kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Jedyną różnicą między Akpilem a Rawą Mazowiecka jest cena i gwarancja na Akpila dwa lata. Serwis gwarancyjny na Akpila na naszym terenie sprawuje Rawa Mazowiecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zamierzam kupić kosiarkę w granicach 3000 zł - szer kosz 1,35 do władka na 3 ha łąki, na tym forum poczytałem trochę i widzę że dużo pozytywnych opinii jest na temat kosiarek ze Zbuczyna, tylko że w Zbuczynie jest dwóch producentów Agromech ul. Klonowa 3 i Biardzki ul. Północna 34 - jeżeli ktoś jest w temacie i posiada taką kosiarkę napiszcie od kogo lepiej kupić, wiem że cena będzie podobna ale który robi lepsze, trwalsze?

 

 

 

 

ps. proszę nie piszcie głupich postów w stylu kup samasz za 6 tys., albo 1,65 będzie lepsza itp... bo tego nie potrzebuję.

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja mam agromech 20 lat i nic nie robione, a kosi i wertepy po dzikach i nic jej nie jest. Ale 1.35 to będziesz kołem wgniatał skoszony pokos w ziemię, (inaczej jechał po pokosie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Popieram kiedyś tym ( bardzo dawno temu :) ) to właśnie do 1.35 to władka trzeba było max zwęzić i wtedy było na styk.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Rozbieżność jaką podajesz jest bardzo duża bo albo rotacyjna albo dyskowa w dodatku na 5ha to cena od 3tys- nawet 30tys za dyskową. 60 Najlepiej radzi sobie z rotacyjna 1.65m chociaż i 1,85m też idzie a co do dyskowej to zarówno 2,40m jak i 2.60m pójdzie

Wielkie dzięki za info. Teraz mając dane trzeba się rozejrzeć za maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam

zamierzam kupić kosiarkę w granicach 3000 zł - szer kosz 1,35 do władka na 3 ha łąki, na tym forum poczytałem trochę i widzę że dużo pozytywnych opinii jest na temat kosiarek ze Zbuczyna, tylko że w Zbuczynie jest dwóch producentów Agromech ul. Klonowa 3 i Biardzki ul. Północna 34 - jeżeli ktoś jest w temacie i posiada taką kosiarkę napiszcie od kogo lepiej kupić, wiem że cena będzie podobna ale który robi lepsze, trwalsze?

ps. proszę nie piszcie głupich postów w stylu kup samasz za 6 tys., albo 1,65 będzie lepsza itp... bo tego nie potrzebuję.

pozdrawiam

Bierz 1,65m. Na 1,35 jest za wąsko, oraz trzeba kosić na wyższych obrotach. Ciągnik w 1,65m mniej dostaje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,tak jak podaje kolega wyżej 1,35 jest za wąsko i przy drugim już przejeżdzie będziesz kołami jechał po pokosie i ugniatał pokos a jak na mokrym trafi to wgniecierz go w błoto ,mam ruska małego i kosiarkę 1,65 i dobrze zdaje egzamin i daje sobie dobrze traktor radę, a powiem że ok 30-ci lat z takim zestawem robię ,a kosiarkę mam słupską, bardzo trwała maszyna :) Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam.CzY ktoś z kolegów użytkuje kosiarkę produkowaną w Modrzejewie koło słupska,jak z trwałośćą tej maszyny.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszek    2

Witam , w planach mam zakupić kosiarke rotacyjną na 2 hektary niestety nie mam pojęcia co wybrać

 

na oku mam taką o rotacyjną - http://olx.pl/oferta...html#aaa798b9d4

 

 

Może coś panowie doradzicie tańszego lub po tej samej cenie ?

 

// zależy mi na dobrym sprzęcie który się nie rozleci po 1 sezonie ;]

 

pozdrawiam

Edytowano przez buszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam  , używa  ktoś  takiej  kosiarki?  jak  to  sie sprawuje? 

151497971_4_644x461_kosiarka-rotacyjna-1
Oferta od:Firmy
Rodzaj:Kosiarki
Rok produkcji:2014
 

Witam, posiadamy w sprzedaży Polskie kosiarki rotacyjne znanej firmy BANROL. Kosiarki są nieco droższe od konkurencji, lecz są nieporównywalnie solidniej wykonane od kosiarek rzemieślniczych , Kosiarki na Polskich wzmocnionych Paskach SANOK.

Zapraszamy do oglądania maszyn na placu w Krasniku

Wszystkie kosiarki dostepne 

Ceny: 
1,65m osłona z plandeki - 3450zł
1,65m osłona z blachy - 3590zł
1,65m osłona z blachy z roztrzasaczem - 4400zł
1,85m osłona zz blachy 4940zł

opcje:
przystawka roztrząsacz - 810zł
hydrauliczne składanie - 590zł

Gwarancja 12 m-cy

Podane ceny brutto, wystawiamy fv

Atrakcyjna sprzedaż ratlana

Maszyny posiadamy od ręki na placu

Możliwy transport 80gr z km.

w razie pytań proszę o telefon

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Mam taką bodajże od 3 lat. Rocznie kosi około 7ha czyli nie wiele. Jak narazie nie miałem z nią najmniejszych problemów. Może wypowie się jeszcze ktoś kto kosi taką większy areał. Aha farba odpękuje na górnej osłonie, ale to szczegół, który nie ma dla mnie większego znaczenia.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jakiej  szerokości  masz?  z roztrząsaczem? 

Trzymaki  są  typowe? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Witam. Czy ktoś z Was posiada kosiarkę rotacyjną firmy Tad-Len?  

Zamówiłem taką, o szerokości 1,65 m. 

Chcałbym jednak poznać opinie użytkowników, na coś szczególnego zwracać uwagę przy odbiorze/obsłudze?

Mój diller dał mi cenę 3500zł, maszyna rok 2015, oczywiście z metalową osłoną ,na kołach łukowych.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

BIELROL czy KUŹNIA KOWALSKI ?

 

Która polecacie - zakładam że nowa od producenta 1,65m

Bielrol tańszy - i nie wiem jakie koła ma czy łukowe czy proste , Kuźnia koła łukowe ale trochę droższa.. czy to prawda - wydaje mi się ze gdzieś wyczytałem że bielrol ma coś wspólnego z Famarolem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja też mam zamówioną kosiarkę tad-len , niestety zbyt wiele informacji nie mogłem o niej znaleźć więc sam się dowiem jak przetestuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

 

Do koszenia 7ha x 3 pokosy +/- 4ha (dzierżawa sezonowa)

    Plan i tak wpisane w biznesplanie: Samasz 2,1 metra z hydrauliką

    Pytanie nie za duża? Nie lepiej 1,85m z hydrauliką? Może inna firma i za Samasza nie warto przepłacać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A dyskowa dużo drożej Ci wychodzi? Nie myślałeś o niej?

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na moje łąki dyskowa odpada  :P Jedną już wykończyłem  :P Dlatego tylko bębnowa ... Tylko pytanie czy 2,1m czy 1,85m i czy na pewno Samasz? Czy warto dopłacać 3 tysie do 2,1m?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja kuż mam tad-len , zapłaciłem 2920zł z dostawą .

  Koła łukowe , osłona blacha , 1,65m szerokości . Wykonanie mi się podoba , spawy ładnie położone i nie żałowane z ich ilością , lakier trochę gorzej bo są miejsca gdzie blacha prześwituje ;)

  Dobrze ,że przed pracą sprawdziłem poziom oleju - nie było go wogóle w skrzyni , ale po kontakcie z producentem mają przysłać 5l. oleju i paczkę noży w ramach "zadość uczynienia " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano255    0

Chce kupić kosiarkę bębnową 1,65m do mf255, zastanawiam się nad talexem albo kosiarką kowalski. Do koszenia 20 ha łąk 2 razy rocznie z czego duża część łąk jest często poryta przez dziki. Doradźcie, może macie jakieś inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Panowie doradźcie co będzie lepsze: kosiarka bębnowa BANROL 1,65 ze zwykłymi trybami za 2800zł, czy kosiarka TAD-LEN 1,65 z trybami stożkowo łukowymi za 3000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Ktora najlepsza 1.85m z hydraulika: TALEX, WIRAX czy KUZNIA? Ceny podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj