Skocz do zawartości
wasyl75

Stukanie/zgrzytanie w tylnych kołach c330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C330
seweryn20    575

sprzęgło lub wykruszenie zęba. tak czy inaczej nie obejdzie się bez ściągania zwolnicy. zdejmij samą zwolnicę a zostaw pochwę bo w niej jest szela łożyska i szukaj stuków dalej. na układzie różnicowym i w skrzyni.

malorolny    0

Cewka albo resor .......... , pisał przecież co wymienił ! Czy czytać ze zrozumieniem to taka sztuka ?

seweryn20    575

wymieniał części w zwolnicy bo z góry nastawił się że to jej wina. stuki lubią się roznosić po innych elementach szczególnie w układzie napędowym i są trudne do zlokalizowania. ja umiem czytać i rozumiem co pisze. to ty masz chyba z tym problem.

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny    0

No tak........ Dekiel podnosnika na bok, mechanizm różnicowy na dłoni , ciągnik za tył w górę i ......... resztę sobie dopowiedzcie sami ..... stawiam na koło talerzowe i atak ..............

seweryn20    575

może być. nie da się wszystkiego sprawdzić jak się nie wie czego szukać. powinien obracać kołem i próbować dojść do tego po częstotliwości z jaką są stuki. koło kręci się swoim tempem, półoś i dyfer szybciej a skrzynia jeszcze inaczej. nie napisał czy ściągał pokdnośnik więc możliwe że to to. powinien sprawdzić jeszcze blokadę czy wyzębia prawidłowo.

marex    0

ja miałem podobny prolem w swoim C-355 z 1973r myśleliśmy, że to zwolennice po rozebraniu ciągnika okazało sie, że są praktycznie nie zniszczone jednak jak rozpoczelismy remont to postanowiliśmy wymieniliśmy łożyska profilaktycznie, żeby nie rozbierać ciągnika ponownie za rok. Przyczyną stuków był luz na zębatce na wałku atakującym. Radzę to sprawdzić ;)

mar11    0

problem rozwiazany przyczyna byla tarcza sprzeglowa kupiona zostala nowa i byla krzywa zostala wymieniona znowu na nowa i problem zniknal

Pawel328    124

u mnie też w C-330 coś zgrzytało w lewym kole ze tak koło w tym momencie hamowało myśleliśmy ze to hamulec przymarzł ale okazało się ze poluzowały się śruby dokręcające zwolnicę do pochwy <_< dokręciliśmy i jak ręką odjął :)

LamboR3    0

U mnie tak samo zgrzytało w prawym kole, i też była to wina poluzowanych śrub.

pawcio88    0

28 już w zeszłym tygodniu po rozkręceniu spowrotem złożone do kupy, mimo iż nie wyczówaliśmy wcześniej żadnego luzu to gdzieś coś musiało być bo jak na razie po złożeniu dwa dni woziliśmy nim gnojówkę i nic nie puka, zobaczymy jak długo...

piotrek8111    0

Mam problem z prawym kołem w moim ciapku, coś zaczęło zgrzytać i pukać w prawej zwolnicy, zaczyna się grzać zwolnica, najgorsze w tym jest, że ciągnik idzie w miare dobrze i za chwile potrafi sie zblokować koło że ciągnik staje w miejscu, hamulce są ok co to może być, z góry dziekuje za odpowiedzi.

Edytowano przez piotrek8111

zonk28    0

A ja uważam że szczeki żle założone i bardzo blisko są bębna i sie grzeje.

Marcinx    0

Łożysko się rozleciało i kawałki wchodzą w tryby zwolnicy i blokują koło. My to kiedyś mieliśmy w 330

Roki212    83

wymiana łożysk załatwi sprawe, jakby winne były hamulce to by było czuć spalenizne tak jak z nadpalonego sprzegła i z tego otworu pod zwolnicą wydobywał by sie dym, kiedyś to przerabiałem jak oberwała mi sie okładzina ;)

Co może powodować stukanie w tylnych kołach c 330. gdy ruszam to właśnie je słychać. Czy to sprawa łożysk, zwolnic, czy czegoś innego?

SebsoN    20

U mnie w ursusie c4011 to były poluzowane nakrętki :D i to trochę pukało

U mnie w ursusie c4011 to były poluzowane nakrętki :D i to trochę pukało

Ostatniop dokrecałem i chyba nie tego jest przyczyna.

SebsoN    20

30-chy tak maja ze jak się puści szybko sprzęgło to tryby stukają .chyba tak mi się wydaje

bartek45    17

No właśnie... Dobry temat kolega założył... Mnie też ciekawi co to może być, bo moja trzydziecha też trochę stuka :unsure: A może to coś ze zwolnicami z tyłu??

To moga być zwolnice bo jak były wymieniane u kumpla to jak wracałem to stukało ( jak by ktoś młotkiem waliło). Albo wujek mówił że to olej pod łożyska nie podchodzi. Ale to mało prawdopodobne.

wymieniałem okładziny

no nic bez rozbiórki się nie obejdzie. Będę musiał do tego popatrzeć, jak ustalę co to jest to dam znać.

Jelcyn    0

Mam podobny problem w c-360 jak ruszam i tak powoli puszczam sprzęgło to jest takie stukanie w zwolnicach jakby. Luzy na kołach były dokręcane co może być ??

bobytempelton    158

To podlewarujcie sobie trochę tylne koło, i sprawdźcie czy jest luz, w c330 i c360 w zwolnicach jest zwykła walcowa przekładnia o zębach prostych , musi się tłuc niestety

PK007    14

Dokładnie tak jak mówi bobytempelton najlepiej podnieść koło do góry i poruszać na boki czy nie ma dużego luzu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się