Skocz do zawartości
kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Ferdek07    62

na 10ha spokojnie wystarczy, w końcu nawet w używanych zachodnich za 3,8 tyś cieżko będzie znaleść coś konkretnego

A chciałem zapytać co sądzicie o kosiarkach pronaru weszła nowa 2,1m na lisztwie comera dyskówka za jedyne 10,8 tyś netto to tyle co i rotacyjna famarola tej samej szerokości :(

Ferdek07    62

Pytałem sie na targach kosiarka czeska ZTR-185 kosztuje ok 10 tysięcy. ;[

Fajna tylko ta cena, 2,15m kosztuje ponad 15 tyś, a z 2giej strony to co więcej wytrzyma taka 1,85m czeska czy 3 wiraxy 1,85m ;) he he

adikpl1    179

A 1,65 kosztuje 8 tyś na alledrogo http://allegro.pl/item972686315_nowa_kosiarka_czeska_1_65.html

Na swojej stronie chwalą się że produkują podzespoły dla CLAAS, JOHN DEERE, FENDT, KRONE, PÖTTINGER więc nie powinno być źle http://www.agrostroj.cz/index.php?view=517&stitle=cooperation

Jeśli te kosiarki są choć po części wytrzymałe tak jak te stare to czemu nie.

Wiadomość z agroFakt.pl

luki0489    8

Mam już samasza od 7 lat i tylko nożyki się wymnienia. Kosi 50ha i jestem zadowolony z niej. Siadają jak się nie uważa i kosi z "gazem w podłogę" i na siłe

Ferdek07    62

He ta zasada odnosi się do wszystkich kosiarek rotacyjnych i te najtańsze za 2,8 tyś mogą kosić długo i bezawaryjnie jak się pracuje rozsądnie, jak tak czytam i podpytałem użytkowników, to tak na prawde te nowe samaszki, czy nowe famarolki w niczym nie są lepsze ani wytrzymalsze od tanich wiraxów, talexów itp. ;) polska rotacyjna jaka by nie była do tych 500 ha max nachodzi ;[

luki0489    8

Mój sąsiad ma samasza 1,65 i się szczerze dziwie że to kosi jeszcze. Zwija wszystkie, druty, kołki od pastucha. patrząc na te ekstremalne użytkowanie to nie jeden by powiedział że samasz robi naprawde mocne kosiarki

Wacek21    35

Ja polecam kosiarke firmy Banrol. Była w miare tania, 1 sezon kosiła teraz bedzie drogi raz w uzyciu;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

kamil555    2

Ja w tamtym roku kupiłem za 4000 kosiarkę WIRAX 185cm i jak za te pieniądze to kosiarka naprawdę warta uwagi...

Filipo    4

Witam..

Chciałbym kupić kosiarke rotacujną, lecz niewiem jaką????

Kosiarka miałaby wpółpracować z ursusem c-360 lub c-330?

Myslałem nad szerokoscią 1,65 ale czy ciapek da rade????????

Tak wogóle opłaca mi sie kupic kosiarke? kosze około 3-4 ha to razy 3 pokosy wychodzi jakies 12 ha

Ferdek07    62

czy się opłaci? a teraz lisztwówką kosisz czy najmujesz? skoszenie 1ha to 120-140zł (przynajmniej ja tyle biorę he he ) w 2 lata kosiarka się zwraca, a możesz kosić c 360,

prorok    785

Ja koszę 3 ha 3 razy do roku i też kupiłem swoją kosiarkę.Wynajmowanie się ceni a poza tym nie bardzo ma kto jeździć na usługę...Jeśli masz swój ciągnik to moim zdaniem warto kupić kosiarkę. Ja myślałem że będę kosił tylko to co u siebie ,ale zaczęli przychodzić sąsiedzi i teraz mam stałych klientów :rolleyes: I tak z trzech ha trzy razy do roku, zrobiło się ok sześć dwa, nie raz trzy razy do roku ,a to już troszkę jest :). Moja kosiarka jeszcze sezon i się zwróci.

Jest jeszcze jedna ważna zaleta własnego sprzętu mianowicie jedziesz kiedy ci pasuje i od nikogo nie jesteś zależny...co jest szczególnie ważne jeśli trzymasz jakieś zwierzaki :)

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Filipo    4

tak trzymam mam bydło, ok 15 dojnych krów.....a kosze to co sie da to osą a wiekrzosc osą sie nie da to najmuje....

a teraz druga sprawa musze przekonac ojca, bo jeszcze sam dokładnie nie rządze i on ma troche do gadania a on mi wmawia że woli nając i ma spokój nie musi naprawiac ani nic....

milanreal1    290

Witam..

Chciałbym kupić kosiarke rotacujną, lecz niewiem jaką????

Kosiarka miałaby wpółpracować z ursusem c-360 lub c-330?

Myslałem nad szerokoscią 1,65 ale czy ciapek da rade????????

Tak wogóle opłaca mi sie kupic kosiarke? kosze około 3-4 ha to razy 3 pokosy wychodzi jakies 12 ha

Jasne ze warto kupić. U mnie kosi się z 10 ha rocznie i było warto. Najważniejsze że masz własny sprzęt kiedy chcesz to jedziesz i kosisz. 1,65m ciapek spokojnie da radę, a do C-360 i 1,85m niektórzy czepiają ale to katowanie ciągnika. Bierz 1,65 i koś C-360 na 4 biegu jak masz równe łąki. U siebie mam kosiarkę ze Zbuczyna i wg mnie godna uwagi.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Filipo    4

a powiedzcie jakie nozyki kupowac do rotacyjnej??????Chodzi o firme????????/

milanreal1    290

Poszukaj kolego jest temat o nożach do kosiarki.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Yoda    18

na tej listwie to na siane równe łąki z niezbyt dużą trawą

tak samo jak samasz kdl - w ciężkie warunki bębnowa albo coś w stylu heavy duty z samaszu

SZYMON178    0

Koledzy pomóżcie mi bo moja czeszka padła i mam zamiar kupić albo samasza 165 albo Unia famarol mewa 165 co lepsze piszcie wasz e opinie na temat tych firm

Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

DebyFarmer    5

My mamy kosiarkę z Samasza i sprawuję się bardzio dobrze, więc bierz z Samasza :)

ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

SZYMON178    0

Tak ale słyszałem że w samaszu ramy nie wytrzymują i pękają .

Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

liku025    1

Potrzebuje Kosiarki Rotacyjnej Najlepiej Nowej Tylko Jakiej Produkcji ??? Koźnia Czy Mesko A Moze Jakaś Inną ??? Proszę o poradę... PILNE!!!

liku025    1

Kosiarka ma chodzić na usługi wiec dosc dużo będzie kosić, taka do c360 jaka będzie najlepsza szerokość ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafal0
      Jaką polecacie kosiarke do ursusa c-330m
    • Przez Witus
      Witam kolegów(i koleżanki oczywiście też)
      szukałem tematu na temat kosiarek dyskowych ale dokładnie tego co szukam nie znalazłem więc nowy temat :rolleyes:
      Szukam kosiarki (NOWEJ) w szerokości od od 3m (traktor planowany Same dorado 67 km) narazie będzie chodził DF K610 i jeśli tak będzie lepiej to tak zostanie ;P
      szukam kosiarki w tej szerokości ale każdy dealer mówi że jego jest najlepsza dlatego proszę Was o opinie

Łąk może nie mam dużo(18ha) ale chodzi mi o szybkie ich skoszenie ponieważ robię to sam więc jest to dla mnie ważne (zdarzało się że zanim skosiłem ostatnią to pierwsza nadawała się na siano haha)

Proszę o opinie i jeśli to możliwe w miarę aktualne ceny

pozdrawiam witek.
    • Przez niutekTM140
      z góry przepraszam bo nie wiem gdzie mam napisać. problem mam tego typu
      zawoziłem pszenice na młyn a szefowa zapytała mnie o jakiś nr producenta roślinnego ( czy coś podobnego-sama dokładnie nie wiedziała o jaki papierek chodzi) bo ona miała jakąś kontrolę i czegoś jej brakuje. coś wspomniała że muszę iść do lekarza weterynarii po taki nr czy też owy papierek. jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o odpowiedz.
      z góry dzięki
    • Przez Runder
      Jakiego przedmiotu w szkole średniej najbardziej nie lubicie/nie lubiliście a jaki lubicie/lubiliście najbardziej ?
    • Przez mati00733
      Witam.
      Chciałem sie zorientować,czy ktos moze z uzytkownikow zakupił przedni tuz polskiego producenta?
      Nosze sie z zamiarem zamontwania przedniego tuza w case mx150,i stad dylemat w wyborze.
      Na Allegro czy tablicy,widnieja ogloszenia,ceny wachaja sie od 3000 do 6500zl.
      Na co zwrocic uwage?narazie znalazlem tuz firmy metal-plast,wyglada na solidny,silowniki dwustronnego dzialania...