kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

farmer_89    20

Witam. Mysle zakupić nowa kosiarke do ursusa 360 jaka mam wybrać które sa dobre? jakie macie doświadczenia chce kupic nowa do 5 ts zl doradzcie z jakiej firmy mam wybrac

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker
Dublowanie tematów. Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a kosiarka kuznia Z001 jak się sprawuje bo dzisiaj byłem u dilera i powiedzieli ze jest to najlepsza kosiarka z polskich tych tańszych , ma mniej awarii jak inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wszystko się zgadza tylko do Kuźni w razie w za częściami pojedziesz albo będziesz zamawiał ZO42 jest klepana od lat przez Słupsk a obecnie przez jakiegoś prywaciarza koło Słupska ale części są dostępne w każdej Agromie a ceny Kuźni i ZO42 są ta same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

dzisiaj ja kupiłem części mam na miejscu do niej, powiedzieli mi ze w tamtym roku sprzedali ich 30 sztuk i nie było zadnych reklamacji a w tym roku poszlo 14 sztuk mam tylko pytanie czy ktoś wie ile powinno być oleju w skrzyni w tej kosiarce bo patrzyłem to jest gdzies tak 1/3 skrzyni, tyle powinno być? i nie wiem jeszcze po co dali z przodu taki lancuch z hakiem przy układzie zawieszania maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak 1/3 oleju to dobrze a łańcuch dostałeś żeby zabezpieczyć przed upadkiem podczas transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroPawel    0

Witam,

Mam dylemat ponieważ nie jestem rolnikiem z krwi i kości. Chciałbym kupić kosiarkę rotacyjną ale nie wiem jaką z wielu dostępnych ofert wybrać.

Mam działkę niestety o powierzchni ok 1ha, która przysparza mi wiele problemów podczas koszenia. Mam kosiarkę trakrorek, która jednak przy wysokiej trawie nie daje rady i muszę kosić kosą. Posiadam ciągnik C-330 i do niego chcę zamontować sprzęt. Na działce jest kilka budynków i 2 drzewa, powierzchnia jest prosta, bo jak mówiłem jeżdżę tam nawet kosiarką do trawy.

Po przeczytaniu kilku kilku tematów wnioskuję że odpowiednia byłaby SA MASZ Z-064 1,35 m, lub nawet Z-064/3 (mini).

Cena jest jednak dwukrotnie większa od podobnych kosiarek marki TAD LEN, BAN ROL, TALEX, lub nawet SA MASZ Z-173 (178).

Czy jest jakaś różnica między tymi kosiarkami, bo to że w cenie to wiem?

Czy na taki kawałek warto inwestować 6900 zł na SA MASZ Z-064?

Mimo wszystko zawsze przedkładam jakość nad ilość i wolałbym mieć coś co posłuży mi kilka lat bezawaryjnie niż się wku... w pierwszym sezonie. Ponadto w przyszłości planuję sobie wygospodarować z innych działek ok 1 ha łąki dla upragnionego konika, jednakże nigdy to nie będzie powierzchnia do koszenia większa niż 2 ha.

Bardzo proszę o opinie w tej sprawie i z góry dziękuję.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Earthial    9

Chcąc mieć bezawaryjną kosiarkę na dużo lat kup starą czeską ŻTR 165 wymień w niej łożyska i uszczelniacze, pomaluj i będziesz miał kosiarkę której nie zajedziesz nawet na łące przerytej przez dziki. Posiada ona dobrej jakości przekładnie, którą nie sposób "ukręcić" a i reszta jest wykonana bardzo solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Zgadzam się z przedmówcą ztr 165 lux kosiarka tylko w wysokiej trawie ciapek może mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koledzy z całym szacunkiem ale c-330 nie da rady z czeską kosiarką więc nie polecam do tak małego ciągnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja c330 miałem do koszenia koło 20 ha i kosiłem czeska mesko z133 i ciapek w d*pę tak dostawał ze szok kosiarka miodzio ale mocy do niej trzeba ciężka masywna i konstrukcja z głowa przemyślana to myślę ze do ciapka to max 120cm po co go mordować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mesko z133 to klamot nie kosiarka.Za duże obroty na bębnie i bida ją było ruszyć moim t 25.Użytkowałem taką 11 lat i jak kupiłem C 360 kupiłem czeską 1,65 a tą sprzedałem i gość mówił że 60 ma w niej co robić w czeskiej t 25 nie miał problemu tylko ją bujnąć i hula.Teraz sprzedałem czeską a kupiłem z-042 i jeszcze jej do t 25 nie zapinałem ale w c 360 nie narzeka.A p za tym mesko to klepie amunicje a kosiarkami to się zajmują tak żeby było co robić i z częściami jest kłopot.Gość co kupił ją o de mnie poszukiwał piast dolnych i okazało się że nigdzie tego nie ma tylko w dostępne w mesko.Koszt obu piast to 700 zł a do z-042 140 zł i dostępne w każdym sklepie nawet listwę zapinania noży nie dokupisz tylko u nich bo urwał na kamieniu.Piasty dorobił mu gość nowe i zapłacił 300 zł.Ogólnie nie polecam tej kosiarki miałem ją i mój teść i mój kolega i dawno pozbyliśmy się tych klamotów ale wszystkie ciężko chodziły.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopie klamot to twoja t25 12 lat nią kosiłem ponad 20ha po pare pokosów na rok i dopiero po 8 latach wymieniłem talerze ślizgowe tyle razy sąsiedzi swoje kosiarki łamali rozrywali ukręcali ośki na bębnach wymienili łożyska a w tej nic takie skarpy kosiła wszystko równo i kosiła nie mało nie to co famarole samoaszowskie części może i drogie ale bardzo dobre nie ze kupisz ślizg podróbę walniesz w kamień i wyrwie ci sie dziura 10cm jak to bywało u znajomych trochę sie tych kosiarek na rozbierałem i w porównaniu do samaszu famarolu to mesko musieli konstytuować bardzo dobrzy konstruktorzy bo szybki demontaż proste wszystko i solidne nie mówię o wiraxe bo już druga oś na bębnie wymieniałem u sąsiada i spawałem mu ramę robiłem wstawki w korpusie co do t25 to nie ma co podczepiać takiej kosiarki bo zapotrzebowanie na to jest co najmniej 30 km teraz mam ciut większe sprzęty niż ciapki sześćdziesiątki ale swojej mesko nie sprzedaje bo żadna kosiarką i zadnym ciągnikiem po takich skarpach jakie mam nie pokoszę a tym zestawem owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mesko to jest kopia czeskiej kosiarki a co z-042 zapotrzebowanie mocy to jest 22 kw czyli 30 kucy a sam piszesz że mesko ma zapotrzebowanie też 30 koni i co mniejsza a tak samo ciężko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mesko jest to kosiarka na Holenderskiej licencji nie wiem skąd ci przyszło do głowy ze to kopia jeżeli ona po za mocowaniem na 3 punktowy układ zawieszenia i nożykami ma wszystko inne nie będę wnikał w szczegóły kto od kogo ściągną ale wiem ze jest bardzo solidna konstrukcyjnie dopracowana a ze ciężka jest i ma zapotrzebowanie takie a nie inne nic nie poradzę tylko ze kosi lepiej dokładniej niż z-042 i bardzo dobrze sie sprawdza na terenach górzystych nierównych gdyby produkowali mesko o szerokości roboczej przynajmniej 190 bym brał drugą taką pomimo ceny bo nie należny do tanich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

witam mam pytanko kupiłem ostatnio kosiarke kuznia Z 001 i chciałem ja przesmarować ale nie ma w niej kalamitek (smarowniczek) dziwne co? w starej czeskiej były, w instrukcj podali punkty które trzeba smarować tylko w jaki sposób jeśli nie ma jak wtlczyc smaru, ma ktoś może taka kosiarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroPawel    0

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w mojej sprawie.

Mam jeszcze tylko pytanko czy jest jakaś firma godna polecenia, czy nie ma różnicy którą z tych tanich kosiarek wybiorę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze jest różnica z togo co wiem to odpuść sobie wirax kosiarki te z logo koniczyny listka nie pamiętam nazwy one są w miarę dobre bynajmniej z zeszłych lat znajomy ma sporo kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mesko jest to kosiarka na Holenderskiej licencji nie wiem skąd ci przyszło do głowy ze to kopia jeżeli ona po za mocowaniem na 3 punktowy układ zawieszenia i nożykami ma wszystko inne nie będę wnikał w szczegóły kto od kogo ściągną ale wiem ze jest bardzo solidna konstrukcyjnie dopracowana a ze ciężka jest i ma zapotrzebowanie takie a nie inne nic nie poradzę tylko ze kosi lepiej dokładniej niż z-042 i bardzo dobrze sie sprawdza na terenach górzystych nierównych gdyby produkowali mesko o szerokości roboczej przynajmniej 190 bym brał drugą taką pomimo ceny bo nie należny do tanich

Rozbierałem mesko bo zmieniałem łożyska na piastach od bębnów i zgubiłem dolny talerz i zmieniałem łożyska w swojej czeskiej to tak samo obie zbudowane.Oj wychodził się mój władek w tej kosiarce i w d*pę dostawał olej do 100 stopni dochodził a w czeskiej jak mi sprzęgło w 60 padło to 85 stopni max osiągał.Ogółem rocznie kładłem i kładę koło 60 ha łąk tak że wiem na czym rzecz polega.Aż mnie dziwi że na wsi tylko 4 kosiarki a jeden to na usługi nie jeździ bo nie ma czasu.

AgroPawel ja kupiłem tą http://otomoto.pl/mmiur-miotk-tuchomie-kosiarka-rotacyjna-z-042-miotk-tuchomie-A67252.html w tym roku i koło 30 ha położyła i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na usługi nie jeżdżę bo szkoda mi sprzętu przede wszystkim czasu jak miałem 20 ha do koszenia to ciapkiem kosiłem Władkiem nie było by szans pokosić bo by leżał od razu teraz mi doszło koszenia kosze innymi sprzętami jedynie tam gdzie diabeł nie może tam ciapka z mesko pośle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co chcesz tam smarować? Byle olej był i w pole. Ewentualnie możesz przesmarować ramie do obrotu bo może ciężko kosiarka się rozkładać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj