kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

kraker    2

Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211

Pozdrawiam Kraker


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

za 4 tyś to nie kupisz famarola ani samaszu pozostają tylko prywaciarze np. talex,wirax i takie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja zakupilem Talexu ...sasiedzi sobie ja chwala wiec mysle ze ja tez bede zadowolony :)dalem za nia 3.5tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

Ja mam Talex cztery lata i co roku koszę nią około 20 ha (u siebie trzy pokosy z 4 ha a reszta u sąsiadów) i jak na razie nie mam żadnych problemów - poza tym, że mi się osłona podarła i Władek dobrze sobie z nią radzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Do 4000 zł na pewno nie kupisz Samasza. Nie wiem jak Famarol, ale zbytnio się nie różnią konstrukcyjnie od pozostałych. Myślę, że do 5000 zł będzie. Byłem dziś na składnicy maszyn i jak bym wcześniej przeczytał to bym się zapytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

U mnie też znajomy ma samaszu tylko 185 cm i też jej nie chwali. Mówi ,że jest zrobiona ze słabych materiałow bo coś tam mu się w niej wygina nie wnikałem co dokładnie . Ja mnialem przez dwa ostatnie sezony nówke z Agromy Zbuczyn (taka prywatna firma ) i chodzila bardzo dobrze . Letka na ciągnik i zmieścilbyś się w tych 4 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Famarol faktycznie jest za drogi, ale co powiecie na kosiarki JanPolu, ma ktoś taką bo mają interesującą ofertę http://www.oratynski.pl/kosiarki.php ceny zaczynają się już od 3.200zł. Jak nie to zawsze zostanie Talex


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja mam kosiarkę z samaszu 2,10m koszę nią rocznie 92 ha, mam ją od 4 lat i nic przy niej nie robiłem, polecam kosiarki z samaszu sprzęt godny polecenia.

:rolleyes:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

Co powiecie o kosiarkach JanPolu bo ceny dość interesujące (zaczynają się od 3200zł). A słyszałem że jest jakaś dobra firma coś Kużnia Września czy coś takiego i ponoć dobrą jakość sprzętu


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

"za marne pieniadze to psy kielbaski jedza".odzaluj sobie czegos i kup sobie kosiarke z famarolu.ja mam kosiarke gdzies z 12 lat i jedyna awaria bylo 1 lozysko!kosi u mnie na sezon ok 40ha.wybor nalezy do Ciebie,zycze aby byl jaknajbardziej trafiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może tak starą,dobrą czeską ŻTR ?Było nie było 19 lat ,zmieniane były tylko te tulejki i raz lekki spaw po bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z jakimś pniakiem :rolleyes:-żadnego bicia bębnów i takich tam .Rocznie koszone ok 50-70 ha -czasami więcej (jak kuzynowi polska po raz któryś się rozpieprzyła :blink: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no u mnie kiedyś tam :rolleyes: przez 20 lat ZTR przeżyła dwie polskie...i w sumie to najbardziej zniszczona byla osłona.teraz mam ZTR z 99 r ale juz nie wiele sie nią kosi...dyskową zawsze szybciej :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aż poszedłem i sprawdziłem -bo coś mi nie pasowało -kosiarka ma 24 a nie 19 lat jak pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam od 94 roku polską i mojego dziadka brat jak zobaczył jak ja kosiłem łąke 360 na 4 biegu i gaz do oporu powiedział że ta kosiarka musi być mocna bo gdybym jego wzioł to części latałyby w powietrzu :rolleyes: ale ZTR jest mocniejsza zwłaszcza ułożyskowania talerzy

 

Ja kupie teraz chyba sobie na targu bo znajomy sporo kosi i ma 2 polskie i 2 z targu i mówi ze to 1 ch... polskie są delikatnie mówiąć zdezelowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam czeska z 20 lat i polska z10 ale pracowala tylko z piec lat i stoi w garazu a czeska wszystko kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

potrzebuje nową (w miarę tanią)a stara czeska odpada, pozostaje szukać po prywaciarzach


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
A może tak starą,dobrą czeską ŻTR ?Było nie było 19 lat ,zmieniane były tylko te tulejki i raz lekki spaw po bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z jakimś pniakiem :rolleyes:-żadnego bicia bębnów i takich tam .Rocznie koszone ok 50-70 ha -czasami więcej (jak kuzynowi polska po raz któryś się rozpieprzyła :blink: )

 

 

a to jest 4 bebnowa 1,6m szerokosci roboczej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja taką 4 bebnowa zezłomowałem 2 lata temu najpierw sam, pózniej specjalista próbował ja naprawic i jakas wada fabryczna była-jednym słowem kijowa, ale może dwubębnówki sa lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

Polecam kosiarki samaszu mamy dyskową 2,5m już 2 rok i sprawuje się bardzo dobrze skosiła do tej pory 70 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Co do kosiarek Agromechu Zbuczyn to widziałem ją u wujka Wygląda na solidną. Ma ją dopiero od roku, także dziwne by było gdyby się zepsuła, ale jeszcze raz powiem, ze nie wygląda na awaryjną ( chociaż to się jeszcze okaże ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

jaka kosiarka rotacyjna nowa do 15 tyś.bębnowa żeby ją uciąg ciągnik o mocy 100 koni najlepiej z niezależnymi bębnami


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj