kraker

nowa kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter    46

no właśnie w pierwszych kosiarkach było to widać po maszynie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@jaro nie wiem czy kupisz coś nowego co tyle wytrzyma co stara ZTR :P po samych ułożyskowaniach bębnów widać wytrzymałość :P ja mam polską z 1995 r ok 50- 60 ha rocznie kosiła i nadal kosi chyba tylko łożyska wymieniałem na wałku no i oczywiście mocowanie bezpiecznika powyrywane od koszenie bieg 4 w 360 albo 3 w MF 255 ( mojego dziadka brat powiedział że gdybym wziął jego kosiarkę to co chwile jakieś elementy od niej odpadały ;)

 

 

Nie myślałeś o zakupie jakiejś używki ja chyba kupie coś używanego

 

Jeśli chodzi o nowe to jak się pytałem to claas był nie wiele droższy od samasza

 

Petinger też ma rozsądne ceny chyba nawet ktoś ma na AF taką dyskówkę do Jasia

 

 

Odnośnie wytrzymałości to u mnie nikt nie ma dyskówki najwięcej kosi mój wójo on kupuje na targu 165 cm i na Lotnisku wytrzymuje 1 maks 2 koszenia a nierówno jest strasznie bo susły naryły norek

 

Równe masz łąki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Jaro możesz rozwinąć swoją myśl??

Jak zwykle chodzi o tzw. obniżanie kosztów, druga sprawa-montaż-jak wiadomo-jeżeli np.zbyt mocno spasujesz łożysko to długo wszystko nie pochodzi-chodzi o to że w Samaszu jeszcze nie nauczyli się 100 % powtarzalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@jaro nie wiem czy kupisz coś nowego co tyle wytrzyma co stara ZTR :P po samych ułożyskowaniach bębnów widać wytrzymałość :P ja mam polską z 1995 r ok 50- 60 ha rocznie kosiła i nadal kosi chyba tylko łożyska wymieniałem na wałku no i oczywiście mocowanie bezpiecznika powyrywane od koszenie bieg 4 w 360 albo 3 w MF 255 ( mojego dziadka brat powiedził że gdybym wzioł jego kosiarke to co chwile jakieś elementy odniej odpadały ;)

 

 

Nie myślałeś o zakupie jakiejś używki ja chyba kupie coś używanego

 

Jeśli chodzi o nowe to jak się pytałem to claas był nie wiele droższy od samasza

 

Petinger też ma rozsądne ceny chyba nawet ktoś ma na AF taką dyskówkę do Jasia

 

 

Odnośnie wytrzymałości to u mnie nikt nie ma dyskówki najwięcej kosi mój wujo on kupuje na targu 165 cm i na Lotnisku wytrzymuje 1 maks 2 koszenia a nierówno jest strasznie bo susły naryły norek

 

Równe masz łąki ??

Niestety cholernie nierówne-zastanawiałem się nad kupnem czeskiej 2,1 m (cena też przeokrutna)-w tej cenie można mieć właśnie JF Stolla 2,25-używki się boję-bo może od Ciebie Piootr będzie :D (czwórka i te sprawy :) )-no i ciekawostka szperając na niemieckojęzycznych stronach odkryłem że jeżeli chodzi o wytrzymałość to jednak wytrzymalsze są bębnówki !Po prostu nie chcę kupić czegoś co po bliższym kontakcie trzeciego stopnia :) z jakimś pniakiem pójdzie się rąbać

Edytowano przez andrzej2110
ort + lit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

2,25 to troche mało do Jasia :P

 

Ja nie zawsze kosze 4 bo jak duża trawa to zapycha się między bębnami i takie tołpy robi ;) ale MF 255 to prawie zawsze 2 da rade bo szybciej Wom się kręci

 

Stoll nie powinien być zły a jak cena z ataki sprzęcik ?

 

Odnośnie używanych to ja jakoś te sprzęty co kupiłem od niemców to dobre się popadły

 

Na zachodzie mają równe łąki

 

Checesz zmienić kosiarke bo tą za długo ci schodzi czy chcesz Jasiem kosić ?

 

 

Ciekawe czy 90 pare koników da rade 2x 2,5 m dyskówkom bo zastanawiam się czy brać TUZ do ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Stoll-zależy od wyposażenia(i dealera)16-19 tys,zmienić chcę aby szybciej kosić no i druga sprawa szerszą kosiarką można jechać dalej od rowu (a u mnie to jest ważne-dziury po bobrach),te 90 koni chyba powinno dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

moi znajomi z koszenia 70ha traw sezonowo kupują tylko bębnówki - mieli jedna dyskowa, która ciągle sie rozpinała i psuła na wszystkich niespodziankach z traw. Denerwowało tez ze nie można nią kosić do tyłu ;) co kaj sie okazuje-bardzo praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niestety cholernie nierówne-zastanawiałem się nad kupnem czeskiej 2,1 m (cena też przeokrutna)-w tej cenie można mieć właśnie JF Stolla 2,25-używki się boję-bo może od Ciebie Piootr będzie smile.gif (czwórka i te sprawy smile.gif )-no i ciekawostka szperając na niemieckojęzycznych stronach odkryłem że jeżeli chodzi o wytrzymałość to jednak wytrzymalsze są bębnówki !Po prostu nie chcę kupić czegoś co po bliższym kontakcie trzeciego stopnia smile.gif z jakimś pniakiem pójdzie się rąbać

 

Ten post edytował andrzej2110 Dzisiaj, 09:19

Powód Edycji: ort + lit

Normalnie się wkurzyłem-gdzieś Ty Andrzej znalazł u mnie ortografy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie przypomniało, a mianowicie: w tegorocznym sezonie koleś który ma łączkę po sąsiedzku ze mną przyłożył jakąś używana kosiarką pottinger'a w słupek graniczny (jakieś 15cm wystawał) i efekt był taki że komplet noży i dysków to wymiany- zabezpieczenie zadziałało ale i tak kosiarka całą szerokością przeszła po słupku.

A dwa lata wcześniej sam maiłem taki incydent tyle, że starą, poczciwą MEDUZĄ i urwałem tylko dwa trzymacze noży więc na niepewne łąki i rowy to jednak polecam bębnowe.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja się Piootr nie stresuję-ale jak pamięcią sięgam to nigdy ortografa nie zrobiłem -co najwyżej jak piszę na Blackberrym to czasami problem z polską czcionką mam-a tu mod mi z takim tekstem...

Ta cena Stolla była brutto-i wykonanie naprawdę niezłe było-powiem szczerze-jakoś tak nie mam przekonania do polskich maszyn rolniczych-u nas każda firma chce jak najwięcej zarobić-a potem niech się klient martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A takie ponad 2,5 m to już pewnie tylko dyskówki będą-no i cena odpowiednio wyższa-chociaż tak właściwie to porównywalna z Samaszem-a moim zdaniem wykonanie zupełnie inne-tak właściwie to w Agromie Grajewo mamy wystawę tego Stolla-cała hala zapełniona ich sprzętem-ale przedtem zbytnio się nie interesowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

wykonanie napewno lepsze w Stollu to samo jest w ładowaczach

 

Masz zamiar kupować ze zgnitaczem/spulchniaczem ??

 

 

Masz same trawy czy też lucerne , koniczyne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@ Wojtek-na razie prowadzę jedynie rozpoznanie ;)-Poettinger nie stoi na straconej pozycji-tyle że musę mieć pewność co będzie lepsze na moje łąki-prawdopodobnie na wiosnę wezmę dyskówkę i bębnówkę na mordercze :P testy.

@Piootr-raczej będzie bez spulchniacza-co do upraw-to same trawy.Co do ładowaczy Stolla to akurat mnie nie przekonują-tak na moje oko to np ALO Quicke są solidniejsze,JD i MX też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Jesli nie kupisz kosiarki do wiosny ,a będzie już co kosić ;) to zapraszam na testy do mnie i ocenisz prace Pottingera . W końcu nie tak daleko od siebie mieszkamy bo rozumiem ,że na testach będziesz miał Stolla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z kosiarką nie spieszy mi się aż tak bardzo-ale dzięki za zaproszenie-być może skorzystam-chociaż jak rozumiem -kosi świetnie bo inaczej nie zapraszałbyś ;).W każdym bądź razie dzięki-jak znajdzie się kierowca (kierownica :P )-to czemu nie ?-ale wracając do tematu-najbardziej w dyskówce przeszkadza mi niemożność koszenia do tyłu (a u mnie jest tak często-takie tam zakola pod drzewami np.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Jelonek ma rewers także nie jest tak zle . Ja sam myślałem ,że będzie gorzej niż bębnowo właśnie w okolicach drzew bądz innych polnych urozmaiceń ,ale po kilku ha nabiera sie takiej wprawy ,że takie obkoszenie drzewa rowu itp. to zabawa . Te kosiarki Stolla mają ten system podnoszenia belki tnącej wraz z napedem tak jak w Pottingerze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Szczerze nie polecam Samaszu kosiarki te się bardzo psują i sie sypią często trzeba części wymieniać przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Jelonek ma rewers także nie jest tak zle . Ja sam myślałem ,że będzie gorzej niż bębnowo właśnie w okolicach drzew bądz innych polnych urozmaiceń ,ale po kilku ha nabiera sie takiej wprawy ,że takie obkoszenie drzewa rowu itp. to zabawa . Te kosiarki Stolla mają ten system podnoszenia belki tnącej wraz z napedem tak jak w Pottingerze??

Szczerze mówiąc to nie pamiętam jak tam w tym Stollu było-wiem że większy model dyskowej(ponad 3 m mi) miał centralne zawieszenie belki tnącej ,mimo wszystko i tak sądzę że te koszenie do tyłu to duży plus-a może istnieje jakaś dyskówka z taką możliwością ?-zdaję sobie oczywiście sprawę że musiałaby mieć nieco inną budowę-ale może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

raczej nie, bo gdyby mogła kosić do tyłu to musiałby nazywać się bębnowa ;) chociaż nie powiem trochę łąki były szykowane pod dyskową...

 

dla mnie koszenie do tyłu w pełni rekompensuje regulowana wysokość koszenia, już nie raz uratowałem tym następny pokos...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie wiecie czy C-330 da radę z kosiarką z Unii bębnową...jest to bodajże mewa, no i interesuje mnie tylko o szerokości 1,65m. Proszę o opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja swoją rotacyjno kosiłem ciapkem (poszła mi pompa wody w 3512 wiec zapiałem ciapka), jeździłem na 5 ;) (tylko tur podskakiwał :P). W tym roku też trochę ciapkem ciołem bo nie chciało mi sie od ferdka odpinać sieczkarni :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . Sprzedam kosiarkę dyskowa Claas Disco 300  , szerokość robocza 3m stan dobry  , nie ma luzów , wałek w komplecie . Cena 7 500 . do lekkiej negocjacji  .. Zdjęcia w Linkach http://imgie.pl/image/mbFPR   http://imgie.pl/image/mby6I   http://imgie.pl/image/mbTOJ
    • Przez repek92
      Kupię kosiarkę dyskową Claas z rotorem szerokość robocza minimum 2.80. ważne aby była sprawna kompletna informacje pod numerem telefonu 785748507 najlepiej SMS a oddzwonię
    • Przez repek92
      Sprzedam kosiarkę rotacyjna Polska w dobrym stanie technicznym. 
      Mam też przetrzasarke fella th 460 zawieszana, oraz grabiarke kuhn szerokość robocza około 2 metrów zainteresowanym wyślę zdjęcia za komplet cena około 5700
    • Przez Wojtek026
      Witam!
              Mam możliwość kupna alki 2,1m dyskowej w dobrej cenie, czy warto wziąść coś takiego w miejsce bębnówki 2,1m na siłowniku, jaka jest bębnowa rotacyjna 2,1m i jak się tym pracuje chyba każdy wie kto z tym do czynienia miał, wiem wiem lepsza była by szersza dyskówka, ale taka mi się trafia i czy coś sobie polepsze jak się na taką kosiarkę przerzucę, ciągnik to df agrofarm 85 z bębnówką tej szerokości nieźle się zgrywał ale tak kosiarka musiała mieć cały czas obroty ponad 2 tyś na nawrotach trzymać obro i w tył w przód to i sprzęgło dostawało, czy z dyskówką 2,1m wydajność mi nie spadnie bo ona na wstecznym nie kosi no i ogólnie czy taka dyskówka z famarolu to dobra maszyna czy lepiej sobie to odpuścić, łąki mam różne bruzdy poryte podmokłe, tą starą to już znam jak tym kosić a taka dyskówka to chyba można od rowów czy po jamach po bobrach można na siłowniku w górze przytrzymać i podokaszać tak myślę no i kwestia noży jak to cenowo wychodzi i jak to kosi jak jest dużo kretowisk?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj