damiandcba

Nawożenie dolistne ziemniaków

Polecane posty

damiandcba    0

Stosujecie takie zabiegi?? Myślę aby opryskać dolistnie ziemniaki tylko czym, obmyśliłem sobie taki plan aby dać mocznik, siarczan magnezu, siarczan potasu i nitrofoskę fioletową +mikroelementy (ta z podwyższoną ilością fosforu). Co wy myślicie aby właśnie potas dolistnie dać poprzez siarczan potasu?? Bo potas który jest w odżywce są to znikome ilości a jeśli dałbym oddzielnie wyszło by taniej i lepiej. Ale czy ktoś mieszał tak nic się nie działo.

 

Z góry dziękuje Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja stosowałem dokarmianie dolistne ale tylko 10% roztworem mocznika. Nie mieszałem innych składników. Wzrost plonu jaki zauważyłem po tych zabiegach wynosił około 12%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Dobra ale ja chcę dać dodatkowo potas ponieważ to co jest w odżywce to jest nic. Chodzi mi o to czy siarczan potasu nadaje się do takiego dolistnego dokarmiania. razem z innymi odżywkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a kiedy dawac na ziemniaki ,mocznik 10kg,siarczan magnezu 5kg,ekolist w jakiej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja stosowałem dokarmianie dolistne ale tylko 10% roztworem mocznika. Nie mieszałem innych składników. Wzrost plonu jaki zauważyłem po tych zabiegach wynosił około 12%

 

10 %? czyli na ha ile litrow pryskałes? 300l około - 30 kg mocznika na ha, sporo. ja pryskałem wczoraj 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja daje Mocznik 15kg + Siarczan Mg 5kg siedmiowodny + insol 1l / 300l - 1ha. Za 12dni pójdzie Kristalon zielony w dawce 2.5kg/ha


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalne stezenie mocznika w dokarmianiu dolistnum ziemniaka wynosi 5 do 6 proc czyli 5-6 kg nawozu na 100l wody stezenie siarczanu magnezu siedmiowodnego jest podobne, zaleca sie wykonac 3-4 opryski od zwarcia miedzyrzedzi do uformowania jagod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

15 kg ale jak jest chlodno i pochmurno,najlepiej jak jeden dzien ewentualnie dwa sa takie warunki

przy sprzyjajacej pogodzie niektorzy daja do 20kg mocznika


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja ostatni raz dam w czwartym zabiegu jak będę pryskał na zaraze czyli gdzieś pod koniec lipca razem z Pytonem , Kristalonem czerwonym w dawce 15 kg /ha.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

To jak Ty Zonk przez cały lipiec nie bedziesz pryskał na zaraze a spryskasz na koniec ;O? kiedy ostatni raz pryskałęS?

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Limusine narazie jest 2 zabiegi z początkiem lipca po przekwitnieniu pójdzie trzeci zabieg a gdzieś po połowie czwarty ostatni.Ziemniaki jak narazie po ostatnim Revusie i odzywce są ciemno zielone , az miło popatrzeć .Popatrz na moja ostatnią fotkę w dziale " ochrona ziemniaka" to zobaczysz .

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zonk nie przesadzaj tak ze swoimi ziemniakami :), w tym roku prawie wszędzie są ładne.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

I ma do twoje odzwierciedlenie w cenach... ;[


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W wielu miejscach susza , ziemniaków mało pod krzakiem a cena taka niska.Saszeta wpadnij w moje regiony to zobaczysz czy w wielu miejscach są podobne ziemniaki. :) , regionami jest susza i ziemniaki nawet nie ma mowy by zakryły międzyrzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

u mnie przez cały maj i do połowy czerwca była susza a teraz codziennie leje winieta poleciała z tego co wiem to nietylko u minie a jakas odmiana późniejsza jest ładna

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

ja zasilam dolistnie raz agroleaf total w dawce 2.5 kg/h

i 2 razy insol 7

i ziemniaczek git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

słyszałem ,ze ziemniaki sa bardzo wrażliwe w jakich temperaturach pryskać ziemniaki ? czy mozna dodać np siarczan magnezu albo insol 1 nigdy nie pryskałem mocznikiem wiec się trochę boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

najlepiej opryskaj z wieczora, mocznik nocą troche się rozłoży po listkach i nie poprzypalasz na takim upale kartofelków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj