kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Ferdek07    75
Jaka waszym zdaniem kosiarka jest najlepsza?

 

Dobre pytanie do ciągnika 72km lepsza rotacyjna 2,1m czy dyskowa 2,4 - 2,6m, podobno dyskowa jest dwa razy trwalsza ale i dwa razy droższa, zaletą dyskowej to to że nie zostawia jednego grubego pokosu, no więc czy faktycznie ta dyskówka jest taka trwała,że warto płącić prawie 2 razy wiecej jak za rotacyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2,4-2,6 dyskowa do 72 km??? raczej do 50-60km. Robertbara 2,4 zakładał do 3512.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dyskowa ma mniejsze zapotrzebowanie mocy niż dyskowa. do ciapka to tako około 2m bym założył


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
2,4-2,6 dyskowa do 72 km??? raczej do 50-60km. Robertbara 2,4 zakładał do 3512.

to dlaczego jak przed watem chciałem właśnie dyskową do mf 255 kupić to mi odradzali że nie da rady a jak będzie chodził to będzie przeciążony i nie ma na rynku dyskówki do mf 255 że min to 60 km jak już na własną odpowiedzialność ale że nie bede zadowolony, to samo z rotacyjną 1,85 m, że zachebluje ciągnik, więc wyremontowałem starą 1,65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Firmy podają zawyżone zapotrzebowanie na moc. Jest to taki ich zabezpieczenie żeby nie było że nie da rady.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Firmy podają zawyżone zapotrzebowanie na moc. Jest to taki ich zabezpieczenie żeby nie było że nie da rady.

W sumie to znajomy ciąga samasza 2,1 zetorem 7340 i twierdzi że zetor nie czuje tej kosiarki, a w galerii chłopaki przeżywają że 5314 zachebluje się z taką kosiarką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

ja pół roku temu kupiłem kosiarke 165cm do 328 i daje rady bez problemu

Edytowano przez andrzej2110
ort + lit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja też mam 1,65m tylko ze juz trza by remont, ale chyba jednak nowa sobie trza kupiuć ;) Tylko ze te z unii cieżkie jakies sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@jaro wczaraj byłem u dilera co ma stolla i nie polecał tylko samasz ;) ewentualnie DF kosiarke ( tak z ciekawości się pytałem )

 

Siedziałem sobie czekałem bo rozmawiali z innym rolnikiem i na samsza go namówili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak tak pooglądałem Samasza i tego Stolla (tzn 2,1m Samasz vs.2,25 Stoll)-to na moje oko Stoll jest solidniejszy-z tym Samaszem to trochę jak z rosyjską ruletką-wypali albo i nie wypali ;).Zresztą pożijom ,uwidzim-oglądałem też dyskówki Kuhna i Vicona-takie też trochę delikatne mi się zdały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Vicon Robi kosiarki dla DF i prasy też , wg. mnie to do JD za mała 2,1 chyba że będziesz 7211 kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A dyskówki Krone ?? Nie oglądałem za bardzo, ale wyglądała mi się w miarę masywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

conieco słyszałem,

WIRAX

ale to też polskie... nie wiadomo na co się trafi

proponował bym class lub krone,

są dobre rotacyjne classa o tej samej szerokości co polskie, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja polecam kosiarki ze zbuczyna bardzo dobre i wytrzymałe kosiarki a jak ktoś chce coś z markowego to Famarol,Akpil,Samasz :D


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Kosiarka Rotacyjna Z001 / Kuźnia, 2-bębnowa o szer. rob. 1,65 m to mój sprzęt :) sprawuje sie bez zarzutu ciągnik ma lekko nie wymaga bardzo wysokich obrotów silnika. A jeśli chodzi o bardziej znany sprzęt to samasz


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chyba ten samasz eco wyszedł by w cenie kuźni???

 

 

 

Dlaczego nikt nie wspomina o kosiarkach zetor system, tak chwalicie stare egzęplaże a moze ktoś na AF ma nowa taką, z tego co wiem to 1,85m kosztuje 12 tyś brutto ciekawe ile 2,1m kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

tylko i wylacznie samasz to dobra firma polecam mam 3m dysk


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ty to przedstawiciel tej firmy czy co??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

Nie tylko mam tam znajomości i to dobre wiec polecam


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak pooglądałem Samasza i tego Stolla (tzn 2,1m Samasz vs.2,25 Stoll)-to na moje oko Stoll jest solidniejszy-z tym Samaszem to trochę jak z rosyjską ruletką-wypali albo i nie wypali :(.Zresztą pożijom ,uwidzim-oglądałem też dyskówki Kuhna i Vicona-takie też trochę delikatne mi się zdały...

Wiesz może ile ten stoll może kosztować? Miałem kupować famarola 2,1 ale właśnie myślałem żeby zamienić na stolla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

A zna ktoś może kosiarki sprzedawane w firmie premium trade koło opoczna (KAZENIN) interesuje mnie 1,85 dobrą cenę mają jakość na pewno nie to co KRONE czy VICON ale na moje 10ha łąk wystarczy. ma ktoś może taką to niech się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj