kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

arty    1

Też się zastanawiałem rok temu co kupić. Wziąłem Kuźnia Kowalski, mimo różnych opini. Jak narazie jestem zadowolony. Jedyny mankament to kiepsko dopasowane mocowania noża. Mogli się lepiej postarać. Lekko się kosi. Na razie nic nie ucieknie i jest cicha.
Też się zastanawiałem rok temu co kupić. Wziąłem Kuźnia Kowalski, mimo różnych opon i. Jak narazie jestem zadowolony. Jedyny mankament to kiepsko dopasowane mocowania noża. Mogli się lepiej postarać. Lekko się kosi. Na razie nic nie ucieknie i jest cicha.

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Sorry za kopie pisze z telefonu...

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

Jeśli hodzi o talexa 1,65 m , mam taka na 60 ha łąk torfowych jedno kosnych, może drugi sezon wytrzyma na tym koniec a z tego co sie zapowiada taniej bedzie ja zezlomowac niz naprawiac, niestety slabo wypada w porownaniu do starej czeskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

 

Witam! Mam zamiar kupić kosiarkę bębnową 1.65m, będzie pracowała ona z Zetorem 7011, sporadycznie 30-stką. Do koszenia mam +/-8 ha. W grę wchodzi tylko nowa. Jest pełno firm typu Banrol, Tad-Len, tylko czy to nie jest tandeta. Kasa w granicach 3tyś. Teren nierówny, województwo lubelskie k. Janowa Podlaskiego. Jak ktoś miał do czynienie z tymi kosiarkami prosiłbym o opinie.

 

 

 

 

Na taka ilość każda powinna pochodzić te wszystkie kosiarki to już nie to co kiedyś ja do tej pory jeszcze mam starą famarolkę i chodzi, a swojego czasu miała co kosić. Jeśli ma być nowa to to czy to będzie jar-met, talex itp wykonanie będzie podobne.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

co powiecie o kosiarce akpil 185cm cena 5100netto jakiej szerokości zostwia pokos co polecacie w tej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1988    0

Witajcie, przymierzamy się u siebie do kupna kosiarki dyskowej. Na allegro jest cała masa i ceny zaczynaja się od 16 do 22. Chcę coś pomiędzy i żeby wytrzymało lata. Widziałem Kuźnie, Talex i Samasz, co sądzicie o nich. Chce szerokość max 2,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

Ten temat jest o kosiarkach rotacyjnych a nie dyskowych! Czy warto kupić kosiarkę do c360 1,65 z hydraulicznym składaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson11    4

Witam chciałbym kupić kosiarkę bębnową do Ursusa 385 wybór padł na kosiarki Kuźni i tutaj moje pytanie czy Ursus poradzi sobie z 2,1m ? Według danych zamieszczonych na stronie producenta ilość KM jest wystarczajaca za to moment już nie. 

Może ktoś ma taki zestaw i mogłby podzielić się wrażeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-23    122
Rayman

ja mam do c330  taką i według mnie warto ;)

 

 

Robson11

u nas facet proximą może 70-80km ciąga samasza 2.10 i całkiem mu to idzie nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZieleńMati    0

Witam. Z racji zbliżającego się sezonu chciałem odnowić temat kosiarek rotacyjnych. Szukam 165cm i czytam opinie o różnych firmach itd.

Nasuwa mi się myśl czy z tymi kosiarkami to nie jest tak że jest duże narzekanie na teraźniejszy sprzęt i mowa o tym jakie to dawno nie były dobre kosiarki (były i już nie ma, one też się już rozlatują i części są w nich nowe, więc jakość ta sama), ale czy każdy uwzględnia fakt że u każdego na gospodarstwie kiedyś dużo mniej tego sieczenia było jak teraz, myślę że w większości gospodarstw tak jest.

Zastanawiam się nad kupnem kosiarki Banrol 165cm, ktoś coś może powiedzieć? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj