Skocz do zawartości
Filipkowski15

Luz w tylnym kole w d 47

Polecane posty

Witam. Wczoraj zauwazyłem że mam luz w tylnym kole złapiąc za koło i szarpiąc czuć odchył o około 0.5cm cm w kazdą strone. Czego to jest przyczyna łożysko czy coś jeszcze innego ??? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    118
...Czego to jest przyczyna łożysko czy coś jeszcze innego ??? ...

Twojej nieuwagi. Wystarczy raz na 2-3 lata zajrzeć do łożysk, sprawdzić smar, dociągnąć śrubę i wieki będzie chodzić. Niestety zaniedbane jak złapie luz to łożysko rozwali do uszkodzenia czopu i wyrobienia piasty włącznie (a widziałem coś takiego).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

sebe1033    79

właśnie tam sa łożyska stożkowe w których luz kasuje się dokręceniem nakrętki tylko nie za mocno by koło swobodnie się poruszało/kręciło bez najmniejszego zacięcia

Taka budowa występuje w prawie wszystkich kołach nienapędowych (ciagniki z przodu też )

Senator    44

Niby tak, ale przy takim luzie to wątpię żeby coś z łożyska zostało (chodzi mi o to, że łożysko na pewno dostało po d*pie, i raczej już nie będzie się nadawało)

sebe1033    79

nie koniecznie 5 mm to nie dużo jeśli mierzone przy oponie bo gorzej jak przy piaście ale tragedii też nie bedzie

pasiu66    17

Witam, mam problem z d-47. Z pustą trzydziestka ma co robić, w tamtym roku mi uszczelkę wywaliło pod głowicą jak próbowałem ją ciągnąć po ścierni ze zbożem. Myślałem, że łożyska do wymiany ale to nie one są problemem tylko szczęki, które trą o bębny albo bębny o szczęki. Tylko, że te szczęki jakby to powiedzieć są zamknięte czyli nie powinny trzeć. Co z tym fantem zrobić czy można zdjąć i wywalić całkiem te bębny bo i tak inst. pneumatyczna zepsuta...

izydor6280    613

jak juz to wyrzuc szczeki, ew. drazek z tym klockiem rozporowym

bebny mozna przetoczyc i nie bedzie tarlo

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

pasiu66    17

Nie ma takiej potrzeby bo tak jak mówię hamulce nie są mi potrzebne. Powiedz mi w takim razie jak te szczęki zdjąć?

Nikita_Bennet    118

normalnie - zdejmij koło z bębnem (zawleczkę wyjąć, odkręcić śrubę i zdjąć na piaście), rozepnij szczęki ze sprężyny, odkręć je z drugiej strony i wybij sworznie na których się trzymają, otwory po sworzniach zaklej np pianką aby syf nie pchał się do środka, załóż koło wraz z bębnem. Możesz też odchudzić oś pozbywając się bębnów, drążków rozpieraczy wraz z cylindrem pneumatycznym ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

pasiu66    17

Wielkie dzięki najszybciej będzie jak bębny pościągam. Od razu się łożyska wyczyści i przesmaruje.

sebe1033    79

bębny nie tak prędko wywalić najszybciej to szczęki a znasz dokładną przyczynę może po prostu rozpieracze zardzewiały i jest lekko zahamowane bo nie odbija (rozpieracze działają w dwie strony :blink: ) Tylko niewiem po co taka inwazja w rozrzutniku też mi koło raz zblokowało a tam tylko okładzina odpadła i hamowała :lol: ;[

pasiu66    17

Przecież żeby bęben zdjąć wystarczy zdjąć koło, odkręcić dwie śrubki i już bęben schodzi. Nic nie hamuje bo sprawdzałem. Ale jeszcze się przyjże dokładnie bo zdejmowałem tylko jedno koło.

izydor6280    613

gwintu wystarczy bo felga opiera sie na piascie a nie na bebnie

moze wystarczy obczyscic bebny bo pewnie rdza zaszly

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez stiwi6
      Witam

Zakupiłem przyczepe marki Pronar postawiłem w garażu i spuściłem hamulec zasadniczy. Teraz gdy chciałem ruszyć przyczepa ma zaciągnięte hamulce. Podłączyłem ciągnik nabiłem powietrze do przyczepy i hamulce niechcą puścić. Może ktoś z użytkowników miał taki problem i może mi podpowiedzieć co zrobić

• Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez arkadian12
      Witam
      Panowie mam pytanie czy ktoś jest mi w stanie sprawdzić i podać wymiary płaskownika - szerokość i grubość, który podtrzymuje siłownik.
      W swojej przyczepie potrzebuje zamontować właśnie siłowniki od HL i tam jest w ten sposób montowany siłownik, że do ramy  przyspawany jest płaskownik z gniazdem dla siłownika
      Pozdrawiam
      Arek
    • Przez Maciekz1213
      Witam. Kupiłem ostatnio przyczepe Pronar. Ma ona zamontowane hamulce dwuobwodowe. Chciałbym przerobić je na jednoobwodowe ze względu na to, że wszystkie moje przyczepy mają taki układ hamulcowy. Jak wykonać taką przeróbkę? Z góry dziękuję

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.