kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Maniek101    144

Mariusz15 to możesz podać, widzę że jesteś z mielca a ja ze stron dębicy to pewnie gdzieś niedaleko ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

nazywają się AUTO-ROL-MAX miejscowość to Młodochów dokładnego adresu nie pamiętam a tu masz nr 17 5819071 692078722 mają czynne chyba od 8-17 powinni meć na stanie paru producentów to nie wielki składzik ale solidna firma coś z nimi po targujesz :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

za te pieniadze to cudow nie ma. nie wiem czy te 90 ha rocznie bez napraw zrobicz-czesci sa bardzo tandetne.chyba ze nie bedziesz szalal-na 2 biegu i laki masz ekstra rowne, zrob tak jak kup dyskowke z kondycjonerem nawet starsza i mniejsza, a nie pozalujesz.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A co myślicie o kosiarce Banrol? http://www.radmasz.p...irotacyjne.html http://allegro.pl/ko...1413095310.html dokładnie chodzi mi o kosiarkę 2,10m z rozbijaczem będzie współpracować z ciągnikiem Pronar 82SA i bedzię kosić 30 ha 3 razy w sezonie

 

Mam taka kosiarke, juz prawie 2 lata. Dobra maszyna nic sie nie psuje, wymieniamy tylko noze i dalej kosimy, najczesciej chodzi z C-330 rzadziej z C-360. Kosima nia koło 25ha rocznie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@jacus nie mam przekonania co do używanych maszyn a tym bardziej zachodnich. Z tego co wywnioskowałem to kosiarka nie jest zła chyba się na nią zdecyduje bo cena jest naprawdę kusząca. Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

moze i masz racje naprawa polskiej jest duzo przyjemniejsza niz zachodniej -ceny czesci niskie ,latwo dostepne[pewnie lozyska,zebatki i wiekszosc czesci w tej 2,1 sa z 1,65]zeby rozebrac to nie trzeba porzadnych kluczy[wystarcza chinskie] i sciagaczy[wystarczy mlotek] - to z wlasnego doswiadczenia-cena nie idzie w parze z jakoscia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca    0
Napisano (edytowany)

Ja bym proponował kosiarkę z firmy Talex lub Samasz. To jest naprawdę porządny sprzęt. Klienci bardzo chwalą te kosiarki.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046
Napisano (edytowany)

mam nowego talexa-kilka ha dopiero skosila i bym takiego entuzjazmu nie przedstawial- nakretki ktore sie same odkrecaja-chyba talerze nie wywazone,czopy mocowan same sie odkrecaja i kreca w kolko, mala predkosc obrotowa -na malych obrotach to zyletki bija pieknie o talerze.

 

z tego co zobaczylem na innej stronie to zdaje sie ze u was kupiona.

zadowolony klient powie 3 innym, niezadowolony 100-tak to jest B)

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co myślicie o kosiarce Banrol? http://www.radmasz.pl/oferta/kosiarkirotacyjne.html http://allegro.pl/kosiarka-rotacyjna-1-65m-z-roztrzasaczem-pokosow-i1413095310.html dokładnie chodzi mi o kosiarkę 2,10m z rozbijaczem będzie współpracować z ciągnikiem Pronar 82SA i bedzię kosić 30 ha 3 razy w sezonie

Nie sądzę by była opcja zakupu kosiarki 2,1m z tym strasznym przetrząsaczem, w ogóle krus nie ma do tego zastrzeżeń? aż ciarki przechodzą jak z daleka się na to patrzy, ale mniejsza o to.

Te kosiarki 2,1m to ciekawa opcja za przystępną kasę, tylko szkoda że jeszcze nikt na af tego nie przetestował, no i nic nie wiadomo co to za konstrukcja jakie rozwiązania?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem to chyba zakup 1,85m kosiarki, bo i nie wykosztujemy się mocno a te 1,85m w sumie sprawdzają się i pracują, tylko każdą kosiarkę z "bazaru" trzeba dobrze podokręcać to trochę posłuży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek007    0

Witam:)Palanuje zakupic jakąs Nowa Polską Kosiarke do C-360.I Tu pytanie czy poradzi ona sobie z kosiarka o szerokosci 1.85 czy lepiej zainwestowac w 1.65.Kosiarka bedzie kosiła rocznie ok 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam samasza eco 1,65. Wcześniej miałem mesko 1,35 i kupiłem tylko 1,65 bo bałem się że nie uciągnie 1,85 i to był bład, Na torfach jadę na 3, czasem jak równo to można spokojnie nawet 4. Kosiarka skosiła 2 sezony wiec około 150-180 ha i nie dzieje się z nią kompletnie nic. Gdybym miał brac nową kosiarkę to też samasza ale już 1,85. Rzemieślnicze to cięzko idą i hałas jakby odrzutowiec startował. Tak to u mnie wyglada, wielbiciele targowiskowych sprzetów pewnie zaraz skrytykuja moja opinie. Inni pewnie ta ten areał by mieli kosiarki dyskowe 2 razy szersze ale ja na razie koszę tym i się wyrabiam a przy takim uzytkowaniu kosiarka już na siebie 2 razy zarobiła zamiast stać i rdzewieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Do zetora 7211 lepsza będzie 1.85 czy 2.10 ?? Myślę bardziej o 1.85 firmy Wirax ... Co o niej powiecie dobry wybór by był??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)Palanuje zakupic jakąs Nowa Polską Kosiarke do C-360.I Tu pytanie czy poradzi ona sobie z kosiarka o szerokosci 1.85 czy lepiej zainwestowac w 1.65.Kosiarka bedzie kosiła rocznie ok 30 ha

do 60tki to 1,65 w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do zetora 7211 lepsza będzie 1.85 czy 2.10 ?? Myślę bardziej o 1.85 firmy Wirax ... Co o niej powiecie dobry wybór by był??

 

Do C-360 1,85 to za dużo, do zetora będzie w sam raz. Wg mnie 2,1m to trochę za dużo na 66KM. Lepiej ciut mniejsza kosiarka a szybciej jeździć. takie moje zdanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Zależy jaka. Jak pisałem wcześniej miałem mesko 135 i 360 gotowała wodę na 3 biegu tak ciężko szła. Teraz mam samasza 165 i koszę 3 albo na równym 4 i woda spokojnie na zielonym. Ja gdybym miał brać nową to znowu samasz ale troche większy czyli 185 najwyżej w dobrej trawie 2 a w średniej 3.Zetor może i da radę z 2,1 nie każda łąka jest taka że można szybko jeździć więc lepiej wolniej ale szerszą kosiarka. Paliwo kosztuje i jazda ciągnikiem "na pusto" to wyrzucanie pieniędzy.

Edytowano przez Yoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

witam....czy ktos z was posiada samasza szerokosć 2,65...czy wiecie moze jak sie sprawuje???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIRAX    0

Do C-360 1,85 to za dużo,

 

Prawda.

 

Nie polecam 1.85 do takich ciągników, będziesz miał problemy z transportem. W razie czego jakbyś kupił z siłownikiem to jeszcze jeszcze bo możesz ją bokiem dźwignąć do góry, ale wtedy będzie ci dużo odstawać podczas transportu.

Drugi problem to trochę wąski ciągnik wtedy i będziesz jeździł po pokosie.

 

Najlepiej proponuję 1.65. 20cm cie nie zbawi a i w cenie różnica.


SKLEP-WIRAX.PL
Części nawet w 48h od zamówienia
Zamówienia telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

Bielrol robi dobre kosiarki i najlepsze 1,65m.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niom fakt ale żeby ciągnika nie zamęczyć fakt faktem ze zapotrzebowanie 70KM ale wiadomo jak w ciężkich torfowych trawach będzie odczuwał wole nie eksperymentować i po przemyśleniach chyba zdecyduje się na 1,85 ale jakiej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj