Monsterius27

KLIMATYZATOR DACHOWY DO CIĄGNIKÓW MTZ/BELARUS PRONAR

Polecane posty

ziomal89    0

Myśle że cena nawet atrakcyjna tylko ciekawe jak to się sprawdza w praktyce. z tego co wiem do zetora fkima to dopłata 5tyś a jak chcesz zamontować później to ok8-9tyś czyli w sumie za taką kase to gdybym miał potrzebe to sam bym się skusił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale do tej klimy potrzebna jest jakaś chłodnica która jest w cenie tego klimatyzatora??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

narazie mi wystarcza mi waitraczek na przyssawkę daje dobry wiaterek także nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Może i daje radę ale klima to jest klima sam jej nie mam ale jak trochę pojeździłem ciągnikiem z klimą to bez niej bym nie kupił w tej chwili ciągnika a są u mnie tacy co kupują nowy ciągnik bez tego udogodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze instrukcji obsługi stwierdzam, że wszystko mieści się w małej obudowie, a temperatura jest obniżana o około 8 stopni w stosunku do temperatury zewnętrznej. Nie trzeba wiercić dziury w dachu, zatem klima jest kompletna, chłodziwem jest woda a nie gaz. Ale za tą cenę chyba się skuszę. W sklepie maja o 100 złotych taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Bo w sklepie nie płacą prowizji a na allegro muszą zapłacić i dlatego jest o tą 100 drożej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a słyszał ktoś o czymś takim jak klima taka podłanczana pod elektryke taki jak by panel kosztuje to jakies 600 - 700zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moczar    0

Ludzie nie kupujcie tego badziewia. To nie żadna klimatyzacja tylko zwykły wiatrak z nawilżaczem i to jeszcze za jaką cene!!!!!

Mam coś takiego w kombajnie ogólnie trochę lepiej ale bez żartów to nie klimatyzacja.

 

A co do domowego klimatyzatora za kilkaset złotych to to by działało dobrze, ale potrzeba zasilania 220V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Interesuje mnie klimatyzotor dachowy który chłodzi wodą czy ktoś z Was miał/ma z tym do czynienia? Czy to jest warte zakupu? :P

 

Dodatkowo zapytam o nawiew w Belarusie 952 spalił się, czy ktoś wie gdzie mogę dostać? :)

z góry Dziękuję :rolleyes:

 

 

Temat połączony/SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Kasiu ja miałem w kombajnie taki już zamontowany kiedy w polsce za lodówkami w kolejkach się stało ,nie wiem jak w tych z nowszej generacji ale w moim nawet bez wody (bo był tak pomyślany w razie W ) jest przyjemny ,chłodny i najważniejsze czysty wiaterek <filtry> kiedy na zewnątrz jest 25 i więcej stopni a do tego parno i duszno, dużo takich klim ostatnio ogłasza się w gazetach typu ResfriAgro może tylko bezpiecznik umarł ? możliwe że też przekaźnik , jakaś kostka się rozłączyła albo sam włącznik :P

Edytowano przez Arturo

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Witam. Ma ktoś z was taki klimatyzator dachowy ResfriAgro ciekawy jestem czy warto kupić coś takiego, alb będzie to porażka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki klimatyzator działa na zasadzie pobierania ciepła z powietrza poprzez odparowanie wody. Dlatego bzdurą jest, że komuś działa bez wody. Potrafi obniżyć temperaturę powietrza o 10 stopni. Im wyższa jest temperatura powietrza i im mniejszą ma ono wilgotność, tym wyższa jest skuteczność chłodzenia. Natomiast przy wysokiej wilgotności powietrza (i nawet przy wysokiej temperaturze) skuteczność chłodzenia jest minimalna. Do kombajnu jak najbardziej się nadaje, bo pracuje się w gorące i suche dni, natomiast do ciągnika już nie za bardzo, bo nie w każdych warunkach będzie wykorzystany.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ale nie to nie jest klimatyzator.. przecież to zwykły nawilżacz powietrza na wodę... więc nie mylcie pojęć.. to tak samo jakby na byka mówić jałówka, niby kopyta i rogi i ogon jest ale wciąż to nie to samo ;) z chęcią bym się tym zainteresował gdyby to kosztowało 1500 zł, bo tyle to pewno jest warte w hurcie...

 

a pro po ceny ... poszperałem trochę w necie pomijając alledrogo i znalazłem prawie 1000zł tańszy ;)

http://www.enatruck.pl/produkt.php?id=902&gclid=CLqLxqjslb8CFQf4wgodz1UA1A

 

;)

Edytowano przez FINN

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie jest tylko nawilżacz. Schładza on powietrze o 10 do nawet 15 stopni, w zależności od warunków. Przypomnij sobie fizykę ze szkoły podstawowej, a wszystko zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie lepiej za te pieniądze założyć jakiejś używanej klimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie, że można tylko klimatyzator wodny można zrobić samemu za jakieś 200-300 zł, a za te pieniądze żadnej normalnej klimatyzacji nie uda się skompletować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak to mozna samemu?? Za nawet 300zl i by to dzialalo to bylby hit i kazdy by to mial.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj