akmaly

Zamiana Fahr M900 na ??

Polecane posty

akmaly    709

Witam wszystkich.

Mam pytanie do użytkowników kombajnów zbożowych lub osób znających temat.

Mam obecnie kombajnik Fahr M900 z kabinką i sieczkarnią w dobrym stanie i ogólnie bez powodów do narzekania. Kosi on ok 15h u mnie i jakieś dodatkowe h na usługach.

Problemem jak dla mnie jest jego heder, tzn rozmiar ma 3m cięcie no dokładnie wew. wymiar 2.95 i nie za bardzo mi pasuje na moje pola. Brakuje tak 30 cm.

Jaki kombajn polecacie tak do 40 tys. zł który miałby mi zastąpić tego co mam.

Heder min. 3.30 a max 3.60 no taki jeszcze 3.90 ale to już maksimum totalne.

Zastanawiałem się nad takimi jak:

JD 955, 1055 (ale to kasa duża)

Class Merkator, Dominator

New Holland 15.., 80..

Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: wszystkie wymienione przez ciebie marki są godne uwagi. Każdy posiadacz będzie ci polecał markę którą sam użytkuje lub z którą się w jakiś sposób zetknął, ja polecałbym ci Claas-a Dominatora sprawdzony w praktyce kombajn produkowany od wielu lat jego niezawodna praca budzi uznanie u wielu rolników na całym świecie. Dlatego wiem co pisze bo sam też mam Dominatora 120 KM z kosą 3,90 i nie wydaje się wcale za szeroki. Zresztą decyzje podjąć musisz sam lub w gronie rodzinnym, gdyż jest to spory wydatek :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

mnie się wydaję że te 30 lub nawet 70 cm.cię nie zbawi-w takiej samej mocy to tylko wolniej pojedziesz-co innego jak kombajn dużo wydajniejszy z nie za wielkim chederem-nie wiem może masz pola długie a wąskie,albo na prasę ci nie pasuję-jak ci szerokość nie pasuję-nie dyskutuję-różne są sytuację.

w tym co masz to przerób masz zbliżony do bizona-a te co podajesz to też-myślę że szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dziękuję za wszelkie uwagi. Szerokość mi właśnie nie pasuje do pola, zostają mi przejazdy po 1 m koszenia a czasami taka grzywka ciągnie się przez 1 - 1,5 km i to mnie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

piszesz ze kombajn jest w dobrym stanie i nie masz powodów do narzekań.

 

po co więc zmieniać?

co będzie jeśli wydasz pieniądze na inny używany a się okaże, że ktoś wpuścił cię na minę? że kombajn będzie miał jakąś usterkę albo, że się okaże ze jest znacznie gorszy od obecnego?

 

ja bym zmianę przemyślał 10 razy,

może lepiej bardziej uważniej jeździć aby brać na pełną kosę i ten ogon zniknie? albo kilka przejazdów odpuścić po 1-2cm i będziesz miał pełny ostatni przejazd?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

piszesz ze kombajn jest w dobrym stanie i nie masz powodów do narzekań.

 

po co więc zmieniać?

co będzie jeśli wydasz pieniądze na inny używany a się okaże, że ktoś wpuścił cię na minę? że kombajn będzie miał jakąś usterkę albo, że się okaże ze jest znacznie gorszy od obecnego?

 

ja bym zmianę przemyślał 10 razy,

może lepiej bardziej uważniej jeździć aby brać na pełną kosę i ten ogon zniknie? albo kilka przejazdów odpuścić po 1-2cm i będziesz miał pełny ostatni przejazd?

 

nic nie da uważna jazda jak brakuje hedera:) Szkoda na jedno ze Fahr nie ma hedera 3,2 już by na styk wystarczył. Odnośnie tego ze można kupić coś gorszego to jasne ze tak. Ale i mój jest już leciwy i odpukać ale tez może coś poważnego wysiąść. Przy 30 letnich kombajnach wszystko się może zdarzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Poleciłbym ci cos z John Deera. Sa to naprawde dobre maszyny. Moze i kasa duza ale lepiej dołozyc i miec kombajn z przwdziwego zdarzenia. Tylko zorientuj sie jak w twojej okolicy z czesciami do JD. Poleciłbym ci 975 znajomek ma i chwali


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dzięki za informację. A jak mają się ceny części do JD w odniesieniu do innych marek takich jak Class czy NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

No NH i Claas w porównaniu do JD maja troszke tansze czesci. Najtansze czesci z tych trzech marek ma NH


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj