Eryko

Claas Dominator 96 a Claas Dominator 98sl

Polecane posty

Eryko    35

Nie zawsze to tak równo i dobrze wychodzi tyle samo za godzine co za hektar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Rozumiem że pytanie do @kravtera. Ale dobrze zapytałeś,bo bez licznika ktoś Ci powie że ma 3ha,a tak naprawdę będzie miał 3,60ha.na oko nie jesteś w stanie określić na jaką powierzchnie wjeżdzasz.Każdy by musiał pokazywać wyciąg z dopłat na dowód. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

o przepraszam do @kraveta, zapomniałem zacytować;P dokładnie o to mi chodzi.. wiadomo jak to jest, każde pole kosi się inaczej.. jeden hektar szybciej drugi wolniej i moim zdaniem ciężko jest określić powierzchnie danego pola tym bardziej że jest mało pół o foremnych wymiarach... Ciekaw jestem jak to jest w praktyce, jak się dogadujesz ze zleceniodawco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja nie kosze claasem tylko ojciec a on ma w tym ponad 20 lat praktyki ^^ szczeze to na oko nawet wymiezy ile jest mniej wiecej ;) a po za tym do mnie przychodza co roku te same osoby ;) i sie pamieta nawet ile u kogo jest hehe ;) ale tez kazdy kazdego zna i nie oklamuja ;p widac tez po czasie pracy ;)

 

nie mam licznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Czy 3800mtg dla Dominatora z silnikiem Mercedesa to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

on nie ma tyle ;) a jak ma to moze drugi raz ;) nie patrz na mtg tylko na stan jak ladnie chodzi to coo cie obchodza mtg ;) bo wiesz chyba nie ma maszyny z zachodu ktora ma orginalnie mtg jeszcze taka duza i stara on przez cale swoje zycie nie zrobil 3800 ;p tylko moze drugi raz ;)

 

wiec tak jak mowie patrz na stan a nie mtg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

To co w takim razie 90% dominatorów z przebiegiem rzędu 2500-3000 mtg ma cofane liczniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

powiem tak ;p oni nie kupuja takich maszyn na 40 ha tak jak niektore osoby u nas ;) tylko jak maja duzy kombajn to maja duzo pola spokojnie ponad 300 i przez tyle lat chyba on zrobil wiecej niz jak niektore maja 2000 mtg ale jasne ze sie trafiaja takie ze maja tyle ile maja ;p ale raczej nie za wiele ;p tak jak ciagniki jeden ma 10 tysi mtg a drugi 2 tysie mtg i sprzedaje go bo jest wysluzony i ma cofniety licznik albo mu sie sypal ;]

 

ale spokojnie jak stan i silnik jest ladny to nie ma co na o patrzec to nie zalezy od mtg tylko od kierowcy ktory nim jezdzil jak bym dobry kombajnista to bedzie mial 20 tysi i bedzie dalej w ladnym stanie a jak jakas fleja to po 2 tysiach bedzie wygladal jakby byl ze szrotu ;) takie jest moje zdanie ;p

 

 

a i powiem ci ze kupowalismy duzo juz maszyn ;] i nigdy nie patrzylismy na mtg tylko na stan i jak narazie dobrze na tym wychodzimy ;) (odpukac) hehe

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tylko te 3000 mth podzielone przez 300ha daje jakies 200mth rocznie co daje przez 15-16 lat przebiegi okolo 3000mth wiec czy cofane liczniki to mozna polemizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tylko ze one nie maja 15 lat ;p ale to zalezy sa z cofanymi a sa nie cofanycmi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

W 96 były silniki Mercedesa z Turbo i bez Turbo o tej samej mocy? szukając takowe spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Bez turbo siedział tylko w 76 i 86 i miał 120km, a w 96 z turbo i miał co najmniej 150km zależy jaki układ jezdny, dla mnie 96 bez turbo by podpadła od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

co bez turbo 170? niemozliwe nawet dawka paliwa tyle nie nadrobi max 130 ;p z turbina ma miec chyba ponad 150 nie pamietam juz ;)

 

a co do claasa nie wydaje sie on wam krotki? moze tylko naklejka z 96 troche dziwne zdjecie i ciezko ocenic

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Możliwe,że gość sam nie wie co kiedyś kupił,albo szuka idioty żeby na nim wałek zrobić.

 

Na 76 czy 86 nie pasuje bo one mają dłuższą d*pę,a krótszy zbiornik. Wydaje mi się że ktoś wstawił silnik od 86 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

76 jest tak samo długi jak 96 bo mają te samą długość wytrząsaczy, 86 jest krótszy, ten silnik z tego 96 to nie wyglada nawet na OM 352 który jest w tych kombajnach, prędzej to jest OM 360, który był bez turbo właśnie i siedział w Domi 100 i 105...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dokładnie tak jak napisałeś,jest to OM 360 który wychodził w Dominatorze 100 i rzeczywiście miał 170KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Troche stary temat ale zapytam -jak to jest z tym turbo w modelu 96 bo jade takiego oglać może być w org, bez turbiny(mercedes)? Na co zwrócić uwage w tym modelu mam na myśli jakieś słabe punkty .Kombajn jest u dilera claasa rzekomo wzięty w rozliczeniu za nowego .Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedającym i dowiedziałem sie ze maszyna jest po serwisie tzn.ponoć wszystkie nowe pasy uszczelnione przecieki w siłownikach,nowa kosa nowe bagnety itp itd .Problem że trudno będzie określic faktyczny przebieg jak to powymieniali.Rok 1987 cena wyjsciowa 75 tys co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Popatrz na łożyska, czy juz wymieniane np: na przenosnikach ziarna ( zębatki tez obejrzyj) . Sprawdz ślimak w rurze wysypowej: zjechany to pewnie oryginał, stan perfekcyjny to  juz po wymianie. Z przodu kombajnu przenośnik pochyły, czy ma wytarcia. W hedrze pod bagnetami zobacz czy sa wytarcia od słomy ( takie pionowe kreski ) na blachach. Pompy hydrauliczne zobacz, powinny być zmienione, podobnie obritrol... Kolejna rzecz  to szczelnoś c kombajnu: zbiornik ziarna , przenośniki, kosz sitowy. Jak pognity za bardzo to daj sobie spokój. Na koniec stwierdze, ze nie ma co za bardzo wybrzydzać, 75 tyś zł za kombajn a ile kosztuje porównywalny nowy... Z 400 tyś netto? 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
warto też wejść dalej i sprawdzić stan podsiewacza czy nie ma już dziur A jak będziesz np w zbiorniku zwróć uwagę na zmijke która wrzuca ziarno A i bym jeszcze od dołu zdją osłony od przenośników bo też mogą być wyciągnięte łańcuchy i pokiereszowane obudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Pozaglądam wszędzie -mam dronningborga chyba z 9 lat to troche jestem w temacie ogarnięty. Oglądałem ostatnio jd 1075 ale mocno już wypracowany a handlarz pali głupa nawet z rokiem produkcji...masakra żeby coś znależć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj