kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jajonasz    1367

@ AgroPawel

Za 3000 będziesz miał Z 173 od biardzkiego przywiezioną na podwórko. Nie ma sensu przepłacać. Sam kupiłem na wiosnę i jest OK tylko malowanie troche słabe, ale to już chyba znak rozpoznawczy polskich maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Jak coś kupować to dobry sprzęt - ja polecam kosiarki Famarol Słupsk - sprzęt profesjonalny, ile już razy przywaliłem swoją w jakieś pnie po wykarczowanych drzewach i chodzi, raz wyrwało mi zabezpieczenie zespawałem i dalej chodzi, to nie jest plastikowy sprzęt. Jak bym miał nową kupować to tylko taką, co z tego że są tańsze inne jak szmelc.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Sąsiad ma Famarolke i jest taka wspaniała, ze już leży w krzakach w częściach bo się rozpadła... Moja stara kosiarka niewiadomej produkcji więcej wytrzymała, niż jego Famarolka, a była o połowę tańsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja tam zamiast bawic sie w polskie wynalazki spod rzemiosła kupił używana Felle i powiem tylko tyle..... godnie zastąpiła 25letnią ledwo dotarta czeską. Gdzieś tu czytałem że nawet Samasz za prawie 7tys potrafi sie rozlecieć to co dopiero te rzemiosła za 3-4tys.... Nowa Famarolka zdaje sie 10 tys, Czeska 10.5 tys i to dopiero jest porządna kosiara na długie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Witam. Mam pytanie, czy jak bym chciał kupić kosiarkę na dofinansowanie z unii to przyznają mi ją bez żadnego problemu czy trzeba mieć określoną ilość hektarów, żeby przyznali? Jeśli tak to ile trzeba mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Na razie nic nie wiadomo jakie będą wymogi przy nowych programach.

 

Orientuje się ktoś może ile kosztuje bębnowa kosiarka fella 2,25m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaką polecacie kosiarkę do ciągnika 85KM i na areał 20 ha bębnową i czy 2,1m czy 2,65 i mysłałem nad samaszem i zastanawiam się czy z kondycjonerem czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy ursusem 82km ciąga samaszu 2,10 i mówi ze czasem braknie mu sił do tego te chcadziajstwo z tyłu chcesz to też jakieś zapotrzebowanie mocy ma ale dobra sprawa bo rozrzuci pokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowie temat bo stoje przed wielkim dylematem zakupu nowej kosiarki bębnowej składanej hydraulicznie o szerokości 1,85m... Do koszenia ok. 30/40ha rocznie... Co polecacie? Bo w tym momencie kosiarek mamy nawet na samym allegro multum gdzie się nie zadzwoni to każdy tylko poleca... Jeżdżę po ludziach i słyszę też różne opinie... Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

O samaszu slyszalem dobre opinie ale ich cena powala niestety... Zapomniałem dopisać że cena to ok. 7 tys zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To może Akpil, w tych pieniądzach powinien być. Ja mam i jeszcze się nie rozleciała, chociaż nie powiem, kosi tylko 1/3 Twojego ;) Też mam 1,85m z siłownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

A w jaki sposób tak mocno niszczyć mają darń? Nikt chyba nie karze skręcać tak mocno kosiarki na śrubie żeby osterkami robić podorywkę ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wojciech to czym kosić?? :P Kosą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Każdy kosi czym ma cofnijmy się 15 lat wstecz i jak przerzucał się ktoś z listwowej OSY na rotacyjna to było coś pod każdym względem. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Gdzie ty 15 lat temu widziałeś jeszcze OSę? ja mam już prawie 30 na karku i nigdy w życiu jej w pracy nie widziałęm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ja w co drugim gospodarstwie na okolicy w co drugim nie było w ogóle albo były konne. Teraz ziemię posprzedawano i stworzyły się większe gospodarstwa. Te 15 lat temu to u nas na 100 budynków na wsi było 16 ciągników 30 i 60.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tak właśnie kiedyś było ja prowadzę gospodarstwo 35 lat i pamiętam jak to rotacyjne wchodziły, a ludzie właśnie kosili konnymi ,a mało kto jeszcze miał nawet Osę i jeszcze dużo się spotyka kosiarek listwowych, głównie małe gospodarstwa, gdzie ludzie tym koszą ze względu na ceny kosiarek rotacyjnych i dyskowych, i nie są tak gospodarstwa zmechanizowane jak to się niektórym wydaje i chyba mało jeszcze w życiu widzieli :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1367

To może Akpil, w tych pieniądzach powinien być. Ja mam i jeszcze się nie rozleciała, chociaż nie powiem, kosi tylko 1/3 Twojego ;) Też mam 1,85m z siłownikiem.

 

Niedawno ktoś pisał że dla Akpila kosiarki robi Rawa Mazowiecka, a Akpil tylko przykleja naklejki. Więc można mieć to samo za połowę ceny :)

 

Gdzie ty 15 lat temu widziałeś jeszcze OSę? ja mam już prawie 30 na karku i nigdy w życiu jej w pracy nie widziałęm.

Sąsiad do tej pory kosi Osą miedzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jak masz dużó łąk to tylko coś dobrego. WIem u siebie że samasz a rzemeślnicze to niebo a ziemia no chyba żę do skoszenia 5-10ha to rzeczywiście szkoda kasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Panowie szukam nowej kosiarki rotacyjnej bądź dyskowej do C 360 na 5 ha. Z jaką szerokością da sobie radę c360? Cena nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozbieżność jaką podajesz jest bardzo duża bo albo rotacyjna albo dyskowa w dodatku na 5ha to cena od 3tys- nawet 30tys za dyskową. 60 Najlepiej radzi sobie z rotacyjna 1.65m chociaż i 1,85m też idzie a co do dyskowej to zarówno 2,40m jak i 2.60m pójdzie


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj