Zaloguj się, aby obserwować  
tadzio1909

jaka prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tadzio1909    0

jaka wybrac prase sipme farme 2 czy feraboli entry 120 oby dwi z full wypasem chodzi mi ktora taniej wniesie i czy jak taniej wyniesie to czy bedzie lepsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Napisz może lepiej co tą prasą będziesz robił oraz ile możesz na nią przeznaczyć, to wówczas można coś interesującego poszukać...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio1909    0

ona bedzie smigac w proximie 8441 i do kiszonki i do slomy. mi chodzi ktora bedzie lepsza prasa jak podacie np sipme to mowcie dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmtz    0
Napisano (edytowany)

ma robić 200 sisnokiszonki 1000słomy 200 siana

ma mieć noże zmiennom komore używana zachodnia

ciągnik do niej jd5080r

z góry dzięki

Edytowano przez damianmtz

zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Z zachodnich, to polecał bym prasy Case. Są one wytrzymałe, części są dostępne i mało awaryjne ;)

A jeśli chodzi o jakość prasowanych belek, to najlepsza była by Sipma. Jest pasowa, co może utrudniać jej długie użytkowanie- bo się wycierają, ale za to bele są dobrej jakości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmtz    0

mam sipme z-569/1 farma 2 ale nie ma noży i jest małej wydajnosci


zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Zmienno-komorowej nie uciągnie ten zetor więc odpada. Będzie służyć od sianokiszonek więc przydałby się rotor. Z tańszych trochę pras to Polskie metal-fach, sipma, warframa i unia, zachodnie droższe zazwyczaj trochę więc raczej odpadają jeśli cena gra różnice. Z wymienionych polskich pras kierowałbym się ceną, jedynie metal-fach bym odrzucił bo nie mam jakoś przekonania do tej marki. Z pozostałych trzech powinieneś dokonać wyboru.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Co ty z sipmo farmo wyjeżdżasz, jak napisał że zmienno komorowa B)

a ile $$$ masz do wydania na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

W tytule ma napisane że do 60 tysięcy.

Z tego co się orientuje to: prasy claas 260/280 potrzebują trochę mocy, a gdy chcesz prasować z nożami takim ciągnikiem to te odpadają. Bardzo dobrymi prasami są krone z serii variopack, jednak mam wątpliwości czy Twój ciągnik sobie z nią poradzi. Moim zdaniem najlepszym wyborem byłoby coś z pras jd ( w tej gotówce 582/592) lub vicon rv1601 i 1901. Z tymi prasami nie powinien miec problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

ja na twoim miejscu wybrałbym POL-MOT WARFAMę z-549 tą co reklamuje Agrofoto ona jest z rotorem nożami i na siatke 1,90m podbierak


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Rolnikix proxa da rade w stałokomorówce a nie pójdzie w zmiennej komorze ? Każdy ci powie że zmiennokomorówka idzie lżej niż stało komorówka. Wystarczy ustawić zgniot pod moc ciągnika(zresztą ja i stałokomorówke) i na pewno lepiej zbije niż stałokomorówka bo zbija od początku beli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4
Napisano (edytowany)

Patrzyłem niedawno na zapotrzebowanie mocy tych pras zmienno-komorowych i zazwyczaj minimalne zapotrzebowanie mocy zaczynało się od ok 100KM...

 

Przykład(więcej nie chciało mi się szukać, zresztą kiedyś w tygodniku rolniczym była tabelka z cenami, zapotrzebowaniem mocy i wyposażeniem pras...)

http://www.sipma.pl/page.php?content=prasy_pasowe

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rakos93    0

Ja bym ci polecił jd 590 rotor siatka itd w 35tyś spokojnie sie bys zmieścił sa one bardzo wydajne i wystrzymałe polecam bo sam mam taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Patrzyłem niedawno na zapotrzebowanie mocy tych pras zmienno-komorowych i zazwyczaj minimalne zapotrzebowanie mocy zaczynało się od ok 100KM...

 

Przykład(więcej nie chciało mi się szukać, zresztą kiedyś w tygodniku rolniczym była tabelka z cenami, zapotrzebowaniem mocy i wyposażeniem pras...)

http://www.sipma.pl/page.php?content=prasy_pasowe

CO ty gadasz ja mam prasę zmienno-komorową pasową JOHN DEERE 550 która robi belki od 0,80m do 1,80m i ciągnie ją URSUS c4011 :D


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Rolnikix a zobacz sobie wyposażenie tych pras ;) W tej nowej sipmie zmiennokomorowej jest rotor co też podnosi zapotrzebowanie na moc ;) Dokładnie porównaj sobie wyposażenie i wtedy możesz ocenić a nie spojrzałeś na zapotrzebowanie... Zwykła zmiennokomorowa bez rotora to żeby ładnie zbić to potrzebuje jakieś 70KM a nawet mniej a w stałokomorówce przy tej mocy nie uzyskasz takiego zgniotu ;) W zmiennej komorze moc 80KM to już bele są na prawde bardzo dobrze zbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

jakiegoś Jd bierz to sa bardzo dobre prasy


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmtz    0
Napisano (edytowany)

a co muwicie o welgerze lub krone bo ojciec takom by chciał kiedyś miał welger 15 była niezawodna i bez awaryjna a nie to co sipma

Edytowano przez damianmtz

zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Krone mozga smialo polecic , wydajne i maloawaryjne , o welgerze sie nie moge wypowiedziec, bo nie widzialem w pracy , polecilbym ci vicon rv2160 ale nie wiem ile na dzien dzisiejszy $$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Przepraszam bardzo, ale ja cały czas myślę o prasie zmiennokomorowej z rotorem, może tego nie napisałem ale nie wyobrażam sobie aby prasa zmiennokomorowa nie miała rotora.

A co do mocy ciągnika i zbicia belek, mniejszy ciągnik wiadomo że poradzi sobie z prasą której zapotrzebowanie mocy jest większe niż moc ciągnika ale w przypadku sianokiszonek(bo słomie to nawet lepiej jak trochę luźniejsze) zbicie odgrywa ważną role i za mały traktor nie da rady tego tak zrobić jak ciągnik który ma wymaganą moc.

Podsumowując jak kto sobie uważa, ale dobra sianokiszonka potrzebuje dobrego zestawu..


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam prasę Feraboli Entry 120 Na full wyposażeniu. Dzisiaj pierwszy raz ja uruchomiliśmy więc jest prosta w obsłudze ,solidnie wykonana,mocno zbija baloty, ustawiliśmy na początku na 130 to śrubokręt ciężko było wbić. Jak chciałbyś coś więcej o niej się dowiedzieć To pisz do mnie to chętnie na twoje pytania odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj