Filipkowski15

Luz w tylnym kole w d 47

Polecane posty

Witam. Wczoraj zauwazyłem że mam luz w tylnym kole złapiąc za koło i szarpiąc czuć odchył o około 0.5cm cm w kazdą strone. Czego to jest przyczyna łożysko czy coś jeszcze innego ??? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Czego to jest przyczyna łożysko czy coś jeszcze innego ??? ...

Twojej nieuwagi. Wystarczy raz na 2-3 lata zajrzeć do łożysk, sprawdzić smar, dociągnąć śrubę i wieki będzie chodzić. Niestety zaniedbane jak złapie luz to łożysko rozwali do uszkodzenia czopu i wyrobienia piasty włącznie (a widziałem coś takiego).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie tam sa łożyska stożkowe w których luz kasuje się dokręceniem nakrętki tylko nie za mocno by koło swobodnie się poruszało/kręciło bez najmniejszego zacięcia

 

Taka budowa występuje w prawie wszystkich kołach nienapędowych (ciagniki z przodu też )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Niby tak, ale przy takim luzie to wątpię żeby coś z łożyska zostało (chodzi mi o to, że łożysko na pewno dostało po d*pie, i raczej już nie będzie się nadawało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie koniecznie 5 mm to nie dużo jeśli mierzone przy oponie bo gorzej jak przy piaście ale tragedii też nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam, mam problem z d-47. Z pustą trzydziestka ma co robić, w tamtym roku mi uszczelkę wywaliło pod głowicą jak próbowałem ją ciągnąć po ścierni ze zbożem. Myślałem, że łożyska do wymiany ale to nie one są problemem tylko szczęki, które trą o bębny albo bębny o szczęki. Tylko, że te szczęki jakby to powiedzieć są zamknięte czyli nie powinny trzeć. Co z tym fantem zrobić czy można zdjąć i wywalić całkiem te bębny bo i tak inst. pneumatyczna zepsuta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak juz to wyrzuc szczeki, ew. drazek z tym klockiem rozporowym

bebny mozna przetoczyc i nie bedzie tarlo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie ma takiej potrzeby bo tak jak mówię hamulce nie są mi potrzebne. Powiedz mi w takim razie jak te szczęki zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

normalnie - zdejmij koło z bębnem (zawleczkę wyjąć, odkręcić śrubę i zdjąć na piaście), rozepnij szczęki ze sprężyny, odkręć je z drugiej strony i wybij sworznie na których się trzymają, otwory po sworzniach zaklej np pianką aby syf nie pchał się do środka, załóż koło wraz z bębnem. Możesz też odchudzić oś pozbywając się bębnów, drążków rozpieraczy wraz z cylindrem pneumatycznym ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Wielkie dzięki najszybciej będzie jak bębny pościągam. Od razu się łożyska wyczyści i przesmaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bębny nie tak prędko wywalić najszybciej to szczęki a znasz dokładną przyczynę może po prostu rozpieracze zardzewiały i jest lekko zahamowane bo nie odbija (rozpieracze działają w dwie strony :blink: ) Tylko niewiem po co taka inwazja w rozrzutniku też mi koło raz zblokowało a tam tylko okładzina odpadła i hamowała :lol: ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Przecież żeby bęben zdjąć wystarczy zdjąć koło, odkręcić dwie śrubki i już bęben schodzi. Nic nie hamuje bo sprawdzałem. Ale jeszcze się przyjże dokładnie bo zdejmowałem tylko jedno koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

gwintu wystarczy bo felga opiera sie na piascie a nie na bebnie

moze wystarczy obczyscic bebny bo pewnie rdza zaszly


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj