karwijan

same czy mf 54 65

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karwijan    0

Witam mam zamiar kupić w najbliższym czasie nowy ciągnik . Dostałem ciekawą ofertę i się waham, zaoferowano mi same iron 160 za 205 tyś. z roku 2010 Natomiast drugi diler zaoferował mi mf 54 65 w tej samej cenie z bieżącego roku . Sporo czytałem na temat jednej i drugiej maszyny każda ma wady proszę o pomoc przy wyborze bo ja już sam nie wiem na co mam się zdecydować .Każda opinia mile widziana :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

Irona masz na tych samych podzespołach co DF tej mocy silnik skrzynia róznia sie tylko szczegółami ja bym chyba obstawił na Same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwijan    0

chciałem kupić tego same byłem już nawet umówiony z dilerem na podpisanie umowy ale okazało się że ten traktor jest droższy o 30 000 tysięcy strasznie się zdenerwowałem a diler na to że się pomylił przed wczoraj podpisałem umowę na MF za kilka lat okaże się czy to był dobry wybór :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Jesienią zeszłego roku też miałem podobny problem Same IRON cz MF5445 po jazdach próbnych wybrałem MF z uwagi na lepsze rozwiązanie skrzyni biegów i gabaryty ciągnika łatwiej będzie MF-owi pracować z pługiem obrotowym czy kosiarką wysięgnikową z którą ma głównie pracować czerwoną bestie wycenili mi na 210 000 zł brutto obecnie czekam na podpisanie umowy z agencją i dilerem

po około pół roku po dotarciu ciągnik zostanie rozblokowany i z 100KM będzie około 140KM a za 216 000 zł (6000) koszt rozblokowania nie kupi takiej klasy ciągnika w takiej cenie

Edytowano przez robson1934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwijan    0

zgadzam się z tobą co do ceny ale o ile się nie mylę to jest czwórka silnik w 54 45 ja osobiście bym miał stracha podkręcić moc ciągnika o 40% dlatego wybrałem 132 KM a później tak jak kolega chce go wzmocnić ale tylko o 12 kucyków wole nie ryzykować oczywiście nie krytykuje może akurat się to sprawdzi i nie będzie żadnych problemów ja osobiście sam nie mam żadnej większej wiedzy na ten temat więc trudno jest to oceniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciekawe jaki dealer zgodzi się na to jak to nazywasz rozblokowanie? I jak do tego będzie miała się gwarancja? Swoją drogą ciekawe, że za coś co w przypadku osobówki kosztuje maks 1000 zł w przypadku ciągnika płaci się 6 tys.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1934    1

Zobacz sobie w prospekcie pojemność skokową silników jeśli jest jak w przypadku MF 5445(100KM) i 5470(130KM) 4,4 to uzyskanie tak

różnych mocy spowodowane jest oprogramowaniem pompy wtryskowej i całe rozblokowanie polega na zmianie oprogramowana i ci co będą je zmieniać nie robią tego do maksymalnych osiągów zostawiają zakres bezpieczeństwa . Cena jest dość wysoka przez koszta jakie firma ponosi z dotarciem do traktora wykonaniem badań i opracowaniem odpowiedniego porogramowania. Co do gwarancji to tracimy tylko gwarancje na silnik od dilera ale ci co zmieniali program udzielają swojej na okres 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Silnik jest w obu przypadkach innej marki, w 5480 jest sisu ten sam co w Valtrze N, a w 5445 jest perkins. Nie porównałeś też innych rzeczy takich jak np. masa własna, bo 5445 jest za lekki jak na 140 KM, kolejną rzeczą jest skrzynia, bo chyba nie myślisz, że w 100 konnym ciągniku jest taka sama jak w 150 konnym, więc jak już coś padnie to raczej nie będzie to silnik, tylko skrzynia albo osie nie wytrzymają takich obciążeń.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się maksymalna fabryczna moc dla perkonsa to 135 km z bostem. Silnik ten nie posiada pompy wtryskowej, pozatym nie wiadomo czy silniki z mf a 5445 i 5460 nie różnią się jakimiś elementami typu turbo, wtryskiwacze. Nie wiem czy ten silnik wystepuje wogóle w jakims sprzęcie z mocą 140 km dla niego to już chyba moc maksymalna. Co do gwarancji no cóż naiwny jesteś. Jak ci korba bokiem wyjdzie to ci tuner powie, że nie zastosowałeś się do zasad eksploatacji silnika po tuningu a serwis się wypnie. Bezpieczny przyrost mocy tak aby można było pracować z moca maksymalną przez długi czas to myślę poziom mfa 5455 lub 5460. Zważywszy na niewielką róznicę w cenie i favryczną gwarancje nie wiem czy tunig sie opłaca.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj