Daniel89

melioracja rowów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel89    7

jak tam u was z melioracja rowów

jak często je kopiecie

czy są jakies spółki u was czy kazden kopie swój rów sam czy wszyscy razem

i jakie ceny są u was

My płaćiliśmy za metr 5 Zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragwaj    0

u mnie jest coś takiego co się nazywa spółka wodna. ale do d**y z taką spółką. rok temu tata pojechał na trochę bardziej oddaloną łąkę kosić i się okazało że akurat wyczyścili rów i na całej długości łąki na szerokość 5m był jeden wielki syf. i mimo wielu upomnień nikt tego nie posprzątał do dziś, więc po pierwszym pokosie będę sobie musiał to sam zrobić. z drugiej strony, mamy łąkę (inną) otoczoną rowem wypływającym z lasu, którym poniekąd przedzielona jest wieś. od zeszłego roku (sic!) rów na samym początku jest zasypany piachem, nic przez niego nie przepłynie, więc woda i wszelakie brudy ze wsi płyną mi środkiem łąki. rowy i meliorację najwidoczniej najlepiej robić sobie samemu. nie masz syfu i masz zrobione tak jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

z jednej strony masz rację że samemu zrobisz tak jak chcesz, ale z drugiej ty wyczyścisz, a sąsiad dalej nie i woda i tak u Ciebie a nie u niego stanie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragwaj    0

wtedy jest już sprawa dobrych relacji międzysąsiedzkich. mi tam spółka wodna szkodzi jedynie. a jakby coś to wpieprzę się sąsiadowi na łąkę czy pole, za pozwoleniem i też wyczyszczę. teraz akurat jestem w komfortowej sytuacji, bo ziemię potrzebuję i wszystko zbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

A ile płacisz składki na spółkę wodną? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragwaj    0

ponad 100zł, ale to jest za działki zabudowane inaczej, za niezabudowane inaczej i za pola też inaczej liczone. a areał jaki podlega u mnie opłatom to tylko to co mam własne, bez dzierżaw, czyli jakieś 8ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Tak pytam bo u mnie wielu krzykaczy papucia dre że spółka nie czyści rowów (bo za co jak nie ma składek?) a jak zapytasz o składki to się rumienią i zmieniają temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

witam chciałbym odświeżyć temat.

a wiec chciałbym sie dowiedzieć ile może kosztować usługa koszenia i pogłębiania rowów za metr czy za godzinę może ktoś oferuje takie usługi albo z nich korzystał namiary prosze na pocztę a chodzi mi o taki sprzęt na wysięgniku z wymienną głowicą do czyszczenia .

http://www.ozamet.pl/main.php?fid=336&pg=71&type=full&id_lang=0&liid=3952

Edytowano przez tobiasz51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

witam ja zajmuje się konserwacją rowów melioracyjnych na łąkach i nie tylko. Posiadam dwie maszyny do usuwania zamulenia , jedna co rozrzuca urobek po łące ,a druga to koparka mikrus. działam na terenie województwa pomorskiego powiat bytowski tel 604523461.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

od 1,5 zł do 6 zł netto za mb cena zależy od głębokości i zamulenia rowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wielkopolska kilanaście lat temu nasza spółka wodna wysłała kilku chłopa z łopatami siekierami i co dzień zrobili te kilkadziesiąt może kilkaset metrów rowu aż miło patrzeć było na rowy pięknie zrobione ,teraz znależć pracownika do łopaty nie ma szans więc rowy zarośnięte, maszynowo robią co kila dobrych lat tam drzewo tam inne przeszkody i maszyną wygląda kiepsko ,płacimy 20 zł od 1 ha rocznie dla jednych dużo dla innych mało i robią na ile ich stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my w zeszłym miesiącu zaczepiliśmy do Case cyklopa i od rana jechaliśmy całe rowy u nas przy polach, większość na jedną łyżkę było poprawianych a gdzie trzeba było głębiej to głębiej i szerzej. U nas płacimy na spółkę ale u to się ogranicza niestety tylko do koszenia kosami rowów i to byle jak na dodatek. Mam nadzieję że w tym roku nam nie zaleje pola:) zrobiliśmy tak chyba z 1km rowów:) i na dodatek odkopaliśmy z 4 drenarki które wychodziły do rowów a jak teściu pytał o położenie ich w gminie to ręce rozkładali i że nie ma a jednak są i woda leciała dosyć porządnie z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Ja specjalnie do rowów kupiłem ostrówka i teraz nie żałuję bo i rowy porządnie zrobione a i w gospodarstwie się przyda czasem koparka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

i sprawnie mu to szło ? ja z teściem tak jak pisałem wyżej to siedziałem w ciągniku teściu na cyklopie i jak on obracał aby wywalić na bok ten muł to ja podjeżdżałem o metr :) szło super sprawnie:) też byśmy mogli na zarobek jechać bo spalanie małe w ciągniku jak chodzi na niskich obrotach a wom na 1000 było ustawione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

my w zeszłym miesiącu zaczepiliśmy do Case cyklopa i od rana jechaliśmy całe rowy u nas przy polach, większość na jedną łyżkę było poprawianych a gdzie trzeba było głębiej to głębiej i szerzej. U nas płacimy na spółkę ale u to się ogranicza niestety tylko do koszenia kosami rowów i to byle jak na dodatek. Mam nadzieję że w tym roku nam nie zaleje pola:) zrobiliśmy tak chyba z 1km rowów:) i na dodatek odkopaliśmy z 4 drenarki które wychodziły do rowów a jak teściu pytał o położenie ich w gminie to ręce rozkładali i że nie ma a jednak są i woda leciała dosyć porządnie z nich.

człowieku cyklop do rowów to najgorsza sprawa . będą ci sie skarpy zarywały rowy muszą być wykopane w formie V a tym tego nie zrobisz

Edytowano przez tobiasz51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

człowieku cyklop do rowów to najgorsza sprawa . będą ci sie skarpy zarywały rowy muszą być wykopane w formie V a tym tego nie zrobisz

 

No cyklopem też może trochę wyskarpować boki,gorzej jak w rowie rosną uporczywe żielicha,ja osobiście przerobiłem cyklopowi łyżkę na podsiębierną i kopie jak ta lala nie tylko w rowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragwaj    0

Mam nadzieję że w tym roku nam nie zaleje pola:)

 

właściwie to bym się zdziwił jakby jakieś pola w tym roku zalało. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

A pro po macie na rowach porobione jakieś zastawki żeby zatrzymać np. w takim okresie jak teraz więcej wody ?? A co do cyklopa to lepsze to niż łopata,dawniej też wybierałem trochę nim rowów ale samemu to więcej biegania niż kopania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a właśnie polak potrafi i mamy łyżkę specjalnie do tego zrobioną w kształcie V i pięknie wychodzi tylko zawsze trzeba podjeżdżać tak aby równo szło. trochę pomyślunku i parę browarków i gotowe:) my mamy zastawki tylko w dwóch miejscach ale to po to aby wodę do stawów dopuszczać/ przepuszczać a mamy trzy stawy. Tylko trzeba robić to wtedy gdy nie ma szans aby ktoś w okolicy opryski robił bo by się mogło nieciekawie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

to ciekawe jak przerobiłeś łyżkę bo też wybieram cyklopem rowy ale raz mna parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj