kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

MgrLukash    154

A co powiecie na temat kosiarki Famarol Mewa? Będzie dużo droższa/lepsza od Kosy Akpila?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie warta tych pieniędzy podobnie jak samaszka, jeśli ma to być 1,65m naprawdę kup najtańszą najzwyklejszą kosiarkę na bazarze 1,65m wirax, rawa mazowiecka czy inną, a zaoszczędzoną kasę przeznacz na jakieś przyjemności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

To ma być 1,85m i nie mnie ona dokładnie potrzebna tylko komuś innemu a najtańszej nie chcę bo sąsiada rzemiosło po 3 sezonach się rozleciało żeby tak z 6-8 lat pochodziło to co innego ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

@Ferdek07 sprzęgło w Akpilu jest, zwykły wałek wystarcza :)

@MgrLukash miałem brać najtańszą jaka była bo stara mi się rozkraczyła na łące i nowa była potrzebna na 'teraz' ale akurat nie mieli tych kosiarek, był tylko ten Akpil 185H czyli z siłownikiem do składania kosiarki- przy tej szerokości naprawdę polecam, bo bez siłownika to bym po ziemi ją ciągnął moim Ursusem :D Jedyne problemy jakie miałem to z nożami które były dołączone w zestawie, zacząłem je gubić- po wymianie na Gerlachy problemu nie ma. Raz (no może 2 razy :P ) mi się kosiarka wypięła z haka w ciągniku kiedy była złożona do góry i spadła na beton wewnętrznym talerzem ale dzielnie to zniosła, lekkie bicie (1-1,5cm) ma dolny ślizg, reszta śmiga bez problemu. I co najważniejsze- po przesiadce ze starej kosiarki, w końcu słyszę silnik w ciągniku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kris tylko pamiętaj z tym siłownikiem żeby zostawiać ten siłownik napompowany olejem jak na dłużej kosiarkę odczepiasz ;)

1,85m do czynienia nie miałem ale wiem że to konstrukcyjnie to samo co 1,65m tylko talerze większe dlatego może być mniejsza żywotność niż w przypadku 1,65m ale z tego co wiem to akpil czy famarol chyba te same rozwiązania stosuje, w samaszu jest już chyba sprzegło kierunkowe w wałku to już mocniejsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W tym roku spakowałem ją do 'pionu' na zimę, więc siłownik jest pełen oleju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Mam famarolkę 2,10 i nie wiem czy ona do 5 lat mi wytrzyma, a w zasadzie to jeszcze 2. Trzymaki na jednym bębnie wyleciały, na drugim będzie trzeba wymienić, bęben ślizgowy jak i górny już widać że nie jest pierwszej młodości ( wygląda jak by co najmniej 6 sezonów przepracowała ). A ostatnio na AF widziałem zdjęcia że jeszcze może się rozpiąć i wywrócić do tyłu jak jest składana hydraulicznie na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

talexa nie kupuj- rama nosna to totalny szajs, nie wiem jakim cudem przestawia sie polozenie bebnow-choc nic innego sie nie dzieje zebatki sa w porzadku, po 2 latach caly olej wyciekl a talerz gorny przy uchwytach nozy sie wytarl i musialem przestawiac na 2 dziury a dolny slizgowy jest w b. dobrym stanie,

To mnie zmartwiłeś,mam nowego Talexa 185cm jeden sezon,skosiłem ok.30 ha.Współpracuje z nią Zetor7211 i narazie (odpukać) jestem z niej bardzo zadowolony.Muszę tylko na siłowniku zamontować zawór dławiąco-zwrotny,żeby można było wolniej ją opuszczać.Nie myślę,że wytrzyma bez poważniejszego remontu tyle co poprzednia Famarol Słupsk 165cm tzn.ok.30 lat,Talex jest prawie o połowe tańszy to może pochodzi u mnie przynajmniej z 10 lat bez wiekszych problemów-tym kierowałem się podejmując decyzę o jej zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

tez mam meduze w stanie zlomowym :P ale farba na niej mimo 32 lat jest lepsza niz na talexie, u ciebie tez zaczyna platami schodzic ? zrobilem troche ha zanim zaczela sie rozlatywac- sruby sa bez podkladek sprezynujacych wiec wszedzie gdzie to mozliwe sie rozkrecala, peknieta rame mi wymienili na gwarancji po 1,5 miesiaca - to glownie wina premium-trade- a nowa i tak juz spawana ,wzialem pare katowek i w newralgicznych punktach wzmocnilem rame-oni chyba kupuja ukrainska stal ostatniego gatunku i temu takie problemy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wygląda na to iż chyba będzie Akpil, jak myślicie C360 da rade z nią?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja kosiłem MF 255 ale tylko raz ;) Nie mam obciążników na kołach z tyłu i kiedy miałem rozłożoną kosiarkę na boku i była jeszcze w powietrzu to na mokrej nawierzchni tracił trakcję, ale z samym napędem kosiarki nie było problemu, gorzej ze stabilnością :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Ja kupiłem kosiarkę bębnową samasz 1,85m. Jest dużo droższa od rzemieślniczych ale myślę, że warto było dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha200    0

Potzrebuję nową kosiarkę na areał 6 ha, rocznie, z cenie do 3700zł jaką kosiarkę poilecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja miałem zamiar kupić dyskową kuhn 240 lecz sprzedawca nie polecał kosiarek dyskowych na nierówne łąki i zamierzam kupić bębnową 2,1m tylko nie wiem jakiej firmy rozważam famarol mewa lub samasz, jaką polecacie do ciągnika 85KM do skoszenia mam ok 15ha I pokosu + 8 ha II pokosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

to dobrze mówił, ja mam samasz 1,85m bębnową i w porównaniu do tych najtańszych kosiarek jest niebo a noc, świetnie się nią kosi, solidna konstrukcja, zobaczymy jak będzie się sprawować bo kilku sezonach, ale mając do wyboru samasz i famarol w tych samych, bądź podobnych pieniądzach to wybór jest prosty - samasz, nie mówię że famarolka będzie zła, ale znając opinie użytkowników i z własnych doświadczeń wiem, że Samasz będzie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz ale jaj kopiliśmy kosiarkę w 2000 roku ja z mesko a sąsiad z samaszu to moja kosiła 3 razy więcej i chodzi do teraz ani razu nie była spawana naprawiana w środku 2 łożyska wymieniłem a sąsiada tyle razy rama spawana rozkrecana robiona oski sie urywały łożyska siadały i kosiła lipnie ale teraz jak słyszę opinie to chyba samasz staną na wysokości zadania każdy chwali te maszyny no i cena ich jest nie mała chętnych nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

to chyba jednak wypór padnie na samasza 2,1m z hydrauliką i teraz zastanawiam się czy brać z kondycjonerem czy bez, warto dołożyć do kondycjonera, jakie są wasze opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Kondycjoner fajna rzecz, na pewno się przyda, tylko ciekawe jak cenowo to wychodzi... Ile jest dopłaty za kondycjoner?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak z mocą na ten bajer bo np u mnie mam kosiarkę jak by na styk z mocą bo kosze na 1000 obr i czasem mu ciężko pewnie jak bym dodał do swojej to bym musiał już zejść na 500 i obrotów dopierdzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Niekoniecznie trzeba dawać te 1000obrotów. Po prostu nie dajesz całego gazu i dzięki temu palisz mniej paliwa. @Marcin2057 jak dysponujesz sprzętem który pociągnie kosiarkę z kondycjonerem i te 4tys nie stanowi dla Ciebie przeszkody to powinieneś kupić kondycjoner, zawsze to jedno przetrząsanie mniej. Ale decyzja należy do Ciebie, nikt nikomu nie "siedzi w portfelu".


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

moim zdaniem to nie warto jest dopłacać te 4 tys. za to, za tyle to już można kupić przewracarkę używaną i będzie dobrze rozrzucone i równomiernie, a po tym tak aby tyle, że leży szerzej trawa niż bez użycia kondycjonera, ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja kosiarka nie jest przystosowana do 1000 ale nie mniej jednaj kosze tymi samymi obrotami bo w ciagniku nie przekraczam 1200obr wiec trochę na paliwie zaoszczędzam bo ciągnik tylko pyrka ale 4 tysie to bym na to nie dał jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj