kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andriu    0

hm do c 360 to tylko 165cm wieksza watpie ze da rade a nie masz wiekszego ciagnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

ja mialem do c 360 3p famarole okolo okolo 15 lat nic sie w niej nie zepsul byla nie do zajezdzenia az dostala gonga i po kosiarce wiec polecam famarol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nastawiasz się na zarobki z rotacyjną? To jeszcze w waszych stronach coś takiego istnieje że można zarobić z rotacyjną? Na zarobki to tylko dyskówka albo lisztwówka.

Na te 1,65m rotacyjną patrzeć się nie mogę, ani wydajności ani żywotności, mam 2 i obie na raz potrafią nawalić, niby wiele nie wymagam 50ha pierwszego pokosu poszło ale szkoda ropy na te sprzęty, mam nadzieje że ostatni rok koszę rotacyjną he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

W naszej okolicy tylko ja wykonuje takie usługi a łąki i ugory kosić trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Jeśli nie będziesz kosić tak dużo to też polecam tę z Famarolu. Ja mam Mewe 1,65 i śmiga. Kupować noże i kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U mnie każdy ma kosiarke to nic nie zarobi... a do tej pory nie miałeś kosiarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

wlasnie u mnie tez i dziwi mnie to ze mozna na takim koszeniu zarobic dziwne a mzoe pol wsi koniem orze he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

mamy mesko ale ona już poprostu sie rozleciała ;p bo wykosiła baaardzo dużo kupiona była nowa końmi nikt tutaj nie orze;p bo konia nikt już praktycznie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

z samaszu 1,85m powinno iść z c360. wcześniej u mnie pracował mf 255 z tą kosiarką i powiem że nawet nawet się spisywał.Ogólnie kosiarkę oceniam dobrze bo odpukać 8 sezon chodzi bez najmniejszej awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja bym postawił na Famarol, 16 lat i jeszcze nic a swoje kosila bo kiedys też usługowo sie jeździło i też idzie zarobić nie wiem czmeu sie dziwicie ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

jak masz duzo koszenia to nie kupuj tych po 3 tys bo to tandeta,albo famarol albo mesko,samasza nigdy nie widzialem[bo to daleko od nas],najlepiej kup jakas malo uzywana zeby nie bylo szkoda kosic nieuzytkow-ja kilka tygodni nic innego nie robie tylko kosze ugory na doplaty,niejeden tysiac wpadnie, u nas rolnictwo umarlo i gdyby nie doplaty to nikt nic by nie robil,

ferdek jak pokosisz dyskowka to moze zmienisz zdanie-ja mam obie i wole rotacyjna,ladniej kosi , przy niekrztaltnych i nierownych lakach to dyskowka wymieka.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Witam widzę że jest rozmowa jaką kosiarkę wybrać i postanowiłem się troszkę wtrącić otóż od paru tygodni rozglądam się za jakąś kosiarką do MTZ'ta 80 i kompletnie nie wiem jaka byłaby dobra. Kosze dużo nieużytków gdzie jest dużo dziur wzniesień i śmieci i potrzebuje silną maszynę a zarazem maksymalnie wydajną do 13tyś co polecicie ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak masz duzo koszenia to nie kupuj tych po 3 tys bo to tandeta,albo famarol albo mesko,samasza nigdy nie widzialem[bo to daleko od nas],najlepiej kup jakas malo uzywana zeby nie bylo szkoda kosic nieuzytkow-ja kilka tygodni nic innego nie robie tylko kosze ugory na doplaty,niejeden tysiac wpadnie, u nas rolnictwo umarlo i gdyby nie doplaty to nikt nic by nie robil,

ferdek jak pokosisz dyskowka to moze zmienisz zdanie-ja mam obie i wole rotacyjna,ladniej kosi , przy niekrztaltnych i nierownych lakach to dyskowka wymieka.

Wszystkie rotacyjne 1,65m to tandeta jak ktoś czepia taką kosiarkę do ciagnika 80-100km, a każdy kto ma taki ciągnik musi czepiać, bo nie da się wejść na niektóre łaki, tam gdzie ciągnik typu c 360 grzęźnie musi być ciągnik 4x4 większej mocy, no i nieważne czy samaszka czy targowa kosiarka czy famarol to koszenie taką kosiarką jak orka jedną skibą, zawracać się ciężko a znajomemu kilka dni temu zapaliła się kilkuletnia samaszka, przyjeżdza do domu od koszenia a żona krzyczy że kosiarka się pali ;) (efekt koszenia z ciągnikiem 110km)

w czym wymięka dyskówka na mniej równych łąkach no i jak szeroka dyskówka? 3m szeroka na pewno ale taka 2,2-2,4m też się nie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja akurat mam samasza 165 i kosze 360 z jednego powodu- jak mam mokro na łące to tylko ten traktor przejedzie - zdjąłem wszystkie obciążniki i nawet jak woda to jedzie po wierzchu. Po skoszeniu już obsycha to można większym zwijać. Poza tym jak sześćdziesiątka gdzieś się zakopie to obojętnie czym się da ją wyciągnąć a spróbuj wyciągnąć dużego ursusa z torfu jak wisi na skrzyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Najlepsze kosiarki sa produkowane w czechach wiec jaka czeska. Cena za 1,65 metrowa wynosi cos około 8,5 tys zł. Wykonanie jest 100 razy lepsze niz polskich producentów. Wiec polecam czeska.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a wiecie ile kosztuje czeska kosiarka dwu metrowa ja mam aktualnie ztr 165 ale chce kupić drugą no i większą żeby nie jeździć na pusto :) może macie cennik albo coś bo szukam ale nic nie moge znaleźć :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144
Napisano (edytowany)

Witam

 

Przymierzam się do kupna kosiarki do ursusa c-330 i nie wiem jaką kupić, mianowicie chodzi mi z jakiej firmy, nową czy używaną, nie mam dużo kasy na przeznaczenie max 4000 tys zł i co byście polecili w tej cenie ???

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Do c330 polecem kosiarke rotacyjna z-173 lub Famarol Z-105/1


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

bież nową o szer. koszenia 165cm bo używane to przeważnie z lat 80-90tych mają ludzie do sprzedania a na nową masz gwarancje i wieże że napewno dłużej wytrzyma niż używana SŁUPSKA choć jakość jest dziś gorsza niż kiedyś kiedyś:) parenaście kilometrów ode mnie jest składnica mają dobre ceny a maszyny nie najgorszej jakości i dają upusty :D jak chcesz dam ci namiary jakiś transport też chyba mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj