniejszy zwłaszcza przy złamanym na maxa dyszlu na pryzmie bo wówczas wałek jest najbardziej rozciągniety, i końcowe odcinki obu rur są mocno obciążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
    • Przez sebastian1224
      Witam mam problem z posuwem w swojej przyczepie Claas sprint 445s 
      Mianowicie chodzi o to że nie mogę cofnąć taśmy 
      Chodzi tylko do przodu i to tylko z jednego guzika a z guzika który jest do cofania nie chodzi 
      Ktoś miał z was taki przypadek i wie na czym polega usterka?
    • Przez Morela15
      Witam 
      Czy ktoś posiada taką przyczepę? Warta uwagi? Można prosić opinie? Czy ktoś wie jak wygląda cenowo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj